Pomoc w konfiguracji sieci (Singtel)
#1

Cześć bracie,   Obecnie mam tę bardzo podstawową konfigurację.   ONT - (TELEFON 1) VOIP @ Storeroom | Aztech (Singtel) @ Salon (PORTY LAN) | (port 1) --- Mio IPTV STB | (port 2-4) --- Internetowa sieć LAN / klienci   Moi rodzice i rodzeństwo proszą o osobisty mioTV STB i punkt telefoniczny we własnym pokoju, więc właśnie to zrobiłem - ukończyłem okablowanie strukturalne (Cat5e) do innych pokoi (po jednym nowym punkcie danych). Więc moje pytanie jest w zasadzie: -   1. Czy będzie można teraz oglądać mioTV i wykonywać połączenia w każdym pokoju z nowym ustawieniem (zakładając, że przyniosłem przełącznik i jest on skonfigurowany z tagowaniem vlan poprawnie).   ONT - (TELEFON 1) VOIP @ Storeroom | Aztech (Singtel) @ Salon (PORTY LAN) | (port 1) --- Mio IPTV STB | (port 2, 3) --- Internetowa sieć LAN / klienci  | (port 4) --- (Switch Cisco SG200) | Cisco Switch (PORTS) | (port 1) --- RG (Asus N56U) @ POKÓJ 1 (PORTY LAN) | (port 1) --- Mio IPTV STB | (port 2) --- Mio cyfrowa linia VoIP | (port 3 i 4) --- Internet LAN / klienci   Cisco Switch (PORTS) | (port 2) --- RG (Asus N56U) @ ROOM 2 | (port 1) --- Mio IPTV STB | (port 2) --- Mio cyfrowa linia VoIP | (port 3 i 4) --- Internet LAN / klienci   RG (Asus N56U) @ ROOM 3 | (port 3) --- Mio IPTV STB | (port 2) --- Mio cyfrowa linia VoIP | (port 3 i 4) --- Internet LAN / klienci   2. Czy konieczne jest kupienie routera dla każdego pokoju? Jakieś inne lepsze alternatywy?   Dziękuję wszystkim za porady.
Reply
#2

botak97 napisał: Cześć bracie, Obecnie mam tę bardzo podstawową konfigurację. ONT - (TELEFON 1) VOIP @ Storeroom | Aztech (Singtel) @ Salon (PORTY LAN) | (port 1) --- Mio IPTV STB | (port 2-4) --- Internetowa sieć LAN / klienci Moi rodzice i rodzeństwo proszą o posiadanie osobistego mioTV STB i punktu telefonicznego we własnym pokoju, więc właśnie to zrobiłem - ukończyłem okablowanie strukturalne (Cat5e) do innych pokoi (po jednym nowym punkcie danych). Więc moje pytanie jest w zasadzie: - 1. Czy będzie można teraz oglądać mioTV i wykonywać połączenia w każdym pokoju z nowym ustawieniem (zakładając, że przyniosłem przełącznik i jest on skonfigurowany z tagowaniem vlan poprawnie). ONT - (TELEFON 1) VOIP @ Storeroom | Aztech (Singtel) @ Salon (PORTY LAN) | (port 1) --- Mio IPTV STB | (port 2, 3) --- Internetowa sieć LAN / klienci | (port 4) --- (Switch Cisco SG200) | Cisco Switch (PORTS) | (port 1) --- RG (Asus N56U) @ POKÓJ 1 (PORTY LAN) | (port 1) --- Mio IPTV STB | (port 2) --- Mio cyfrowa linia VoIP | (port 3 i 4) --- Internet LAN / klienci Cisco Switch (PORTS) | (port 2) --- RG (Asus N56U) @ ROOM 2 | (port 1) --- Mio IPTV STB | (port 2) --- Mio cyfrowa linia VoIP | (port 3 i 4) --- Internet LAN / klienci RG (Asus N56U) @ ROOM 3 | (port 3) --- Mio IPTV STB | (port 2) --- Mio cyfrowa linia VoIP | (port 3 i 4) --- Internet LAN / klienci 2. Czy konieczne jest kupienie routera dla każdego pokoju? Jakieś inne lepsze alternatywy? Dziękuję wszystkim za porady. Nie wiem, MioTV będzie działało w ten sposób ... jeśli nie ... ST może iść zjeść trawę Liao ... Sprawdź w ST, czy jest dostępna dodatkowa subskrypcja MioTV box ... w ten sposób łatwiej ... Podłącz wszystkie punkty danych do routera Aztech ... jeśli nie ma wystarczającej liczby portów ... zdobądź przełącznik Gigabit ... jest to prostsze niż oryginalna konfiguracja ur ...
Reply
#3

