Konfiguracja internetu marzeń HDB
#1

Cześć wszystkim, przeprowadzę generalny remont właśnie zakupionego mieszkania odsprzedaży. W związku z tym planuję wykonać okablowanie całego mieszkania.   Jest to duże mieszkanie o powierzchni około 1900 m2 lub 176 m2.   Jestem technicznym idiotą, ale chciałbym jak najlepszą konfigurację internetową.   Będą w zasadzie 3 pokoje, 3 toalety, kuchnia i salon / jadalnia.   Jeden z pokoi będzie moim miejscem do pracy, a tam znajduje się mój punkt światłowodowy. W tym pokoju mój komputer roboczy będzie podłączony kablem Ethernet dla maksymalnej prędkości. W tym pokoju będzie również dzielony mój internet. Pomieszczenie to będzie pływające, co oznacza, że jest to pomieszczenie zbudowane w pomieszczeniu z podwójnymi drzwiami z zamkiem powietrznym i 2 warstwami podwójnie szklonego szkła, do celów dźwiękoszczelnych, więc sygnały radiowe mogą mieć trudności z wejściem lub wyjściem.   W moim salonie i głównej sypialni chcę także, aby komputer w każdym miejscu był podłączony do maksymalnej prędkości.   Reszta domu musi mieć szybkie wifi.   Jak byście to skonfigurowali, mając możliwość zrobienia wszystkiego i wszystkiego, co możliwe?   Mam nadzieję na naukę od cenionego shifu tutaj!   Z góry dziękuję!
Reply
#2

Jeśli to możliwe, podaj układ domu. Uwzględnij także wszelkie inne ustawienia, takie jak tabele, bieżąca moc i punkty kablowe oraz wszelkie inne plany, które już naprawiłeś. Innymi słowy, rozmieszczenie i planowanie stałych przedmiotów, takich jak łóżka, szafki i wszelkie przeszkody konstrukcyjne. Co powiesz o tym, którzy dostawcy usług internetowych zamierzają subskrybować, tak jak inni, mogą wyrazić swoją opinię, w tym routery i koncentratory, jeśli takie istnieją. W ten sposób inni są w stanie lepiej zrozumieć i przekazać Ci kilka pomysłów. Poza tym, jakiego rodzaju połączeń potrzebujesz, takich jak bezprzewodowy wymagany w pokojach, czy nie; oraz lokalizację punktów danych, które powinny znajdować się obok punktów zasilania x2 i / lub przedłużacza. Na przykład moje nowe mieszkanie BTO ma grube ściany, więc bezprzewodowość to duży problem w moich pokojach. Nawet z przewodowymi punktami danych w moim pokoju, mam Hub do połączenia z komputerem i dodatkowy przewodowy do routera, który działa jako bezprzewodowy. Poza tym używam Starhub HomeHub 1000 z IPTV w moim pokoju z dodatkowym punktem danych, który nie był w mojej renowacji, ale instalator dokonał konwersji z punktu telefonicznego na punkt danych. Pozdrowienia.
Reply
#3

Pomocny byłby plan piętra. Ale wydaje się, że potrzebujesz co najmniej 2 bezprzewodowych punktów dostępowych. Jakaś kontrola kosztów? Czy nie chciałbyś wydać więcej niż 300 USD na cały zestaw? Wszelkie wymagania inne niż dostęp do mediów społecznościowych (Fb, WhatsApp). Jak media box, dostęp do Chin lub amerykańskiego hbo / Netflix? Ilu użytkowników?
Reply
#4

http://www.linksys.com/us/p/P-WHW0303/ ten produkt - rozliczony LOL powinieneś także poprowadzić trochę kabli LAN do 1 lub 2 pokoi ... ponieważ reinstalujesz
Reply
#5

Dzięki chłopaki! Oto plan piętra: Ten obraz został przeskalowany. Kliknij, aby zobaczyć oryginalny obraz @ eric3743: Zasadniczo wszystko jest teraz otwarte na planowanie. W moim pokoju pracy będzie to punkt światłowodu (Singnet). Więc modem / główny router / przełącznik będzie musiał tam być. Mój komputer do pracy musi być podłączony za pomocą twardego przewodu (nie Wi-Fi). W salonie, w którym znajduje się moja konsola telewizyjna, potrzebuję punktu Ethernet do podłączenia komputera Mac Mini, który zostanie podłączony do mojego telewizora. W mojej głównej sypialni inny Mac Mini podłączony do telewizora w mojej sypialni również musi być podłączony. Poza tym cały dom musi mieć skuteczne Wi-Fi. Obecnie na moim miejscu (maisonette HDB) korzystam z routera, który podarował mi Singnet (myślę, że AC Plus) i IT SUCKS. Nie mogę uzyskać ubezpieczenia w całym domu. @sadboy: Brak kontroli kosztów. Chcę tylko dobrego internetu. Żyję samotnie. Jest to jednak miejsce do pracy i dlatego często mam tam klientów. Myślę, że maksymalnie 10 osób korzysta jednocześnie z surfowania na swoich telefonach. @alamakazim: Planuję mieć punkt Ethernet w każdym pokoju.
Reply
#6

