Budowanie budżetu komputera
#1

Cześć wszystkim,   Mój procesor jest martwy po 7 latach użytkowania. Początkowo podejrzewam, że zasilacz jest uszkodzony, ponieważ nie mógł się w ogóle włączyć. Próbowałem nowego zasilacza, ponieważ minęło już 7 lat. Procesor włączy się i będzie działał przez kilka sekund, a następnie ponownie uruchomi się po zablokowaniu nowego zasilacza. Myślę, że są inne awarie sprzętu. Ponieważ części są dość stare, dlatego postanowiłem zbudować budżet Com dla moich rodziców. Będą go używać do zwykłego surfowania po Internecie.   Poniżej znajdują się dostępne części, które mogą być ponownie użyte   1) 4 GB pamięci DDR3 RAM X 2 2) Dysk twardy 500 GB (nie jestem pewien, czy nadal działa) 3) Karta graficzna GTX 560 4) Monitor, klawiatura i mysz. 5) Zasilacz FSP 500 W (nowy) 6) Klawisz CD Home Windows 7 (nie jestem pewien, czy nadal może działać)   poniżej są możliwe części, których potrzebuję, chciałbym zasięgnąć porady u PRO tutaj.   1) CPU 2) MB 3) RAM (DDR4? Zależy od procesora i MB, nie jestem pewien, czy warto uaktualnić do podstawowego surfowania po Internecie) 4) SSD 5) Obudowa   Mam budżet od około 500 do 600 USD. Chciałbym zasięgnąć porady, czy mogę zbudować w ramach budżetu i jakie części mogą być kompatybilne z moimi starymi częściami do komputerów PC.   Z góry dziękuję.
Reply
#2

właśnie wzięte z tego: https://forums.hardwarezone.com.sg/114538882-post2.html W zależności od przypadku można rozważyć zakup tecware F3 i odzyskanie kolejnych 500 GB SSD. suma najprawdopodobniej wynosi około 600+
Reply
#3

Twoje części są dość stare i zasadniczo wszystkie są przestarzałe, ale nadal możesz korzystać z FSP. Obecnie ceny pamięci RAM są również bardzo wysokie.
Reply
#4

Sugeruję, że jest już zbudowany: https://www.lazada.sg/products/lenov...BbDHa&search=1
Reply
#5

Tylko PSU, monitor, kb, mysz mogą być ponownie używane, reszta jest przestarzała. Dla rodziców surfowanie po Internecie .. Płyta główna Ryzen 2200g + B350 ~ 300 $ Crucial MX500 250 GB SSD ~ 120 USD 2x RAM 4 GB DDR4 ~ 120 USD Sprawa, zdobądź najtańszy ~ 30-50 $? Lub można uzyskać pulpit od 500 do 600 USD
Reply
#6

Czy można rozważyć NUC? https://www.lazada.sg/products/intel-nuc...23820.html Wysłane z Sony Z4 za pomocą GAGT
Reply
#7

Jeśli te 2 karty pamięci DDR3 o pojemności 4 GB są nadal użyteczne, najlepiej jest uzyskać procesor drugiej ręki + płytę główną i włożyć dysk SSD. Skorzystaj z wbudowanego procesora Intel iGPU i zachowaj GTX 560 na deszczowy dzień Haswell nadal może używać klucza systemu Windows 7, dziś nowe procesory nie mogą.
Reply
#8

Wataru napisał: Jeśli te 2 karty pamięci DDR3 o pojemności 4 GB są nadal użyteczne, najlepiej jest uzyskać procesor drugiej ręki + płytę główną i włożyć dysk SSD. Skorzystaj z wbudowanego procesora Intel iGPU i zachowaj GTX 560 na deszczowy dzień Haswell nadal może używać klucza systemu Windows 7, dziś nowe procesory nie mogą. Można rozważyć zakup odnowionego notebooka lub komputera stacjonarnego. Dużo na Lazada lub Q10. Mam Thinkpad T440 za 350 USD. Można kupić 2 dla obojga rodziców. 128SSD z 8 Gb Ram. Procesor czwartej generacji.
Reply
#9

Czy można uruchomić tylko z mobo? Jeśli nie, to powinien to być kondensator awaryjny. Zdobycie nowego LGA1155 Asrock z Malezji to około RM300. Nie dotknąłbym Ensonic.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)