Asus Aimesh dla Singtel TV i Internetu szerokopasmowego?
#1

Witam .. więc przeniosłem się z Starhub na Singtel dla telewizji i Internetu szerokopasmowego, ponieważ Starhub wymagał punktu danych dla każdego dekodera telewizyjnego i nie jest to możliwe bez gruntownej renowacji mojego urządzenia .. więc został promowany Airties 4920 Mesh dla Singtel TV i łącznie 4 jednostki.   Ze względu na konfigurację mojego urządzenia (ostatnia sypialnia dość głęboko w środku) i umieszczenie światłowodu TP .. moja konfiguracja jest taka ... 1 Jednostka Airties w TP podłączona do Singtel ONR..1 Jednostka Airties w salonie (5 m od 1st Airties jednostka) .. 2. Jednostka Airties w 1. sypialni (5-6 m od 1. jednostki .. w TP od ostatniej sypialni) i ostatnia jednostka Airties w ostatniej sypialni (10 m od 2. jednostki Airties) .. odległości, które moim zdaniem są rozsądne dla wszystkich urządzeń, aby otrzymać silny sygnał do Wi-Fi i telewizji .. ALE ... to nie jest tak! Nawet przy tak niewielkiej odległości .. urządzenie w 1. sypialni nie może uzyskać połączenia 5 GHz nawet przy otwartych drzwiach do pokoju .. tak samo jak urządzenie w ostatniej sypialni .. 70% czasu nie ma sygnału Wi-Fi i TV ..   Więc Singtel wysłał swój zespół siatkowy, aby się przyjrzał, i postanowił przenieść jednostkę Airties w 1. sypialni na zewnątrz, aby mogła mieć bezpośredni widok na jednostkę w ostatniej sypialni .. a następnie użyć D-Link Homeplug, aby uzyskać sygnał do dekodera telewizyjnego w 1. sypialni .. nawet z tym .. sygnał WiFi i TV w ostatniej sypialni w ogóle nie jest stabilny i ciągle spada. To znaczy, jakby to było 20 m od siebie .. tylko 10 m lub tak ... z drzwiami całkowicie zamkniętymi zupełnie nie ma sygnału!   Teraz mam stary router Asus N66u w badaniu, w którym korzystałem z Wi-Fi Airties i podłączałem go do 2 komputerów za pomocą kabla LAN. To działa idealnie!   Więc teraz moje pytanie brzmi ... zakładając, że nie mam nic przeciwko wydaniu pieniędzy na kilka routerów Asus, które mogą obsługiwać Aimesh .. czy mogę całkowicie wymienić jednostki Airties na routery Asus i uruchomić Singtel TV?   Znaczenie: TP - (kabel światłowodowy) -> Singtel ONR - (kabel LAN) -> Asus Router - (aimesh) -> Asus Router - (kabel LAN na porcie 4) -> Telewizor do góry pudełko   Czy to zadziała dla wszystkich 3 dekoderów telewizyjnych, zakładając, że wszystkie są podłączone do 3 routerów Asus z Aimesh? Zgaduję, że routery Asus z ich antenami wykonają znacznie lepszą robotę w odbieraniu / wysyłaniu sygnałów niż jednostki Airties.   Przepraszam za długi post ... komuś, proszę, pomóżcie mi, bo jestem na granicy rozumu! Z góry dziękuję!
Reply
#2

Nie możesz tego zrobić. Asus nie koduje sieci LAN, aby obsługiwał zarówno Internet, jak i singtel tv. Wysłany z aplikacją Samsung Connections Member-Ford Club SG- Fora HardwareZone
Reply
#3

renfred89 napisał: Nie możesz tego zrobić. Asus nie koduje sieci LAN, aby obsługiwał zarówno Internet, jak i singtel tv. Wysłany z aplikacją Samsung Connections Member-Ford Club SG- Fora HardwareZone Och, widzę ... westchnienie ... jakie mam wtedy opcje? W tym momencie prowadzenie punktów danych w całym domu nie jest realną opcją ze względu na fakt, że wiele, jeśli trzeba wykonać hakowanie i demontaż szafek.
Reply
#4

