Szerokopasmowy kabel światłowodowy v / s
#1

Chciałem tylko wiedzieć, czy szerokopasmowy kabel rzeczywiście różni się od szerokopasmowego łącza światłowodowego? Mam na myśli, czy naprawdę istnieje równoległa sieć kabli koncentrycznych i kabli światłowodowych?   Z tego linku możesz zobaczyć obraz:   http://www.starhub.com/personal/broa...broadband.html   Wygląda na to, że główne okablowanie od dostawców usług internetowych zostało już zamienione na światłowód i jest to ostatnia mila, w pobliżu naszego domu, czyli kabel.   Być może jest to powód, dla którego dostawcy Internetu zrezygnowali z szerokopasmowych łączy kablowych i ADL i promują światłowód. Z wyjątkiem oczywiście Starhub, który wciąż oferuje kabel.   Chciałbym przeczytać więcej na ten temat, ale w sieci nie ma zbyt wielu informacji. Chyba bardzo tajemnicza.   To są jedyne linki, które znalazłem dotyczące n / ws:     http://digital.asiaone.com/digital/n...-cable-network     http://www.straitstimes.com/singapor...n-cabled-homes
Reply
#2

revhappy napisał: Chciałem tylko wiedzieć, czy szerokopasmowe połączenie kablowe naprawdę różni się od szerokopasmowego łącza światłowodowego? Mam na myśli, czy naprawdę istnieje równoległa sieć kabli koncentrycznych i kabli światłowodowych? Z tego linku możesz zobaczyć obraz: http://www.starhub.com/personal/broa...broadband.html Wygląda na to, że główne okablowanie od dostawców usług internetowych zostało już zamienione na światłowód i jest to ostatnia mila w pobliżu naszego domu, czyli kabel. Być może jest to powód, dla którego dostawcy Internetu zrezygnowali z szerokopasmowych łączy kablowych i ADL i promują światłowód. Z wyjątkiem oczywiście Starhub, który wciąż oferuje kabel. Chciałbym przeczytać więcej na ten temat, ale w sieci nie ma zbyt wielu informacji. Chyba bardzo tajemnicza. To są jedyne linki, które znalazłem dotyczące n / ws: http://digital.asiaone.com/digital/n...-cable-network http://www.straitstimes.com/singapor...n-cabled-homes obie infrastruktury mają różne technologie. Starhub wciąż oferuje szerokopasmowe łącze kablowe, ponieważ obecnie uważają, że jest to opłacalne jako forma działalności, i mogliby skorzystać z infrastruktury dla własnych planów podwójnego dostępu szerokopasmowego. Nie rozumiem, co próbujesz tutaj porównać ...
Reply
#3

Szerokopasmowy kabel kablowy prawdopodobnie potrwa jeszcze kilka lat. Internet szerokopasmowy ADSL prawdopodobnie zostanie wycofany wcześniej. Tylko moje zdanie.
Reply
#4

Starhub wciąż oferuje szerokopasmowe połączenie kablowe, ponieważ wydali dużo pieniędzy na budowę sieci koncentrycznej i nie chcą, aby z dnia na dzień stał się białym słoniem. Dlatego zwodniczo oferują „podwójny Internet szerokopasmowy”, który tak naprawdę jest niczym więcej niż chwytem marketingowym. Zauważysz, że nie inwestują już w sieć kablową i aktualizują ją do najnowszego standardu DOCSIS w celu zwiększenia prędkości. W rzeczywistości, milcząco przyznając się do przestarzałej technologii kablowej, przenoszą coraz więcej klientów do światłowodów dla telewizji.
Reply
#5

szerokopasmowy kabel może cię uratować na wypadek awarii światłowodu zdarzyło mi się raz, gdy coś zepsuło się gdzieś w moim łańcuchu połączeń światłowodowych. jeśli jest z innej osy, nie będę mieć żadnego przewodowego / bezprzewodowego w domu, ale SH pomoże mi aktywować kabel bb, który zaoszczędził mi 2 tygodnie, zanim moje światłowód zostanie naprawiony
Reply
#6