Najpierw na oświadczeniach dotyczących problemu. ------------------- Post nr 5. Obecnie na moim miejscu (maisonette HDB) korzystam z routera, który podarował mi Singnet (myślę, że AC Plus) i IT SUCKS. Nie mogę uzyskać ubezpieczenia w całym domu. Post nr 1. Pomieszczenie to będzie pływające, co oznacza, że jest to pomieszczenie zbudowane w pomieszczeniu z podwójnymi drzwiami z zamkiem powietrznym i 2 warstwami podwójnie szklonego szkła, do celów dźwiękoszczelnych, więc sygnały radiowe mogą mieć trudności z wejściem lub wyjściem. Wynikiem jest konflikt, jak stwierdzono, więc bezprzewodowy jest tylko dla tego pokoju. =========== Ponieważ punkt światłowodowy (TP) znajduje się już w pokoju pracy. Router główny powinien znajdować się obok połączenia ONT z TP. I wszystkie kable LAN należy zacząć od tego pokoju roboczego, ponieważ ma on dostęp do magistrali ONT i routera. Użyj kabla LAN Cat-7, jeśli to możliwe, do wszystkich problemów związanych z okablowaniem, chociaż Cat-6 jest dopuszczalny, ale używasz swojego domu jako firmy domowej. Wszystkie 3 pokoje + salon = 4 punkty danych dla Internetu. Aby uzyskać punkt danych w sypialniach, najlepiej umieścić go blisko stołu w celu użycia z komputerem, aby uzyskać łatwy dostęp. Punkt danych w salonie najlepiej jest umieścić na zewnętrznej ścianie środkowej sypialni (2400 x 3950), ponieważ nadaje się do umieszczenia routera bezprzewodowego. Jeśli chodzi o sypialnię odbierającą sygnał bezprzewodowy, zależy to od grubości ściany, dlatego jest przy / blisko ściany i drzwi. Może być potrzebny bezprzewodowy router AC do podłączenia do punktu danych poza środkową sypialnią. Połączenie odbywa się z portem WAN lub LAN routera, zależnie od routera i rodzaju preferowanego ustawienia. Używam punktu danych podłączonego do portu WAN routera, ponieważ port LAN routera może być również użyteczny. Aby uzyskać więcej informacji na temat korzystania, możesz wyszukać różnicę między portem WAN a portem LAN (zwanym mostkiem) routera. Możesz dołączyć kolejny punkt danych dla IPTV zarówno dla głównej sypialni, jak i salonu; opcjonalne do wykorzystania w przyszłości. Jeśli nie ma wystarczającej ilości portów LAN, możesz rozważyć zakup 8-portów lub więcej, Gigabit Easy Desktop Switch, który automatycznie wykryje. Pozdrowienia.
Reply
#7

1) Jeśli zaczynasz od czystego konta, staraj się jak najdalej podłączyć przewodowe połączenia dla wszystkich urządzeń. Nie zapominaj, że jedyną zaletą łączności bezprzewodowej jest mobilność. Pod każdym względem będzie gorszy od połączeń przewodowych. Pomyśl więc, gdzie najprawdopodobniej będziesz potrzebować połączeń bezprzewodowych (zwykle sypialni i salonu) i umieść tam bezprzewodowe punkty dostępowe (z połączeniami przewodowymi z powrotem do głównego routera / przełącznika) 2) Jakiego materiału używa się w dźwiękoszczelnym pokoju? Bezprzewodowe sygnały radiowe to fale elektromagnetyczne (w przeciwieństwie do dźwięku będącego falą mechaniczną). Sygnały radiowe mogą łatwo rozprzestrzeniać się przez szkło, ale nie cementu ani metalu. Jeśli masz tylko szklaną ścianę, nie powinno być trudno przedostać się przez sygnały bezprzewodowe.
Reply
#8

Myślę, że twój układ nie jest taki zły ... Możesz ustawić AP w punkcie X1 lub X2. Powinien dać ci dobry zasięg. w twoim domu. Ten obraz został przeskalowany. Kliknij, aby zobaczyć oryginalny obraz Może rozważyć Ubiquiti UAP-AC-PRO. (AP nie ma interfejsu internetowego, aby skonfigurować, musisz zainstalować kontroler na swoim MAC / Windows / Smartphone). dość łatwy w konfiguracji i miał silny zasięg Wi-Fi. Podczas remontu można poprowadzić kabel i zamontować AP. https://www.ubnt.com/unifi/unifi-ap-ac-pro/ * Nie sprzedaję AP ani linku, to tylko pomysł, koszt AP. http://www.lazada.sg/ubiquiti-uap-ac...=MTRg&rb=24628 http://list.qoo10.sg/item/UBIQUITI-U...-PRO/486578586 https://shop.winpro.com.sg/products/unifi-ap-ac-pro
Reply
#9