Najprostszą metodą jest użycie przełącznika. Singtel IPTV potrzebuje IGMP do działania. Musi także znajdować się w tej samej sieci, aby strumień multiemisji mógł zostać przesłany do Motorola / ZTE STB. Aby rozszerzyć Sygnał bezprzewodowy, należy użyć Punktu Dostępowego. Unikaj dodatkowych routerów w trybie routingu. Routery w trybie mostu będą działać. Ale mogą mieć różne zestawy komplikacji. Upewnij się tylko, że dodatkowy segment sieci pozostaje na poziomie 2 OSI. -------------------------------------------------- --------------------- W przypadku usługi IP Voice musisz użyć telefonu DECT. W przeciwnym razie musisz podzielić sygnał telefonu za pomocą dodatkowego okablowania RJ11. Jako sygnał telefoniczny przesyłany z portu routera / ONT RJ11 do normalnego telefonu za pomocą sygnału analogowego. Trzeba również wziąć pod uwagę, że sygnały analogowe RJ11 Moc prądu stałego może ulec obniżeniu na dużą odległość w całym domu.
Reply
#4

botak97 napisał: Cześć bracie, Obecnie mam tę bardzo podstawową konfigurację. ONT - (TELEFON 1) VOIP @ Storeroom | Aztech (Singtel) @ Salon (PORTY LAN) | (port 1) --- Mio IPTV STB | (port 2-4) --- Internetowa sieć LAN / klienci Moi rodzice i rodzeństwo proszą o osobisty mioTV STB i punkt telefoniczny we własnym pokoju, więc właśnie to zrobiłem - ukończyłem okablowanie strukturalne (Cat5e) do innych pokoi (po jednym nowym punkcie danych). Więc moje pytanie jest w zasadzie: - 1. Czy będzie można teraz oglądać mioTV i wykonywać połączenia w każdym pokoju z nowym ustawieniem (zakładając, że przyniosłem przełącznik i jest on skonfigurowany z tagowaniem vlan poprawnie). ONT - (TELEFON 1) VOIP @ Storeroom | Aztech (Singtel) @ Salon (PORTY LAN) | (port 1) --- Mio IPTV STB | (port 2, 3) --- Internetowa sieć LAN / klienci | (port 4) --- (Switch Cisco SG200) | Cisco Switch (PORTS) | (port 1) --- RG (Asus N56U) @ POKÓJ 1 (PORTY LAN) | (port 1) --- Mio IPTV STB | (port 2) --- Mio cyfrowa linia VoIP | (port 3 i 4) --- Internet LAN / klienci Cisco Switch (PORTS) | (port 2) --- RG (Asus N56U) @ ROOM 2 | (port 1) --- Mio IPTV STB | (port 2) --- Mio cyfrowa linia VoIP | (port 3 i 4) --- Internet LAN / klienci RG (Asus N56U) @ ROOM 3 | (port 3) --- Mio IPTV STB | (port 2) --- Mio cyfrowa linia VoIP | (port 3 i 4) --- Internet LAN / klienci 2. Czy konieczne jest kupienie routera dla każdego pokoju? Jakieś inne lepsze alternatywy? Dziękuję wszystkim za porady. W przypadku telefonu cyfrowego możesz poprosić elektryka o ponowne podłączenie istniejącej analogowej linii telefonicznej. Aby móc korzystać z linii cyfrowej, musisz zakończyć przychodzącą linię analogową. Ale nie jestem pewien ustawienia napięcia / mocy, które może pomieścić więcej niż 2 linie cyfrowe. Możesz przynajmniej spróbować tej metody. (telefon DECT w każdym pokoju jest dobry zamiast analogowego telefonu bez zasilania) Problem z MioTV, do działania musi mieć dekoder z SingTel. Sprawdź w usłudze SingTel dekoder MioTV. Chyba że SmartTV, które ma sprzęt i oprogramowanie i jest kompatybilne z MioTV, w przeciwnym razie nie będziesz miał szczęścia. To, czy chcesz mieć router w każdym pokoju, zależy od tego, co chcesz kontrolować. Przykład: Bezprzewodowy w każdym pokoju dla lepszego połączenia (dla twoich urządzeń bezprzewodowych). Czasami bezprzewodowy repeater może nie być dobry z powodu odległości, ścian, metalowych przedmiotów (takich jak lustra, stal w betonie) i zakłóceń z sieci bezprzewodowej sąsiadów.
Reply
#5

Dziękuję wszystkim za opinie. Co powiesz na tę konfigurację? 1. ONT - (TELEFON 1) VOIP @ Storeroom | 2) Cisco Switch SG200) z tagowaniem vlan itp. W magazynie | (port 1) --- Aztech (Singtel) @ Salon | (port 2-8) --- Punkty / klienci Internet LAN / 1 x Router (N56U w trybie AP @ pokój 3) | 3) Aztech (Singtel) @ Salon | (port 1) --- Mio IPTV STB | (port 2) --- Internetowa sieć LAN / klienci | (port 3) --- HomePlug # 1 | (port 4) --- HomePlug # 2 | 4 Port 3 (Aztech) HP # 1> Mio IPTV STB @ pokój 1 | 5 Port 4 (Aztech) HP # 2> Mio IPTV STB @ pokój 2 Czy przełącznik z tagowaniem vlan będzie w stanie przesłać sygnał IPTV i sygnał internetowy do Aztech RG? W przypadku VoIP użyję po prostu DECT.
Reply
#6

Nie wiem czy to zadziała. Musisz wykonać próbę i błąd. Jeśli chodzi o MioTV, nadal potrzebujesz dodatkowego urządzenia od SingTel. Do tej pory dostarczają tylko jedno urządzenie, chyba że znajdziesz takie, które może współpracować z MioTV.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)