Jak podłączyć router ASUS jako klient do publicznego zdalnego AP?
#1

Wi-Fi na moim miniPC nie ma wystarczającego zasięgu, aby połączyć się z najbliższym (półpublicznym) zdalnym AP. Przeczytałem, że większy zasięg routera powinien być w stanie połączyć się ze zdalnym punktem dostępowym jako „klientem” i pozwolić lokalnym klientom na dostęp do Internetu, przewodowego lub lokalnego punktu dostępowego. Kupiłem router bezprzewodowy RT-AC58U w oparciu o rzekomo „wyjątkowo długi zasięg działania”, a ASUSWRT zostało dobrze uwzględnione. Być może jest to moja niefunkcjonująca z routerami, ale nie mogę znaleźć sposobu podłączenia AC58 jako klienta do zdalnego AP. (połączenie z AP za pomocą telefonu z Androidem jest proste: wystarczy wejść w Ustawienia> Wi-Fi> wprowadzić PSK lub hasło do zdalnego AP, voila! jestem podłączony). Poprosiłem o wsparcie techniczne ASUS. W odpowiedzi na 2 wiersze napisano „WDS”, wykonując czynności opisane w „FAQ114612”. Ta rada wydaje się nieprawidłowa, ponieważ FAQ zakłada, że AP hosta zdalnego (zwany „routerem podstawowym”) jest pod moją kontrolą, podłączony do mojego komputera i wymaga zmiany szeregu ustawień w tym, co powiedziałem ASUSowi jako AP wszystko, do czego mam dostęp, to Hasło - które zwykle dostajesz za publiczny AP, bez dostępu do zmiany jego Ustawień. Ponieważ NIE mam kontroli nad tak zwanym „głównym” routerem, na pewno nie można wykonać czynności opisanych w punktach 1, 3, 4, 5? Po przeczytaniu całego tego FAQ wydaje mi się, że O ile NIE można poprawnie zaimplementować WSZYSTKICH instrukcji 10, połączenie nie zostanie nawiązane. Stwierdza także, że oba końce muszą w najlepszym wypadku korzystać z „otwartego dostępu” lub WEP - więc bez zabezpieczeń - nie żebym miał dostęp do zmiany Zabezpieczeń w publicznym AP.   Chociaż wydawało mi się, że jest to czerwony śledź, aby dowiedzieć się więcej, zastosowałem się w miarę możliwości do moich ustawień w moim AC58U, który z anteną 4 ext potwierdził, że jest naprawdę dalekim zasięgiem, przyciągając ponad dwukrotnie AP z mojego telefonu z Androidem. Wygląda więc na to, że sprzęt jest w stanie, ale bardziej miękki, nie widzi, jak używać ASUSWRT w trybie klienta.   Googlując problem, natknąłem się na dd-wrt.com/wiki/index.php/Linking_Routers - wymienia 5 głównych metod z kilkoma pod-metodami. Przeczytałem partię, z której wynika, że 1.3: „Tryb klienta” najlepiej pasuje: dd-wrt.com/wiki/index.php/Client_Mode Dla DD-WRT ma 22-etapową konfigurację. W mojej niewiedzy, ponieważ nie użyłem ani DD-WRT, ani ASUSWRT, prawdopodobnie błędnie założyłem, że ASUSWRT jest podobny do DD-WRT. Ale patrząc przez te 22 kroki, widzę, że istnieją podstawowe różnice w interfejsie użytkownika i jestem zbyt niedoświadczony, aby wiedzieć, czy ASUSWRT ma równoważną konfigurację, aby osiągnąć ten sam wynik ”   Pytam więc, jak podłączyć AC58U (jako klient) do półpublicznego zdalnego AP, aby uzyskać dostęp do Internetu? - gdzie, jak zwykle, jedynymi informacjami dostarczonymi dla Remote AP jest Hasło. Zdalny AP używa zwykłego uwierzytelnienia WPA2-Personal.   DD-WRT Wiki stwierdza dla WDS: „Routery muszą prawie zawsze mieć taki sam zestaw mikroukładów, aby WDS działało, a wszelkie routery inne niż dd-wrt muszą być kompatybilne z WDS ..... WDS NIE jest certyfikowanym standardem IEEE i że każdy dostawca, który zapewnia WDS, robi to poprzez własną implementację. Zasadniczo powoduje to niezgodność między różnymi urządzeniami dostawców sprzętu, np. Ralink, Atheros, Broadcom. Innymi słowy, powoduje to wiele problemów z podłączeniem urządzeń, nawet tego samego OEM, kiedy używają innego sprzętu. ” Dalej pod innym linkiem: dd-wrt.com/wiki/index.php/Repeating_Mode_Comparisons ”ma wiersz„ WDS musi być skonfigurowany na obu routerach (wymaga dostępu) i wymaga kompatybilnej implementacji WDS. R / RB musi jedynie skonfigurować repeater i nie opiera się na oprogramowaniu sprzętowym routera lub wersji oprogramowania układowego routera głównego. „..... „Użyj WDS, jeśli masz kontrolę nad wszystkimi routerami i każdy z nich ma kompatybilne implementacje WDS. chcesz powtórzyć sygnał bezprzewodowy i / lub połączyć wiele sieci razem. Użyj R (Repeater), jeśli nie masz kontroli nad punktem dostępu / routerem hosta. chcesz powtórzyć sygnał bezprzewodowy przychodzący od swojego usługodawcy internetowego. przebywasz w hotelu i chcesz wzmocnić słaby sygnał bezprzewodowy do laptopa. „   Czy na pewno powyższa rada DD-WRT wyklucza używanie WDS AC58U do łączenia się z publicznym „zdalnym AP”?   Dziękujemy za pomoc w rozwiązaniu tego problemu.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)