Przegląd / zapytanie routera Dlink DIR-816L
#1

Mam 2 z tych DIR-816L w innym domu. Wersja B1 z oprogramowaniem 2.06. Kupiony w poprzednich programach IT.   Nie ma problemu z osiągnięciem prędkości 100 Mb / s w teście prędkości, ponieważ nie jest to router Gigabit. Głównym powodem zakupu jest to, że chcę mieć aplikację Wireless-AC i mydlink, zastępującą mój DIR-655    Plusy:   - może łatwo trafić do 100 Mb / s podczas testu prędkości   - dwuzakresowy z bezprzewodowym AC   - może umieścić flashdrive na porcie USB   - może monitorować w dowolnym miejscu za pomocą aplikacji Mydlink   - niska cena (kosztuje 59 USD)    CONS:    - Port WAN / LAN nie jest gigabitowy, nie jest dużym problemem dla lekkich użytkowników    - 5 Ghz to naprawdę krótki zasięg. Pokój dzienny do sypialni prawie nie istnieje. Zakres 2,4 Ghz jest w porządku.    - dobre tylko dla 1 do 2 ciężkich użytkowników.    - Silnik QOS jest bezużyteczny    - problem z ponownym połączeniem przy ponownym uruchomieniu routera.    - czasami przestaje działać, gdy 1 urządzenie zacznie korzystać z YouTube. (nikt nie używa torrenta)    Szczegółowy numer:  Problem nr 1 - nie można obsłużyć wielu urządzeń jednocześnie Kroki ku reprodukcji:    a) Apple TV3 do streamowania youtube - bez opóźnień w tej części.    b) Otwórz facebooka na dowolnym telefonie, będzie on wolny jak żółw i niedopuszczalna prędkość, czasem się nie ładuje. Zatrzymanie youtube w Apple TV pozwoli na normalne korzystanie z Internetu    c) Gdy ktoś przesyła strumieniowo youtube, a następnie dzwoni przez Facetime Video, będzie szarpany i pikselowany, czasem wideo spadnie.    Problem nr 2 - urządzenie nie może się połączyć ponownie po ponownym uruchomieniu 816L. a) uruchom ponownie 816L b) telefon / laptop nie może ponownie połączyć się z Wi-Fi na tym samym paśmie, musi ręcznie wybrać inne pasmo, aby ponownie się połączyć.   Poinformowałem obsługę dlink o powyższym problemie, jak dotąd nie otrzymałem odpowiedzi. Na forach Dlink usunęli mój post.   Wielka lekcja dla mnie, tani router nie jest do zrobienia, stary starzejący się DIR-655 był stabilny i dobrze, dopóki nie zastąpił go 816L   Ponieważ nie mogę już tego znieść, zastąpiłem jedną 816L DIR-885L (domem z co najmniej 4 aktywnymi użytkownikami). Gdy QOS jest wyłączony w 885L, obsługuje 3 strumienie YouTube (iPady, Apple TV), wideo facime jest czyste i wyraźne. Bez opóźnień podczas przeglądania. Wszyscy w domu byli szczęśliwi.   Tak, niesprawiedliwe, aby porównać cenę, ale 885L był jak niebo. DIR-816L = 59 USD DIR-885L = 279 USD   Pamiętaj, że drugi 816L jest nadal używany w innym domu (1 użytkownik)   Czy jest tu ktoś z 816L?
Reply
#2

dlink cmi. Kupiłem 868L w 2016 roku i jest wolniejszy niż Asus N14u z 2012 roku
Reply
#3

yusoffb01 napisał: dlink cmi. Kupiłem 868L w 2016 roku i jest wolniejszy niż Asus N14u z 2012 roku Spróbuj flashować pomidora na swoim 868.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)