Tania pamięć masowa RAID
#1

Cześć chłopaki. Szukam prostego rozwiązania do przechowywania. Zasadniczo chcę mieć 2 zewnętrzne dyski twarde, które są dublowane do przechowywania moich plików.   Uważam, że NAS jest zbyt drogi, ponieważ nie potrzebuję wszystkich funkcji, które oferują. Zasadniczo wystarczy zewnętrzny dysk twardy typu plug and play, który ma kopię lustrzaną.   Czy najlepszym rozwiązaniem byłaby zewnętrzna obudowa RAID?   Patrzyłem też na WD MyBook Duo. 4 TB to dla mnie dużo. I sprzedaje się teraz na targach IT przy 369.
Reply
#2

DrSheldonCooper napisał: Cześć chłopaki. Szukam prostego rozwiązania do przechowywania. Zasadniczo chcę mieć 2 zewnętrzne dyski twarde, które są dublowane do przechowywania moich plików. Uważam, że NAS jest zbyt drogi, ponieważ nie potrzebuję wszystkich funkcji, które oferują. Zasadniczo wystarczy zewnętrzny dysk twardy typu plug and play, który ma kopię lustrzaną. Czy najlepszym rozwiązaniem byłaby zewnętrzna obudowa RAID? Patrzyłem też na WD MyBook Duo. 4 TB to dla mnie dużo. I sprzedaje się teraz na targach IT przy 369. Zdobądź markowe (WD / Seatate ... et) rozwiązania rajdowe Nie zawracaj sobie głowy wyborem rozwiązań DIY Hotway Probox Raid Tańsze jest po prostu przyklejenie 2x HDD do komputera i użycie systemu BIOS / RAID
Reply
#3

tmfwy napisał: Zdobądź markowe (WD / Seatate ... et) rozwiązania rajdowe Nie zawracaj sobie głowy wyborem rozwiązań DIY Hotway Probox Raid Tańsze jest po prostu przyklejenie 2x HDD do komputera i użycie systemu BIOS / RAID Dzięki za wkład. Tak, kiedy googlowałem, Hotway był pierwszym, który faktycznie wyszedł. Czy miałeś wcześniej z nimi złe doświadczenia? Co sądzisz także o WD MyBook Duo? Wydaje się, że jest to jeden z tańszych modeli WD oferujących tę macierz RAID rozwiązanie.
Reply
#4

Jak wspomniano wcześniej, można spróbować kupić 2 wewnętrzny dysk twardy i uruchomić Windows Raid. Przypuszczam, że jest to jedna z tańszych opcji.
Reply
#5

Lub zdobyć używany 2-kieszeniowy NAS?
Reply
#6

DrSheldonCooper napisał: Cześć chłopaki. Szukam prostego rozwiązania do przechowywania. Zasadniczo chcę mieć 2 zewnętrzne dyski twarde, które są dublowane do przechowywania moich plików. Uważam, że NAS jest zbyt drogi, ponieważ nie potrzebuję wszystkich funkcji, które oferują. Zasadniczo wystarczy zewnętrzny dysk twardy typu plug and play, który ma kopię lustrzaną. Czy najlepszym rozwiązaniem byłaby zewnętrzna obudowa RAID? Patrzyłem też na WD MyBook Duo. 4 TB to dla mnie dużo. I sprzedaje się teraz na targach IT przy 369. Korzystam z NAS przekonwertowanego na DAS, Direct Attached Storage do mojej kopii zapasowej danych. Nigdy nie kupuj gotowych urządzeń RAID WD w chmurze lub Seagate, ponieważ przez większość czasu nie pozwalają one na wymianę lub aktualizację dysku w przyszłości. Hotway był pierwszym, którego użyłem i nie mam problemu. ale przekonwertowałem na „NAS”, ponieważ w przyszłości mógłbym chcieć przekonwertować go na w pełni działający NAS. Nigdy nie używaj wyłącznie NAS jako kopii zapasowej. Zawsze miej dysk zewnętrzny jako formę innej kopii zapasowej. Możesz rozważyć zakup NAS lub użycie Windows RAID. jednak po zmianie systemu nie można po prostu podłączyć i grać w nowym systemie i zobaczyć, jak raid działa, ponieważ jest to inny chipset. więc NAS / DAS jest lepszą alternatywą.
Reply
#7

Wydaje mi się, że wciąż widzę zniżkę na Synology ds216se @ 189 SGD (z członkostwem). Można to uzyskać, jeśli chcesz tylko miejsce do przechowywania.
Reply
#8

Aby wykonać kopię lustrzaną, wystarczy uzyskać zewnętrzną obudowę USB 3.0 / 3.1 z podwójną wnęką bez raidu. Nie kosztuje dużo. Użyj kopii zapasowej systemu Windows lub Synctoy do tworzenia kopii zapasowych na każdym dysku w nocy. Istnieje również wiele innych programów do tworzenia kopii zapasowych, jeśli potrzebujesz określonych funkcji. Zapomnij o Raid, jeśli chcesz tylko Raid 1. To nie jest idiotyczne rozwiązanie.
Reply
#9

DrSheldonCooper napisał: Dzięki za wkład. Tak, kiedy googlowałem, Hotway był pierwszym, który faktycznie wyszedł. Czy miałeś wcześniej z nimi złe doświadczenia? Co sądzisz także o WD MyBook Duo? Wydaje się, że jest to jeden z tańszych modeli WD oferujących tę macierz RAID rozwiązanie. Miałem kilka Hotways, Probox i jeszcze jedno zapomniane nazwisko w metalowej obudowie Kupiłem je do tymczasowego przechowywania danych (jak w kopii zapasowej witryny) Nie trwało długo, a sprzęt (pudełko) ma ze mną relację nienawiść miłości (chociaż dyski HArd są w porządku) Skończyło się na Synology / QNAP (Mam kilka takich pudełek), ale z powodu problemów z pojedynczym punktem awarii używam systemu Windows i karty Cheapo Raid.
Reply
#10

octacon napisał: Wydaje mi się, że nadal widzę zniżkę na Synology ds216se @ 189 SGD (z członkostwem). Można to uzyskać, jeśli chcesz tylko miejsce do przechowywania. DS216SE @ Dobra oferta. Mam jeden z nich do przenośnego przechowywania. Może być powolny, ale doskonale nadaje się jako podstawowy NAS / DAS
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)