Niedopuszczalne prędkość wifi w urządzeniach
#1

Hej wszystkim,   Jestem obecnie na planie 100Mbps kabel szerokopasmowy (wygasł) od Starhub. Około 2 lata temu i skarżył się na biednych D / L prędkości na moim MacBook i iDevices jak używałem Cisco wbudowanego w routerze. Jednak uważam, że rozwiązano za pomocą zewnętrznego routera mostów od modemu Cisco. Got o 95mbps na moim Macbook i byłem zadowolony.   Ostatnio, około tygodnia plus Więc doświadczył powolne pobieranie aplikacji na moim iPhone. Więc postanowiłem uruchomić test mojego wifi prędkości z mojego iPhone i mam około 30Mbps jak prędkość d / l. Wstrząsający. Na moim MacBooku Dostaję około 65mbps co jest przyzwoite, ale w przeciwieństwie do 95mbps użyłem dostać i być może ta różnica była stosowana do mojego iPhone też jak jestem coraz niżej, że 60 + Mbps kiedyś dostać się na moim iPhone.   Próbowałem zmienić kabel ethernet bez rezultatu. Kiedy zadzwonić SH one przechowywane na odnosząc się do dostawcy routera, nawet nie słuchając moich problemów. Czy coś jeszcze mogę zrobić w moim końca? Test prędkości wifi zostało zrobione w tym samym pokoju z modemu i routera.
Reply
#2

Musisz przetestować szybkość bezpośrednio z modemu kablowego , a jeśli to jest złe , to będzie ważny skargę do SH . Niemniej modem kablowy może wymagać wymiany po długich latach pracy. Sprawdź prędkość wejścia w modemie kablowym pierwszy wtedy określić prędkość za pomocą WiFi . Również może można spróbować upgrade routera F.W aby każdy punkt jest pokryta ?
Reply
#3

quinnkei napisał: Musisz przetestować szybkość bezpośrednio z modemu kablowego , a jeśli to jest złe , to będzie ważny skargę do SH . Niemniej modem kablowy może wymagać wymiany po długich latach pracy. Sprawdź prędkość wejścia w modemie kablowym pierwszy wtedy określić prędkość za pomocą WiFi . Również może można spróbować upgrade routera F.W aby każdy punkt jest pokryta ? Dziękuję za odpowiedź. Tak próbowałem oprzewodowanie modemu do mojego laptopa i pokazał około 90Mbps . Jednak podczas korzystania z wifi , mój Macbook pokazał 70+ Mbps co jest w porządku . Ale moje iPhone, iPad , iPod wykazują wokół 20-25mbps , gdy kilka miesięcy temu było to około 70-80 Mbps. Mój router to Apple Airport express skonfigurowany do działania jako punkt Bridge z modemu kablowego. Czy to się w 2014 roku i pracował tak dobrze , jak wszyscy moi urządzenia dostał 70-80mbps bezprzewodowy.
Reply
#4

metamofia89 napisał: Dziękuję za odpowiedź. Tak próbowałem oprzewodowanie modemu do mojego laptopa i pokazał około 90Mbps . Jednak podczas korzystania z wifi , mój Macbook pokazał 70+ Mbps co jest w porządku . Ale moje iPhone, iPad , iPod wykazują wokół 20-25mbps , gdy kilka miesięcy temu było to około 70-80 Mbps. Mój router to Apple Airport express skonfigurowany do działania jako punkt Bridge z modemu kablowego. Czy to się w 2014 roku i pracował tak dobrze , jak wszyscy moi urządzenia dostał 70-80mbps bezprzewodowy. Jaki jest model iPhone i AirPort Express ? a zespół ( 2,4 lub 5 GHz ) ? byłoby wspólne dla 30Mbps ze standardem Wireless-N ( 2,4 GHz )
Reply
#5

