Jak wykonalny jest router Mikrotik?
#1

Jako zrzeczenie się, nie jestem profesjonalistą w dziedzinie sieci.   Obecnie mam stary komputer z programem Pfsense i chcę go zmienić na inne zadania. Routery Mikrotik wydają się być wyjątkowo funkcjonalne w swojej cenie.   Czy ktoś z was korzysta z routera mikrotik w domu? Podziel się swoimi doświadczeniami. Dzięki
Reply
#2

Kupiłem mikrotik rb750, ale nie ma jeszcze czasu, aby go skonfigurować. Kupiłem go ze względu na wysoką przepustowość routingu i bogate funkcje.
Reply
#3

squarepipe napisał: Jako zrzeczenie się, nie jestem profesjonalistą w dziedzinie sieci. Obecnie mam stary komputer z programem Pfsense i chcę go zmienić na inne zadania. Routery Mikrotik wydają się być wyjątkowo funkcjonalne w swojej cenie. Czy ktoś z was korzysta z routera mikrotik w domu? Podziel się swoimi doświadczeniami. Dzięki Jak powiedziałeś w moim poście w innym wątku, większość ludzi tutaj nie ma wystarczająco długiej szyi, aby nawet pomyśleć o użyciu routera mikrotik. Prawdopodobnie lepiej jest zapytać na innym forum.
Reply
#4

Uwielbiam twoją odpowiedź. Jest to dość trudne dla początkujących. Teraz dostałem prostą konfigurację z winbox. Przed rozpoczęciem przeczytaj instrukcję. Plus potrzeba zrozumienia ich angielskiej definicji terminów sieciowych. ha ha Możesz najpierw spróbować z hAP mini, możesz go zamówić w Amazon za 19,95 USD http://www.sysnetcenter.com/board/index.php?board=36.0 (tablica do czytania i nauki dla początkujących) dryteletubby napisał: Jak powiedziałeś w moim poście w innym wątku, większość ludzi tutaj nie ma wystarczająco długiej szyi, aby nawet pomyśleć o użyciu routera mikrotik. Prawdopodobnie lepiej jest zapytać na innym forum.
Reply
#5

squarepipe napisał: Jako zrzeczenie się, nie jestem profesjonalistą w dziedzinie sieci. Obecnie mam stary komputer z programem Pfsense i chcę go zmienić na inne zadania. Routery Mikrotik wydają się być wyjątkowo funkcjonalne w swojej cenie. Czy ktoś z was korzysta z routera mikrotik w domu? Podziel się swoimi doświadczeniami. Dzięki Mikrotik nie jest tak prosty jak pfsense, w którym wykonywana jest duża część konfiguracji i wymaga jedynie prostych danych wejściowych od użytkownika. Winbox robi rzeczy łatwiejsze, ale nadal musisz wiedzieć, co robić (szybki zestaw dla tańszych serii rb). CCR nie ma wielu ustawień nawet dla szybkiego zestawu i musisz wiedzieć, jak skonfigurować zaporę (łańcuchy wejściowe / łańcuchy przesyłania dalej), w przeciwnym razie możesz zostać zhakowany naprawdę szybko.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)