AzFePark napisał: Och, widzę ... westchnienie ... jakie mam wtedy opcje? W tym momencie prowadzenie punktów danych w całym domu nie jest realną opcją ze względu na fakt, że wiele, jeśli trzeba wykonać hakowanie i demontaż szafek. gdybym był tobą, zaprojektowałbym sieć w taki sposób, że wszystkie telewizory singtel są podłączone do singlet ONR. następnie pozostawiając 2 dodatkowe porty dla sieci Wi-Fi i innych urządzeń LAN. Podłączenie dekodera nie tylko zapewnia najlepsze wrażenia z singtel tv, ale także uwalniasz wydajność Wi-Fi dla swoich klientów. Dzięki temu możesz korzystać z dowolnego systemu Wi-Fi, nie tylko z Airies, i wykluczyć Google Wi-Fi do swoich potrzeb domowych.
Reply
#5

AzFePark napisał: Och, widzę ... westchnienie ... jakie mam wtedy opcje? W tym momencie prowadzenie punktów danych w całym domu nie jest realną opcją ze względu na fakt, że wiele, jeśli trzeba wykonać hakowanie i demontaż szafek. Prowadzenie punktów danych za pomocą okablowania ethernetowego poprzez szynoprzewód wzdłuż listwy ściennej i / lub gzymsu górnego sufitu i szczeliny / dziury w drzwiach pokoju. Większość wykonawców, którzy wykonują te zadania, może wykonać dobrą robotę, tak jak zrobiłem trunking w moim poprzednim mieszkaniu. To zależy od indywidualnego wyboru płaskiego układu ładnego wyglądu lub konieczności włączenia trunkingu do części projektu.
Reply
#6

Cześć AzFePark, Mamy nadzieję, że pomożemy Ci rozwiązać problem z łącznością. Prosimy o przesłanie nam identyfikatora SingNet i danych kontaktowych, a nasz zespół ds. Światłowodów może się z Tobą skontaktować. Dzięki. AzFePark napisał: Witam .. więc przeniosłem się z Starhub na Singtel dla telewizji i Internetu szerokopasmowego, ponieważ Starhub wymagał punktu danych dla każdego dekodera telewizyjnego i nie jest to możliwe bez gruntownej renowacji mojego urządzenia .. więc został promowany Airties 4920 Mesh dla Singtel TV i łącznie 4 jednostki. Ze względu na konfigurację mojego urządzenia (ostatnia sypialnia dość głęboko w środku) i umieszczenie światłowodu TP .. moja konfiguracja jest taka ... 1 Jednostka Airties w TP podłączona do Singtel ONR..1 Jednostka Airties w salonie (5 m od 1st Airties jednostka) .. 2. Jednostka Airties w 1. sypialni (5-6 m od 1. jednostki .. w TP od ostatniej sypialni) i ostatnia jednostka Airties w ostatniej sypialni (10 m od 2. jednostki Airties) .. odległości, które moim zdaniem są rozsądne dla wszystkich urządzeń, aby otrzymać silny sygnał do Wi-Fi i telewizji .. ALE ... to nie jest tak! Nawet przy tak niewielkiej odległości .. urządzenie w 1. sypialni nie może uzyskać połączenia 5 GHz nawet przy otwartych drzwiach do pokoju .. tak samo jak urządzenie w ostatniej sypialni .. 70% czasu nie ma sygnału Wi-Fi i TV .. Więc Singtel wysłał swój zespół siatkowy, aby się przyjrzał, i postanowił przenieść jednostkę Airties w 1. sypialni na zewnątrz, aby mogła mieć bezpośredni widok na jednostkę w ostatniej sypialni .. a następnie użyć D-Link Homeplug, aby uzyskać sygnał do dekodera telewizyjnego w 1. sypialni .. nawet z tym .. sygnał WiFi i TV w ostatniej sypialni w ogóle nie jest stabilny i ciągle spada. To znaczy, jakby to było 20 m od siebie .. tylko 10 m lub tak ... z drzwiami całkowicie zamkniętymi zupełnie nie ma sygnału! Teraz mam stary router Asus N66u w badaniu, w którym korzystałem z Wi-Fi Airties i podłączałem go do 2 komputerów za pomocą kabla LAN. To działa idealnie! Więc teraz moje pytanie brzmi ... zakładając, że nie mam nic przeciwko wydaniu pieniędzy na kilka routerów Asus, które mogą obsługiwać Aimesh .. czy mogę całkowicie wymienić jednostki Airties na routery Asus i uruchomić Singtel TV? Znaczenie: TP - (kabel światłowodowy) -> Singtel ONR - (kabel LAN) -> Asus Router - (aimesh) -> Asus Router - (kabel LAN na porcie 4) -> Telewizor do góry pudełko Czy to zadziała dla wszystkich 3 dekoderów telewizyjnych, zakładając, że wszystkie są podłączone do 3 routerów Asus z Aimesh? Zgaduję, że routery Asus z ich antenami wykonają znacznie lepszą robotę w odbieraniu / wysyłaniu sygnałów niż jednostki Airties. Przepraszam za długi post ... komuś, proszę, pomóżcie mi, bo jestem na granicy rozumu! Z góry dziękuję!
Reply
#7