retnuoc napisał: Jaki jest model iPhone i AirPort Express ? a zespół ( 2,4 lub 5 GHz ) ? byłoby wspólne dla 30Mbps ze standardem Wireless-N ( 2,4 GHz ) To iPhone 6 i Airport Express 2-ty gen . Mój Macbook jest pokazany zostać uruchomiony w kanale 40MHz 5GHz o prędkości 70 Mbps, wykorzystujące + router Airport Express . Na moim telefonie i iDevices ... nie wiem .
Reply
#6

metamofia89 napisał: To iPhone 6 i Airport Express 2-ty gen . Mój Macbook jest pokazany zostać uruchomiony w kanale 40MHz 5GHz o prędkości 70 Mbps, wykorzystujące + router Airport Express . Na moim telefonie i iDevices ... nie wiem . Airport Express 2-ty gen wydaje jest routerem 802.1n , a maksymalna prędkość dla każdego TX / RX jest 150Mbps . Prawdopodobnie iPhone wykorzystuje konstrukcję podczas 1T1R MBA korzysta 2T2R . Być może można rozważyć , aby ustawić inną nazwę SSID dla 2.4 i 5GHz , aby upewnić się, że są podłączone do 5GHz . Lub uaktualnienie do routera sieciowego , ponieważ iPhone wspiera go . Mój telefon w stanie uzyskać 120 ++ Mbps w speedtest z routera sieciowego
Reply
#7

retnuoc napisał: Airport Express 2-ty gen wydaje jest routerem 802.1n , a maksymalna prędkość dla każdego TX / RX jest 150Mbps . Prawdopodobnie iPhone wykorzystuje konstrukcję podczas 1T1R MBA korzysta 2T2R . Być może można rozważyć , aby ustawić inną nazwę SSID dla 2.4 i 5GHz , aby upewnić się, że są podłączone do 5GHz . Lub uaktualnienie do routera sieciowego , ponieważ iPhone wspiera go . Mój telefon w stanie uzyskać 120 ++ Mbps w speedtest z routera sieciowego Ok Jak mogę ustawić diff SSID dla dwóch oddzielnych zespołów?
Reply
#8

metamofia89 napisał: Ok Jak mogę ustawić diff SSID dla dwóch oddzielnych zespołów? Powszechną praktyką byłoby dołączyć _5G na 5GHz (np ' mySSID "dla częstotliwości 2,4 GHz i" mySSID_5G "dla 5GHz )
Reply
#9

metamofia89 napisał: Hej wszystkim, Jestem obecnie na planie 100Mbps kabel szerokopasmowy (wygasł) od Starhub. Około 2 lata temu i skarżył się na biednych D / L prędkości na moim MacBook i iDevices jak używałem Cisco wbudowanego w routerze. Jednak uważam, że rozwiązano za pomocą zewnętrznego routera mostów od modemu Cisco. Got o 95mbps na moim Macbook i byłem zadowolony. Ostatnio, około tygodnia plus Więc doświadczył powolne pobieranie aplikacji na moim iPhone. Więc postanowiłem uruchomić test mojego wifi prędkości z mojego iPhone i mam około 30Mbps jak prędkość d / l. Wstrząsający. Na moim MacBooku Dostaję około 65mbps co jest przyzwoite, ale w przeciwieństwie do 95mbps użyłem dostać i być może ta różnica była stosowana do mojego iPhone też jak jestem coraz niżej, że 60 + Mbps kiedyś dostać się na moim iPhone. Próbowałem zmienić kabel ethernet bez rezultatu. Kiedy zadzwonić SH one przechowywane na odnosząc się do dostawcy routera, nawet nie słuchając moich problemów. Czy coś jeszcze mogę zrobić w moim końca? Test prędkości wifi zostało zrobione w tym samym pokoju z modemu i routera. Istnieje wiele czynników wpływających na prędkość wifi i te obejmują zakłócenia, zablokowanie sygnału, zajętych kanałów WiFi, etc .... Spróbuj zmienić kanał wifi do 1, 6 lub 11 w paśmie 2,4 GHz routera i sprawdzić, czy wszystko poprawia?
Reply
#10

Najprawdopodobniej swoich sąsiadów wifi pokrywa się swoją wifi.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 3 Guest(s)