renfred89 napisał: obie infrastruktury mają różne technologie. Starhub wciąż oferuje szerokopasmowe łącze kablowe, ponieważ obecnie uważają, że jest to opłacalne jako forma działalności, i mogliby skorzystać z infrastruktury dla własnych planów podwójnego dostępu szerokopasmowego. Nie rozumiem, co próbujesz tutaj porównać ... Wystarczy spojrzeć na zdjęcie i to, co jest napisane w linku: http://www.starhub.com/personal/broa...broadband.html „Co to jest szerokopasmowy kabel i jak działa? Kablowe połączenie szerokopasmowe to szybka usługa szerokopasmowa, która przesyła dane przez łącze światłowodowe do węzła w pobliżu domu, a następnie dostarcza dane kablem do końca domu. Dwa poniższe schematy pokazują, jak to działa. ” Dla mnie wygląda na to, że kabel jest układany tylko w pobliżu naszego domu, reszta sieci została już zamieniona na światłowód. Sieć równoległa znajduje się tylko w pobliżu domu. Jeśli wybierzesz Fibre, po prostu wyślą ci te same dane przez rurkę światłowodową, w przeciwnym razie rurkę kablową.
Reply
#7

MikeDirnt78 napisał: Szerokopasmowy kabel kablowy prawdopodobnie potrwa jeszcze kilka lat. Internet szerokopasmowy ADSL prawdopodobnie zostanie wycofany wcześniej. Tylko moje zdanie. Wierzę, że ADSL jest już wycofany. Singtel i M1 zwykli je oferować. Teraz oba nie oferują. Jak nagle zaprzestali świadczenia usługi, a co z siecią, czy to strata? Właśnie o to mi chodzi. Kabel osiowy ADSL / Co układany jest tylko w pobliżu naszego domu, główna sieć jest już zmieniona na światłowód. To tak, jakby droga ekspresowa była już światłowodowa. Droga prowadząca z głównej drogi ekspresowej do domu to: a) droga ekspresowa b) adsl (ale nikt już tego nie oferuje) c) kabel osiowy (starhub wciąż oferuje)
Reply
#8

revhappy napisał: Wystarczy spojrzeć na zdjęcie i to, co jest napisane w linku: http://www.starhub.com/personal/broa...broadband.html „Co to jest szerokopasmowy kabel i jak działa? Kablowe połączenie szerokopasmowe to szybka usługa szerokopasmowa, która przesyła dane przez łącze światłowodowe do węzła w pobliżu domu, a następnie dostarcza dane kablem do końca domu. Dwa poniższe schematy pokazują, jak to działa. ” Dla mnie wygląda na to, że kabel jest układany tylko w pobliżu naszego domu, reszta sieci została już zamieniona na światłowód. Sieć równoległa znajduje się tylko w pobliżu domu. Jeśli wybierzesz Fibre, po prostu wyślą ci te same dane przez rurkę światłowodową, w przeciwnym razie rurkę kablową. W każdym razie są to różne technologie w niektórych częściach sieci. Przykład: W nieruchomości HDB sieć kablowa jest udostępniana wielu gospodarstwom domowym, co zwolni, gdy wszyscy wejdą do Internetu w tym węźle lub bloku. Ale dzisiaj większość użytkowników kabli przeniosła się na światłowód, więc nie sądzę, że będzie to teraz problem. Światłowód jest również wspólny, ale stosunek jest inny w porównaniu do kabla.
Reply
#9

Kabel jest dobry jako zapasowy, światłowód jest teraz lepszy
Reply
#10

ohmygod1986 napisał: Kabel jest dobry jako zapasowy, światłowód jest teraz lepszy Kabel Yah stanowiłby dobrą kopię zapasową, chociaż prędkość kabla jest wystarczająca do normalnego użytkowania.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)