Potrzebujesz pomocy w ustawianiu sieci domowej od zera
#1

Cześć chłopaki   Odnawiam mieszkanie z odsprzedażą i potrzebuję pomocy w prawidłowym podłączeniu do sieci, ponieważ prace elektryczne wkrótce zaczną się naprawdę.   Użyję Fibre, a modem będzie na mojej konsoli telewizyjnej.   mój iMac będzie w mojej sypialni.   1. Jeśli chcę mieć połączenie przewodowe do Internetu (ponieważ Wi-Fi w pokoju może być słabe), czy to oznacza, że mam punkt Cat 6 i obszar TV, w którym znajduje się mój modem, podłącz mój modem do niego i mam inny punkt Cat 6 w moja sypialnia obok mojego komputera i podłącz mój komputer do punktu Cat 6 w mojej sypialni, a połączenie internetowe zostanie nawiązane przez sieć Ethernet?   2. teraz, jeśli jestem w pokoju, a moje urządzenia przenośne, takie jak iPad, muszą uzyskać dostęp do Internetu za pomocą Wi-Fi, jak skonfigurować punkt dostępu z komputera w sypialni? Jakie urządzenie muszę kupić, aby wyprodukować ten hotspot Wi-Fi? jak to podłączyć, czy to do kota 6? zakładając, że mój sygnał Wi-Fi z głównego modemu w salonie jest zbyt słaby.   3. ktoś wie, ile zwykle kosztuje, aby zainstalować Cat 6? myślałem o umieszczeniu go również w pokoju moich dzieci.   Proszę o pomoc, ponieważ wkrótce muszę to sfinalizować.   dziękuję wam za wkład!   Jimmy
Reply
#2

poprowadź punkt do każdego pokoju, jeśli to możliwe. idealnie byłoby najlepiej, jeśli uruchomisz wszystko od 1 punktu w topologii gwiazdy, ale nie zawsze jest to możliwe. Obecnie nie korzystam z Fibrenet, na SH 100 Mb / s. Wziąłem sieć kablową SH, ponieważ to mieszkanie jest odsprzedane i potrzebuję przyzwoitego połączenia do pracy. Rejestracja w sieci M1 Fibre 1 Gb / s, ponieważ teraz okablowanie zostało zakończone. Mam modem kablowy w obszarze TV w holu głównym, podłączam się do lotniska Extreme w bocznym korytarzu, 2 połączenia z powrotem do obszaru TV dla Ps4 i smart TV, 1 połączenie z 8 portowym gigabitowym przełącznikiem w moim gabinecie, z mojego badania , Mam połączenia z pokojem mojego syna, sypialnią Master oraz komputerem PC i Mac podłączonymi bezpośrednio do przełącznika. Mają też ekspres na lotnisko, aby przedłużyć sygnał Wi-Fi.
Reply
#3

Aby rozszerzyć Wi-Fi na lotnisku, aby rozszerzyć sieć Wi-Fi, utwórz punkt dostępowy z tym samym identyfikatorem SSID i hasłem, a następnie połącz mostek z portem Ethernet.
Reply
#4

Tristan2009 napisał: Cześć chłopaki Odnawiam mieszkanie z odsprzedażą i potrzebuję pomocy w prawidłowym podłączeniu do sieci, ponieważ prace elektryczne wkrótce się rozpoczną. Użyję Fibre, a modem będzie na mojej konsoli telewizyjnej. mój iMac będzie w mojej sypialni. 1. Jeśli chcę mieć połączenie przewodowe do Internetu (ponieważ Wi-Fi w pokoju może być słabe), czy to oznacza, że mam punkt Cat 6 i strefę telewizyjną, w której znajduje się mój modem, podłącz mój modem do niego i mam inny punkt Cat 6 w moja sypialnia obok mojego komputera i podłącz mój komputer do punktu Cat 6 w mojej sypialni, a połączenie internetowe zostanie nawiązane przez sieć Ethernet? 2. teraz, jeśli jestem w pokoju, a moje urządzenia przenośne, takie jak ipad, potrzebują dostępu do Internetu za pomocą Wi-Fi, jak skonfigurować punkt dostępu z komputera w sypialni? Jakie urządzenie muszę kupić, aby wyprodukować ten hotspot Wi-Fi? jak to podłączyć, czy to do kota 6? zakładając, że mój sygnał Wi-Fi z głównego modemu w salonie jest zbyt słaby. 3. ktoś wie, ile zwykle kosztuje, aby zainstalować Cat 6? myślałem o umieszczeniu go również w pokoju moich dzieci. Proszę o pomoc, ponieważ wkrótce muszę to sfinalizować. dziękuję wam za wkład! Jimmy Kabel Cat 6 można ułożyć z salonu (w pobliżu punktu światłowodowego) do sypialni. Dzięki temu masz wybór: Fibre point -> ONT -> Router w salonie -> Okablowanie Cat6 -> iMac Fibre point -> ONT -> okablowanie Cat6 -> Router w sypialni -> iMac Po prostu umieściłem router bezprzewodowy w salonie. Sieć 802.11n 2,4 GHz powinna z łatwością pokryć całe mieszkanie, a każde urządzenie iDevice powinno być w stanie uzyskać przepustowość co najmniej 50 Mb / s (więcej niż wystarcza na Youtube w HD).
Reply
#5

