Czy 1,43 wolta jest za wysokie dla mojej pamięci RAM?
#1

To jest dla 2200G + MSI B350i Pro AC.     Pamięć RAM to HyperX Fury 2666 CL15 2x4GB (Micron B die single rank)       Obecnie ustawiłem go na 3400MHz CL14 @ 1.43V i wydaje się stabilny. Napięcie SOC / GPU wynosi 1,2 V.     Czytałem w miejscach, że 1,45 V to maksimum, do którego możesz się udać, ale nigdzie nic twardego. Wydaje się, że to tylko słyszenie.     Wszelkie porady są mile widziane.
Reply
#2

Cóż, idziesz na całkiem przetaktowanie. Upewnij się, że monitorujesz temperaturę pamięci RAM, ponieważ jest to dość nierówny poziom w stosunku do normy 1,2 V.
Reply
#3

Co mówi producent taran Jeżeli domyślne napięcie ram jest już bardzo wysokie, to bardzo wysokie lor. W dzisiejszych czasach nikt nie przestrzega standardowych napięć JEDEC. Rzeczą, która będzie nienawidzić wysokiego napięcia ram, jest procesor. Ponieważ kontroler pamięci nadal oczekuje sygnału 1,2 V. Wydaje się, że to tylko słyszenie? To tak, jakby powiedzieć, że palenie i picie skraca życie. Ale spróbuj powiedzieć to Winstonowi Churchillowi.
Reply
#4

wwenze napisał: Co mówi producent pamięci RAM <br /> <br /> Jeżeli domyślne napięcie ram jest już bardzo wysokie, to bardzo wysokie lor. W dzisiejszych czasach nikt nie przestrzega standardowych napięć JEDEC. <br /> <br /> Rzeczą, która będzie nienawidzić wysokiego napięcia ram, jest procesor. Ponieważ kontroler pamięci nadal oczekuje sygnału 1,2 V. <br /> <br /> Wydaje się, że to tylko słyszenie? To tak, jakby powiedzieć, że palenie i picie skraca życie. Ale spróbuj powiedzieć to Winstonowi Churchillowi. <br /> <br /> Według strony internetowej Kingston napięcie znamionowe wynosi 1,2 V. Nic więcej nie jest następnie oceniane. Czy jest różnica, czy wybiorę 1,35 V czy 1,4 V? Myślę, że konwencjonalna mądrość 1.35v jest idealna. Wydaje się, że cokolwiek więcej niż 1,2 oznacza, że możesz spalić swojego barana.
Reply
#5

Uniwersalny „idealny”, który można zastosować do wszystkich scenariuszy, nie istnieje Są tylko standardy, których należy przestrzegać. 1,45 V jest naprawdę wysokie (przepięcie 20%)
Reply
#6

Shahmatt napisał: <br /> <br /> Według strony internetowej Kingston napięcie znamionowe wynosi 1,2 V. Nic więcej nie jest następnie oceniane. Czy jest różnica, czy wybiorę 1,35 V czy 1,4 V? Myślę, że konwencjonalna mądrość 1.35v jest idealna. Wydaje się, że cokolwiek więcej niż 1,2 oznacza, że możesz spalić swojego barana. Każde napięcie, które przez nią przepłynie, „spali” taran. Im wyższa, tym wyższa szybkość spalania, jeśli tak to określisz. Chodzi o to, że 1,35 V jest tym, co większość producentów siłowników jest przekonana po przetestowaniu, że nie spowoduje to uszkodzenia siłownika, dlatego są objęte dożywotnią gwarancją. Rzadko słyszę ludzi pchających to powyżej 1,4 V, z wyjątkiem ekstremalnego podkręcania.
Reply
#7

Obserwuj człowieka tempsa. Nie ryzykuj smażenia pamięci RAM przy niewielkim wzroście wydajności
Reply
#8

Tak. W każdym razie teraz obniżyłem do 1,37, 3400 cl16. Właściwie dobra pamięć RAM.
Reply
#9

Shahmatt napisał: Tak. W każdym razie teraz obniżyłem do 1,37, 3400 cl16. Właściwie dobra pamięć RAM. Wow, to ogromny wzrost prędkości z magazynu
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)