eric3743 napisał: Najpierw na oświadczeniach dotyczących problemu. ------------------- Post nr 5. Obecnie na moim miejscu (maisonette HDB) korzystam z routera, który podarował mi Singnet (myślę, że AC Plus) i IT SUCKS. Nie mogę uzyskać ubezpieczenia w całym domu. Post nr 1. Pomieszczenie to będzie pływające, co oznacza, że jest to pomieszczenie zbudowane w pomieszczeniu z podwójnymi drzwiami z zamkiem powietrznym i 2 warstwami podwójnie szklonego szkła, do celów dźwiękoszczelnych, więc sygnały radiowe mogą mieć trudności z wejściem lub wyjściem. Wynikiem jest konflikt, jak stwierdzono, więc bezprzewodowy jest tylko dla tego pokoju. Masionetka to mój obecny dom. Dom, który remontuję, to dom, do którego się przeprowadzę za kilka miesięcy. eric3743 napisał: Ponieważ punkt światłowodowy (TP) znajduje się już w pokoju pracy. Router główny powinien znajdować się obok połączenia ONT z TP. I wszystkie kable LAN należy zacząć od tego pokoju roboczego, ponieważ ma on dostęp do magistrali ONT i routera. Użyj kabla LAN Cat-7, jeśli to możliwe, do wszystkich problemów związanych z okablowaniem, chociaż Cat-6 jest dopuszczalny, ale używasz swojego domu jako firmy domowej. Ok, zrobię to! eric3743 napisał: Wszystkie 3 pokoje + salon = 4 punkty danych dla Internetu. Aby uzyskać punkt danych w sypialniach, najlepiej umieścić go blisko stołu w celu użycia z komputerem, aby uzyskać łatwy dostęp. Punkt danych w salonie najlepiej jest umieścić na zewnętrznej ścianie środkowej sypialni (2400 x 3950), ponieważ nadaje się do umieszczenia routera bezprzewodowego. Jeśli chodzi o sypialnię odbierającą sygnał bezprzewodowy, zależy to od grubości ściany, dlatego jest przy / blisko ściany i drzwi. Może być potrzebny bezprzewodowy router AC do podłączenia do punktu danych poza środkową sypialnią. Połączenie odbywa się z portem WAN lub LAN routera, zależnie od routera i rodzaju preferowanego ustawienia. Używam punktu danych podłączonego do portu WAN routera, ponieważ port LAN routera może być również użyteczny. Aby uzyskać więcej informacji na temat korzystania, możesz wyszukać różnicę między portem WAN a portem LAN (zwanym mostkiem) routera. Możesz dołączyć kolejny punkt danych dla IPTV zarówno dla głównej sypialni, jak i salonu; opcjonalne do wykorzystania w przyszłości. Jeśli nie ma wystarczającej ilości portów LAN, możesz rozważyć zakup 8-portów lub więcej, Gigabit Easy Desktop Switch, który automatycznie wykryje. Pozdrowienia. Pociągnę kabel w środkowym miejscu, o którym wspomniałeś. Mogę go potrzebować lub nie, ponieważ część dzienna jest dość otwarta i myślę o 3-węzłowym systemie siatkowym, takim jak Velop. Ale jest tam, jeśli to zrobię. Mam na myśli 16-portowy przełącznik gigabitowy? 8 wydaje się na krawędzi za mało, na wypadek, gdybym chciał dodać więcej w przyszłości. Czy uważasz, że zmiana PoE jest konieczna? W tej chwili nie mogę wymyślić niczego, do czego byłbym potrzebny. Dziękuję za radę!
Reply
#10

BabyTurkey napisał: 1) Jeśli zaczynasz od czystego konta, staraj się jak najdalej podłączyć przewodowe połączenia dla wszystkich urządzeń. Nie zapominaj, że jedyną zaletą łączności bezprzewodowej jest mobilność. Pod każdym względem będzie gorszy od połączeń przewodowych. Pomyśl więc, gdzie najprawdopodobniej będziesz potrzebować połączeń bezprzewodowych (zwykle sypialni i salonu) i umieść tam bezprzewodowe punkty dostępowe (z połączeniami przewodowymi z powrotem do głównego routera / przełącznika) 2) Jakiego materiału używa się w dźwiękoszczelnym pokoju? Bezprzewodowe sygnały radiowe to fale elektromagnetyczne (w przeciwieństwie do dźwięku będącego falą mechaniczną). Sygnały radiowe mogą łatwo rozprzestrzeniać się przez szkło, ale nie cementu ani metalu. Jeśli masz tylko szklaną ścianę, nie powinno być trudno przedostać się przez sygnały bezprzewodowe. Tak, będę mieć podłączone do mojego komputera do pracy, salonu i komputerów w głównej sypialni. Wifi jest głównie dla urządzeń mobilnych i takich rzeczy jak klimatyzacja, dzwonek do drzwi (dzwonek do aparatu z pierścieniem) ... Dobra uwaga na temat materiału dźwiękoszczelnego pomieszczenia. Zastąpię ścianę frontową pokoju roboczego zastąpioną podwójnymi warstwami podwójnie oszklonego szkła. Więc może nie być tak źle. Pomieszczenie robocze w moim obecnym mieszkaniu jest betonowe. Dzięki!
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)