rhema83 napisał: Kabel Cat 6 można ułożyć z salonu (w pobliżu punktu światłowodowego) do sypialni. Dzięki temu masz wybór: Fibre point -> ONT -> Router w salonie -> Okablowanie Cat6 -> iMac Fibre point -> ONT -> okablowanie Cat6 -> Router w sypialni -> iMac Po prostu umieściłem router bezprzewodowy w salonie. Sieć 802.11n 2,4 GHz powinna z łatwością pokryć całe mieszkanie, a każde urządzenie iDevice powinno być w stanie uzyskać przepustowość co najmniej 50 Mb / s (więcej niż wystarcza na YouTube w jakości HD). dzięki! ale wybacz mi. czy mogę wiedzieć, co to jest ONT? jeśli ustawię router w salonie: w jaki sposób mój smart TV oraz WDlive i PS3 powinny być podłączone do Internetu za pomocą kabla? czy do routera jest drutem? oznacza, że potrzebuję tylko 1 Cat6 w salonie i 1 Cat 6 w sypialni? Dzięki raz jeszcze!
Reply
#6

PentiumPC napisał: poprowadź punkt do każdego pokoju, jeśli to możliwe. idealnie byłoby najlepiej, jeśli uruchomisz wszystko od 1 punktu w topologii gwiazdy, ale nie zawsze jest to możliwe. Obecnie nie korzystam z Fibrenet, na SH 100 Mb / s. Wziąłem sieć kablową SH, ponieważ to mieszkanie jest odsprzedane i potrzebuję przyzwoitego połączenia do pracy. Rejestracja w sieci M1 Fibre 1 Gb / s, ponieważ teraz okablowanie zostało zakończone. Mam modem kablowy w obszarze TV w holu głównym, podłączam się do lotniska Extreme w bocznym korytarzu, 2 połączenia z powrotem do obszaru TV dla Ps4 i smart TV, 1 połączenie z 8 portowym gigabitowym przełącznikiem w moim gabinecie, z mojego badania , Mam połączenia z pokojem mojego syna, sypialnią Master oraz komputerem PC i Mac podłączonymi bezpośrednio do przełącznika. Mają też ekspres na lotnisko, aby przedłużyć sygnał Wi-Fi. dzięki. pomóż mi zrozumieć: 1. Czy masz na myśli, że Twój PS4 i Smart TV jest podłączony do modemu kablowego i kabla? 2. Czy mogę wiedzieć, co to jest 8-portowy przełącznik Gigabit? co to robi? czy sensowniej będzie dla mnie umieścić cat6 we wszystkich pokojach?
Reply
#7

Tristan2009 napisał: dzięki. pomóż mi zrozumieć: 1. Czy masz na myśli, że Twój PS4 i Smart TV jest podłączony do modemu kablowego i kabla? 2. Czy mogę wiedzieć, co to jest 8-portowy przełącznik Gigabit? co to robi? czy sensowniej będzie dla mnie umieścić cat6 we wszystkich pokojach? mam nadzieję że to pomoże. https://support.myrepublic.com.sg/hc...at-does-it-do- 1. Tak, mam punkty CAT6 do mojego telewizora i PS4. 2. Przełącznik to urządzenie sieciowe, które łączy się z drugim urządzeniem. Jest to kwestia osobistych preferencji, jeśli chodzi o to, ile kabli chcesz poprowadzić, w moim poprzednim mieszkaniu mam 1 kabel 5e kota od ONT do mojego badania, mam moje wifi itp. W badaniu i to wystarczy. Dostaję przyzwoite wifi w korytarzu i sypialni. W tym mieszkaniu, jeśli mam router w obszarze telewizyjnym, nie mogę uzyskać dostępu do Wi-Fi w sypialni i uczyć się tak, jak na drugim końcu. Wybrałem więc kable CAT 6 do każdego pokoju. rzeczy do rozważenia przy planowaniu sieci. 1. Kosztowne prowadzenie kabli nie jest tanie, ale podobnie jak wtyczki domowe oraz dobre routery i repeatery. 2. estetyka - prowadzenie kabli w mieszkaniu HDB może być nieestetyczne, ponieważ nie można ukryć kabli. 3. prędkość - uzyskasz najlepszą prędkość dzięki okablowaniu strukturalnemu, ale czy potrzebujesz tej prędkości? jeśli chcesz po prostu surfować i oglądać filmy z YouTube'a, dobre Wi-Fi może dla Ciebie działać. 4. Układ - czy układ Twojego płaskiego Wi-Fi jest przyjazny? każda ściana oznacza, że tracisz jakiś sygnał. inne rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, to to, jak zatłoczone jest Wi-Fi w twojej okolicy, w przypadku wtyczek domowych masz różne wyniki, to, co podłączasz do sieci elektrycznej, ma znaczenie, a niektóre obszary mają złe przewody zasilające itp. FYI .. Nie jestem dziwakiem w sieci, tak naprawdę nie wiem dużo, wystarczy, żeby wszystko działało, uczę się wszystkiego z sieci, a powyższe to tylko moja opinia i doświadczenie. kilka zdjęć z moich prac związanych z okablowaniem. https://www.facebook.com/media/set/?...4615511&type=1 Twoje zdrowie,
Reply
#8

