Poprawa prędkości WIFI na kanale 2,5 GHz
#1

potrzebuję porady tutaj ...   używam Asus AC66U, komputer jest podłączony kablem, więc nie ma problemu, ale często używam laptopa (łączność bezprzewodowa to 802.11 b / g / n), który może korzystać tylko z kanału 2,5 GHz   laptop jest tuż obok miejsca, w którym znajduje się router, oprócz korzystania z programów innych firm do skanowania w poszukiwaniu bardziej zaśmieconych kanałów na 2,5 GHz w mojej okolicy (więc mogę użyć mniej zatłoczonego), co jeszcze mogę zrobić, aby poprawić prędkość Wi-Fi podczas korzystania z mojego laptopa?   jakieś ustawienia routera, które można dostosować w celu zoptymalizowania wydajności? lub jak sprawić, by laptop mógł korzystać z kanału 5 GHz?
Reply
#2

VacheronLim napisał: potrzebuję porady tutaj ... używam Asus AC66U, komputer jest podłączony kablem, więc nie ma problemu, ale często używam laptopa (łączność bezprzewodowa to 802.11 b / g / n), który może korzystać tylko z kanału 2,5 GHz laptop jest tuż obok miejsca, w którym znajduje się router, oprócz korzystania z programów innych firm do skanowania w poszukiwaniu bardziej zaśmieconych kanałów na 2,5 GHz w mojej okolicy (więc mogę użyć mniej zatłoczonego), co jeszcze mogę zrobić, aby poprawić prędkość Wi-Fi podczas korzystania z mojego laptopa? jakieś ustawienia routera, które można dostosować w celu zoptymalizowania wydajności? lub jak sprawić, by laptop mógł korzystać z kanału 5 GHz? W przypadku 2,4 Ghz nic nie można na to poradzić oprócz korzystania z mniej zatłoczonego kanału. Aby sprawdzić, czy Twój laptop obsługuje 5 GHz, przejdź do modelu swojego laptopa w Google. Jeśli Twój laptop nie obsługuje 5 GHz i chcesz go użyć, możesz kupić adapter bezprzewodowy, który obsługuje dwuzakresowe. Pamiętaj, że zasięg 5 GHz jest krótki.
Reply
#3

VacheronLim napisał: potrzebuję porady tutaj ... używam Asus AC66U, komputer jest podłączony kablem, więc nie ma problemu, ale często używam laptopa (łączność bezprzewodowa to 802.11 b / g / n), który może korzystać tylko z kanału 2,5 GHz laptop jest tuż obok miejsca, w którym znajduje się router, oprócz korzystania z programów innych firm do skanowania w poszukiwaniu bardziej zaśmieconych kanałów na 2,5 GHz w mojej okolicy (więc mogę użyć mniej zatłoczonego), co jeszcze mogę zrobić, aby poprawić prędkość Wi-Fi podczas korzystania z mojego laptopa? jakieś ustawienia routera, które można dostosować w celu zoptymalizowania wydajności? lub jak sprawić, by laptop mógł korzystać z kanału 5 GHz? W przypadku routera ASUS możesz zaktualizować oprogramowanie do najnowszej wersji. Ma dwa ustawienia kształtowania wiązki w „bezprzewodowym”, więc wystarczy je włączyć. Jeśli nadal nie działa, po prostu kup dwuzakresowy zasilacz sieciowy USB 3.0, jeśli twój notebook ma USB 3.0, lub dwuzakresowy zasilacz USB 2.0.
Reply
#4

Henry Ng napisał: W przypadku routera ASUS możesz zaktualizować oprogramowanie do najnowszej wersji. Ma dwa ustawienia kształtowania wiązki w „bezprzewodowym”, więc wystarczy je włączyć. Jeśli nadal nie działa, po prostu kup dwuzakresowy zasilacz sieciowy USB 3.0, jeśli twój notebook ma USB 3.0, lub dwuzakresowy zasilacz USB 2.0. dzięki! wygląda na to, że będę musiał zbadać, czy mogę uzyskać dwuzakresowy zasilacz sieciowy, czy muszę sprawdzić zgodność z systemem operacyjnym na laptopie? Czy któryś z takich zasilaczy będzie działał dobrze? wystarczy kupić laptopa kilka miesięcy temu w systemie Windows 10.
Reply
#5

VacheronLim napisał: dzięki! wygląda na to, że będę musiał zbadać, czy mogę uzyskać dwuzakresowy zasilacz sieciowy, czy muszę sprawdzić zgodność z systemem operacyjnym na laptopie? Czy któryś z takich zasilaczy będzie działał dobrze? wystarczy kupić laptopa kilka miesięcy temu w systemie Windows 10. Większość adapterów współpracujących z Windows 7 / 8.1 będzie działać z Windows 10. Należy jednak pamiętać o maksymalnej teoretycznej szybkości klucza sprzętowego, ponieważ minimalna wartość prądu przemiennego powinna wynosić 867 Mb / s (może występować na rynku jako 1167, ponieważ 867 5 GHz + 300 2,4 GHz). Jeśli 433 Mb / s dla prądu przemiennego nie jest tak szybkie, ponieważ w przypadku powrotu na N jest to tylko 150 Mb / s.
Reply
#6

VacheronLim napisał: dzięki! wygląda na to, że będę musiał zbadać, czy mogę uzyskać dwuzakresowy zasilacz sieciowy, czy muszę sprawdzić zgodność z systemem operacyjnym na laptopie? Czy któryś z takich zasilaczy będzie działał dobrze? wystarczy kupić laptopa kilka miesięcy temu w systemie Windows 10. Jeśli notebook ma USB 3.0, po prostu dostań wysokiej klasy dwupasmowy adapter USB 3.0. Dzięki nowemu adapterowi można uzyskać około 300 - 400+ Mbps.
Reply
#7

lohsenglte napisał: Większość adapterów współpracujących z Windows 7 / 8.1 będzie działać z Windows 10. Należy jednak pamiętać o maksymalnej teoretycznej szybkości klucza sprzętowego, ponieważ minimalna wartość dla AC powinna wynosić 867 Mb / s (może występować na rynku jako 1167, ponieważ 867 5 GHz + 300 2,4 GHz). Jeśli 433 Mb / s dla prądu przemiennego nie jest tak szybkie, ponieważ w przypadku powrotu na N jest to tylko 150 Mb / s. ASUS USB-AC56 z anteną zewnętrzną powinien działać poprawnie.
Reply
#8

lohsenglte napisał: Większość adapterów współpracujących z Windows 7 / 8.1 będzie działać z Windows 10. Należy jednak pamiętać o maksymalnej teoretycznej szybkości klucza sprzętowego, ponieważ minimalna wartość prądu przemiennego powinna wynosić 867 Mb / s (może występować na rynku jako 1167, ponieważ 867 5 GHz + 300 2,4 GHz). Jeśli 433 Mb / s dla prądu przemiennego nie jest tak szybkie, ponieważ w przypadku powrotu na N jest to tylko 150 Mb / s. zauważono, więc kupując zasilacz sieciowy, powinienem szukać urządzenia o przepustowości 867 Mb / s (lub większej), aby mogło ono skorzystać z potencjalnie wyższej prędkości?
Reply
#9

VacheronLim napisał: zauważono, więc kupując zasilacz sieciowy, powinienem szukać urządzenia o przepustowości 867 Mb / s (lub większej), aby mogło ono skorzystać z potencjalnie wyższej prędkości? Prawidłowy la. ASUS USB-AC56 jest dobry z anteną zewnętrzną.
Reply
#10

dziękuję za wszystkie życzliwe opinie i porady
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)