RTX 2080ti Pytania
#1

Cześć!   Mam kilka bardzo ważnych pytań.   Czy ktoś chłodzi swoje RTX 2080ti?   Niedawno kupiłem komputer PC z kompresją po wstrząsach i zdecydowałem się na podkręconą serię RTX 2080ti AMP Extreme. Ponieważ jednak nie zdecydowałem się na system z otwartym chłodzeniem, jest bardzo prawdopodobne, że mój procesor graficzny będzie chłodzony powietrzem za pomocą domyślnych wentylatorów.   Czy wentylatory wystarczają do wydajnego chłodzenia procesora graficznego? Słyszałem, jak ludzie twierdzą, że chłodzenie powietrzem może nie wystarczyć, a jego temperatura wewnętrzna może sięgać nawet 75-80 stopni (szczególnie w i tak już ciepłym klimacie SG).   I czy ktoś z was samodzielnie zmienia układ chłodzenia GPU na NZXT Kraken lub Alphacool?   Zastanawiam się nad zakupem systemu chłodzenia Alphacool i samodzielnym zainstalowaniem go na mojej karcie graficznej. Ale boję się, że spieprzę podczas instalacji.   Dzięki!
Reply
#2

75–80 dla GPU jest normalne. Używam MSI 2080Ti i jest w porządku. Zotac jest również podkręcony, więc oczywiście będzie cieplej. Możesz po prostu trochę zablokować kartę i obniżyć napięcie do 0,05-.1, a będzie ona działać znacznie chłodniej.
Reply
#3

Uruchom niestandardową krzywą wentylatora, jeśli nie masz problemu z hałasem wentylatora. Te MSI są naprawdę ciche nawet na 100%.
Reply
#4

SengXun napisał: Cześć! Mam kilka bardzo ważnych pytań. Czy ktoś chłodzi swoje RTX 2080ti? Niedawno kupiłem komputer PC z kompresją po wstrząsach i zdecydowałem się na podkręconą serię RTX 2080ti AMP Extreme. Ponieważ jednak nie zdecydowałem się na system z otwartym chłodzeniem, jest bardzo prawdopodobne, że mój procesor graficzny będzie chłodzony powietrzem za pomocą domyślnych wentylatorów. Czy wentylatory wystarczają do wydajnego chłodzenia procesora graficznego? Słyszałem, jak ludzie twierdzą, że chłodzenie powietrzem może nie wystarczyć, a jego temperatura wewnętrzna może sięgać nawet 75-80 stopni (szczególnie w i tak już ciepłym klimacie SG). I czy ktoś z was samodzielnie zmienia układ chłodzenia GPU na NZXT Kraken lub Alphacool? Zastanawiam się nad zakupem systemu chłodzenia Alphacool i samodzielnym zainstalowaniem go na mojej karcie graficznej. Ale boję się, że spieprzę podczas instalacji. Dzięki! Nie powinieneś iść z Zotac, jeśli chcesz go schłodzić. Po prostu użyj go, a jeśli się zepsuje, masz na to 5 lat gwarancji. Chłodzenie Zotac jest nieefektywne dla naszego klimatu. Co możesz zrobić, to poprosić Aftershock o wykonanie niestandardowej otwartej pętli, aby mogli pokryć gwarancję. 80 stopni jest w porządku, jeśli nie przeszkadza ci dławienie. Staram się utrzymać moje poniżej 77C
Reply
#5

tak ... jest w porządku ...
Reply
#6

Okej, właśnie kupiłem NZXT G12 + X72 AIO. Jeśli domyślny wentylator Zotaca nie będzie w stanie schłodzić wydajności GPU lub jeśli będzie zbyt głośny, zrobię to samodzielnie, aby zaimplementować system chłodzenia NZXT. Zaktualizuję tutaj lub utworzę nowy wątek, aby opublikować moją „przygodę”. Trochę się denerwuję, bo będę „operować” kartą GPU o wartości 1 000 $ +. Jeśli spieprzę, GG. lol
Reply
#7

SengXun napisał: Okej, właśnie kupiłem NZXT G12 + X72 AIO. Jeśli domyślny wentylator Zotaca nie będzie w stanie schłodzić wydajności GPU lub jeśli będzie zbyt głośny, zrobię to samodzielnie, aby zaimplementować system chłodzenia NZXT. Zaktualizuję tutaj lub utworzę nowy wątek, aby opublikować moją „przygodę”. Trochę się denerwuję, bo będę „operować” kartą GPU o wartości 1 000 $ +. Jeśli spieprzę, GG. lol X72 to trochę przesada dla GPU.
Reply
#8

wiwi napisał: X72 to trochę przesada dla GPU. jakiej obudowy używasz? Li Lian PC-011 Dynamic: http://www.lian-li.com/pc-o11-dynamic/ Zdecydowałem więc przydzielić dolną część wentylatora dla procesora graficznego x72
Reply
#9

Aktualizacja: Anulowałem zamówienie na G12 i X72. Byłem w Google'u i ćwiczyłem samouczki wideo na temat instalacji systemu chłodzenia AIO nad kartą graficzną i pojawiły się obawy o usterkę systemu chłodzenia. A wadą jest to, że nie chłodzi pamięci VRAM karty. Spowodowałoby to dławienie, jeśli nie, spowoduje, że VRAM zepsuje się prędzej czy później. Najlepszą alternatywą jest hybrydowy cooler EVGA, ale konkretny model, który może zmieścić się w moim GPU, jest niedostępny. Więc ... tak ... na razie będę stosować się do sugestii Elmariachi i Rashkae - zaniżanie mocy i niestandardowa krzywa wentylatora.
Reply
#10

SengXun napisał: Aktualizacja: Anulowałem zamówienie na G12 i X72. Byłem w Google'u i ćwiczyłem samouczki wideo na temat instalacji systemu chłodzenia AIO nad kartą graficzną i pojawiły się obawy o usterkę systemu chłodzenia. A wadą jest to, że nie chłodzi pamięci VRAM karty. Spowodowałoby to dławienie, jeśli nie, spowoduje, że VRAM zepsuje się prędzej czy później. Najlepszą alternatywą jest hybrydowy cooler EVGA, ale konkretny model, który może zmieścić się w moim GPU, jest niedostępny. Więc ... tak ... na razie będę stosować się do sugestii Elmariachi i Rashkae - zaniżanie mocy i niestandardowa krzywa wentylatora. To jest moja niestandardowa krzywa wentylatora, której używałem do tej pory i jak dotąd działała bardzo dobrze. Możesz dostosować go zgodnie ze swoimi preferencjami. Jest to dość agresywne, ponieważ chcę utrzymać kartę w niskich 50, aby zmaksymalizować zegary podwyższające NVIDIA. A) 36c = 0%, B) 39c = 30% C) 42c = 50% D) 47c = 75% E) 49c = 90% F) 50c = 100%.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)