myślę, że mogę mieć teraz trochę wskazówek. img04 autor: jimmyleephotos, na Flickr proszę doradzić co następuje: OPCJA A 1. umieszczam FTP i ONT w obszarze moich drzwi. 2. poprowadź kabel Ethernet w ścianie do kat. 6 w konsoli TV. Cat 6 w konsoli TV podłącz do routera bezprzewodowego 3. zainstaluj Network Distribution Panel w konsoli TV. podłącz router do 3 sieciowych portów dystrybucyjnych, aby połączyć 3 sypialnie kategorii Cat 6. 4. podłącz ten sam router do PS3, WDlive, Smart TV, Mio TV (co najmniej 4 punkty). CZY oznacza to, że potrzebuję routera bezprzewodowego z co najmniej 3 + 4 = 7 wyjściami? czy znalezienie routera z tak wieloma wyjściami jest normalne? Proszę doradź. Dziękuję bardzo. Jimmy
Reply
#9

CAT6 jest certyfikatem, możesz zrobić CAT5E, aby obniżyć koszty. Jeśli dobrze zrealizuję twój plan, właśnie to sugeruję. Uruchom FT i ONT aż do konsoli TV. (chyba że masz inny powód) podłącz ONT do routera na konsoli TV. podłącz 3 punkty Ethernet (do pomieszczeń) do przełącznika. (większość routerów ma 4 porty) podłącz 5-portowy przełącznik gigabitowy do routera. (Pozostały 4 porty po podłączeniu 1 do routera) podłącz PS3, WDlive, Smart TV, Mio TV do przełącznika gigabitowego (pozostałe 4 porty) potrzebujesz routera (MIO jeśli singtel), 1 x 5 portowy gigabitowy przełącznik, 6 ethernetowych punktów danych (CAT5e / CAT6, 1 punkt na każdym końcu)). Opcjonalnie możesz zamiast tego uzyskać 8-portowy przełącznik gigabitowy, aby uzyskać nieco więcej, więc jest miejsce na dodanie kolejnych urządzeń do sieci. Więc teraz masz punkt sieciowy w każdym z 3 pokoi, możesz dodać punkty AP, aby rozszerzyć sieć lub podłączyć urządzenia bezpośrednio do nich. będziesz potrzebować innego przełącznika, jeśli chcesz podłączyć więcej niż 1 urządzenie do swojego pokoju. Wydaje mi się, że korzystasz z Singtel, ponieważ używasz Mio, możesz sprawdzić, jakiej konfiguracji używa Mio, może potrzebować specjalnego routera itp
Reply
#10

Dzięki za wkład! Zwłaszcza część przełącznika gigabitowego, ponieważ nie wiedziałam o tym. Co do twojej sugestii dotyczącej uruchamiania FT i ONT na konsoli telewizyjnej, martwię się, ponieważ nie mam fałszywego sufitu, więc czy elektryk może uruchomić światłowód w ścianie jak kable Ethernet? jaka jest zaleta powyższego w porównaniu z posiadaniem ft i ONT przy drzwiach i poprowadzenie kabla Ethernet do konsoli telewizyjnej? Może ocalę 1 kota 6? Nie mogę się doczekać twojej odpowiedzi. Jimmy PentiumPC napisał: CAT6 jest certyfikatem, możesz zrobić CAT5E, aby obniżyć koszty. Jeśli dobrze zrealizuję twój plan, właśnie to sugeruję. Uruchom FT i ONT aż do konsoli TV. (chyba że masz inny powód) podłącz ONT do routera na konsoli TV. podłącz 3 punkty Ethernet (do pomieszczeń) do przełącznika. (większość routerów ma 4 porty) podłącz 5-portowy przełącznik gigabitowy do routera. (Pozostały 4 porty po podłączeniu 1 do routera) podłącz PS3, WDlive, Smart TV, Mio TV do przełącznika gigabitowego (pozostałe 4 porty) potrzebujesz routera (MIO jeśli singtel), 1 x 5 portowy gigabitowy przełącznik, 6 ethernetowych punktów danych (CAT5e / CAT6, 1 punkt na każdym końcu)). Opcjonalnie możesz zamiast tego uzyskać 8-portowy przełącznik gigabitowy, aby uzyskać nieco więcej, więc jest miejsce na dodanie kolejnych urządzeń do sieci. Więc teraz masz punkt sieciowy w każdym z 3 pokoi, możesz dodać punkty AP, aby rozszerzyć sieć lub podłączyć urządzenia bezpośrednio do nich. będziesz potrzebować innego przełącznika, jeśli chcesz podłączyć więcej niż 1 urządzenie do swojego pokoju. Wydaje mi się, że korzystasz z Singtel, ponieważ używasz Mio, możesz sprawdzić, jakiej konfiguracji używa Mio, może potrzebować specjalnego routera itp.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)