AzFePark napisał: Witam .. więc przeniosłem się z Starhub na Singtel dla telewizji i Internetu szerokopasmowego, ponieważ Starhub wymagał punktu danych dla każdego dekodera telewizyjnego i nie jest to możliwe bez gruntownej renowacji mojego urządzenia .. więc został promowany Airties 4920 Mesh dla Singtel TV i łącznie 4 jednostki. Ze względu na konfigurację mojego urządzenia (ostatnia sypialnia dość głęboko w środku) i umieszczenie światłowodu TP .. moja konfiguracja jest taka ... 1 Jednostka Airties w TP podłączona do Singtel ONR..1 Jednostka Airties w salonie (5 m od 1st Airties jednostka) .. 2. Jednostka Airties w 1. sypialni (5-6 m od 1. jednostki .. w TP od ostatniej sypialni) i ostatnia jednostka Airties w ostatniej sypialni (10 m od 2. jednostki Airties) .. odległości, które moim zdaniem są rozsądne dla wszystkich urządzeń, aby otrzymać silny sygnał do Wi-Fi i telewizji .. ALE ... to nie jest tak! Nawet przy tak niewielkiej odległości .. urządzenie w 1. sypialni nie może uzyskać połączenia 5 GHz nawet przy otwartych drzwiach do pokoju .. tak samo jak urządzenie w ostatniej sypialni .. 70% czasu nie ma sygnału Wi-Fi i TV .. Więc Singtel wysłał swój zespół siatkowy, aby się przyjrzał, i postanowił przenieść jednostkę Airties w 1. sypialni na zewnątrz, aby mogła mieć bezpośredni widok na jednostkę w ostatniej sypialni .. a następnie użyć D-Link Homeplug, aby uzyskać sygnał do dekodera telewizyjnego w 1. sypialni .. nawet z tym .. sygnał WiFi i TV w ostatniej sypialni w ogóle nie jest stabilny i ciągle spada. To znaczy, jakby to było 20 m od siebie .. tylko 10 m lub tak ... z drzwiami całkowicie zamkniętymi zupełnie nie ma sygnału! Teraz mam stary router Asus N66u w badaniu, w którym korzystałem z Wi-Fi Airties i podłączałem go do 2 komputerów za pomocą kabla LAN. To działa idealnie! Więc teraz moje pytanie brzmi ... zakładając, że nie mam nic przeciwko wydaniu pieniędzy na kilka routerów Asus, które mogą obsługiwać Aimesh .. czy mogę całkowicie wymienić jednostki Airties na routery Asus i uruchomić Singtel TV? Znaczenie: TP - (kabel światłowodowy) -> Singtel ONR - (kabel LAN) -> Asus Router - (aimesh) -> Asus Router - (kabel LAN na porcie 4) -> Telewizor do góry pudełko Czy to zadziała dla wszystkich 3 dekoderów telewizyjnych, zakładając, że wszystkie są podłączone do 3 routerów Asus z Aimesh? Zgaduję, że routery Asus z ich antenami wykonają znacznie lepszą robotę w odbieraniu / wysyłaniu sygnałów niż jednostki Airties. Przepraszam za długi post ... komuś, proszę, pomóżcie mi, bo jestem na granicy rozumu! Z góry dziękuję! Hej AzFePark, czy udało Ci się w końcu skonfigurować Aimesha?
Reply
#8

Cześć Singtel! Jaka jest zaleta korzystania z tego Asus Aimesh?
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)