Praca w sieci dla nowego BTO
#1

Cześć wszystkim!   Niedawno podpisałem abonament na światłowód szerokopasmowy 1 Gb / s z M1 i uaktualniłem do routera ASUS AC88U. Zamienię punkty tel w moich pokojach na punkty danych.   Po przeczytaniu forów HWZ zdałem sobie sprawę, że jeśli ustawię AC88u w salonie, nie będę mógł korzystać z punktów LAN danych w pokojach. Dodatkowy router musiałby zostać umieszczony w skrzynce DB razem z ONT.   Czy chciałbyś zasięgnąć porady, czy AC1200G + jest wystarczający do tego celu, czy muszę przynajmniej uzyskać AC68U?   Czy mogę również potwierdzić, że nie mogę podłączyć przełącznika sieciowego bezpośrednio do ONT.   Dzięki!
Reply
#2

tak ac1200g + to więcej niż wystarczy i wrzuć do pudełka i pozwól ac88u jako 2. routerowi jako ap. nie możesz użyć przełącznika z punktu LAN ONT.
Reply
#3

ZrE0_Cha0s napisał: tak ac1200g + to więcej niż wystarczy i wrzuć do pudełka i pozwól ac88u jako 2. routerowi jako ap. nie możesz użyć przełącznika z punktu LAN ONT. Czy muszę wyłączyć funkcję bezprzewodową ac1200G +? albo to nie ma znaczenia. Czy uzyskam lepszą wydajność ac88u, jeśli użyję lepszego routera (ac68u) w pudełku? Dzięki za pomoc!
Reply
#4

wyłącz Wi-Fi ac1200 + skonfiguruj ac88 jako punkt dostępu
Reply
#5

Lunarsong napisał: wyłącz Wi-Fi ac1200 + skonfiguruj ac88 jako punkt dostępu W porządku! Czy więc ac68u zamiast 1200G + poprawi wydajność ac88u i prędkości danych z punktami lan, czy bez różnicy?
Reply
#6

moonriva napisał: Czy muszę wyłączyć funkcję bezprzewodową ac1200G +? albo to nie ma znaczenia. Czy uzyskam lepszą wydajność ac88u, jeśli użyję lepszego routera (ac68u) w pudełku? Dzięki za pomoc! cóż, nadal do ciebie, ale przez większość czasu po prostu wyłącz, ponieważ chcesz 1 wifi, aby przynajmniej pokryć cały dom, posiadanie większej ilości Wi-Fi jest, ale jeśli przebywasz w normalnym routerze HDB 1, zwykle wystarcza więcej niż na pokrycie większości części domu. nie ma różnicy, chyba że mówisz mi, że używasz routera, który może wysyłać 10 Gb / s jako ap, podczas gdy router, który wysyła 1 Gb / s jest w pudełku, to trochę smutne ... to znaczy, że nie dostaniesz wydajności 10 Gb / s, ale raczej 1 Gb / s, ponieważ pośrodku jest ta prędkość. innymi słowy, możesz umieścić w pudełku lub na zewnątrz, ale w większości przypadków po prostu użyjemy zwykłego routera (lub nieco mniejszej mocy) w pudełku i użyjemy lepszego na zewnątrz, aby każdy mógł z niego korzystać.
Reply
#7

nie powinno być różnicy, chyba że scenariusz wyjaśniony przez zreo_chaos zdarzy się, gdy masz 10 Gb / s, a router w pudełku jest wąskim gardłem Używam n56u jako routera wewnątrz skrzynki i ac68u jako routera punktu dostępu
Reply
#8

cześć, przepraszam za przejęcie, ponieważ mam podobne zapytanie .. Planuję zarejestrować światłowód M1 1 Gb / s i uaktualnić router bezprzewodowy do wersji AC68U (jeśli oferta nadal istnieje). z ONT na wyłączniku (salonie), jeśli ONT> AC68U dla sieci bezprzewodowej, to podłącz również 4x punkty LAN do AC68U, który jest podłączony do portu LAN w każdym pokoju, czy to nie zadziała? dzięki
Reply
#9

zhiwei_86 napisał: cześć, przepraszam za przejęcie, ponieważ mam podobne zapytanie .. Planuję zarejestrować światłowód M1 1 Gb / s i uaktualnić router bezprzewodowy do wersji AC68U (jeśli oferta nadal istnieje). z ONT na wyłączniku (salonie), jeśli ONT> AC68U dla sieci bezprzewodowej, to podłącz również 4x punkty LAN do AC68U, który jest podłączony do portu LAN w każdym pokoju, czy to nie zadziała? dzięki Tak, zadziała, jeśli nie działa, najprawdopodobniej występują problemy z kablami.
Reply
#10

ZrE0_Cha0s napisał: Tak, zadziała, jeśli nie działa, najprawdopodobniej występują problemy z kablami. dzięki ZrE0_Cha0s. Zakładam, że prędkość Internetu podłączona przez punkty LAN do portów LAN AC68U jest zdecydowanie szybsza niż bezprzewodowa. W tym przypadku, czym różni się od konfiguracji TS? TS68U AC zapewnia większy zasięg bezprzewodowy od środka salonu (tak przypuszczam)?
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)