Chcesz kupić dobry monitor do gier.
#1

Witaj...   Śledzę wątki monitora, ale nadal nie mogę się zdecydować na dobry monitor.   Patrzę na 144 Hz i co najmniej 27 cali.   Jestem naprawdę zdezorientowany co do IPS / QHD / FHD / 4K / 8K ... Myślę, że QHD i wyżej to IPS ..   Czy eksperci mogą doradzić? Jakieś rekomendacje? Najlepiej też IPS, ponieważ tutaj eksperci to uwielbiają. Ale z moich badań IPS nie będzie miał 1ms. Ale 1 i 4 ms różnica nie jest znacząca, prawda?
Reply
#2

budżet? Polecam acer xb271hu ips gsync 1440p 144Hz, dobrze mi służył. 1ms lub 4ms duża różnica, czy nie, nie wiem, ponieważ nie jestem zawodnikiem.
Reply
#3

FHD = 1080 QHD = 1440 UHD = 2160 (4K) Powyższe wartości to wszystkie rozdzielczości, wyższa liczba oznacza więcej pikseli, co odpowiada lepszemu, ostrzejszemu obrazowi. W przypadku paneli mamy trzy bankomaty, TN = złe odwzorowanie wysokiego czasu reakcji (MS), a także kolor będzie się zmieniał, jeśli patrzysz na ekran z boku. VA = Pomiędzy TN a panelem IPS, lepszy od koloru niż TN, ale nadal przegrywający z IPS, ale czas odpowiedzi jest lepszy niż IPS, ale traci abit do TN. Kąt widzenia pod względem koloru będzie blednąć lub blednąć, również jeśli widok będzie widoczny z boku. Ma bardzo dobrą czerń, która nadaje się do oglądania ciemnych filmów. IPS = czas reakcji tracony dla TN i VA, ale nadal przy 4 ms w porównaniu do ich 1 ms, nie robi to dużej różnicy. Produkcja kolorów jest bardzo dobra, a kąt widzenia z boku kolor nie będzie działał tak bardzo, ale może mieć lekkie zaczerwienienie z rogów, więc czerń nie jest tak dobra w porównaniu z panelami VA. Do 27-calowego monitora poleciłbym również Acer Predator XB271HU. Ma Panel -IPS Rozdzielczość -1440p (QHD) Czas reakcji -4 ms Częstotliwość odświeżania -144 Hz -G-Sync (użyj go razem z GPU NVIDIA, aby zsynchronizować FPS w grze z częstotliwością odświeżania monitora, aby zapobiec rozerwaniu itp.) Cena powinna wynosić 9xx atm Strawberry ^ Cheesecake napisał: Witaj... Śledzę wątki monitora, ale nadal nie mogę się zdecydować na dobry monitor. Patrzę na 144 Hz i co najmniej 27 cali. Jestem naprawdę zdezorientowany co do IPS / QHD / FHD / 4K / 8K ... Myślę, że QHD i wyżej to IPS .. Czy eksperci mogą doradzić? Jakieś rekomendacje? Najlepiej też IPS, ponieważ tutaj eksperci to uwielbiają. Ale z moich badań IPS nie będzie miał 1ms. Ale 1 i 4 ms różnica nie jest znacząca, prawda?
Reply
#4

Dzięki za wyjaśnienie Greenworm. Wygląda na to, że będzie to ten model, ponieważ jest zalecany przez lifeisharda i greenworma
Reply
#5

jeśli wolisz nieco tańsze, ale mniej więcej takie same, możesz to zrobić. https://www.qoo10.sg/item/ACER-NITRO...lectedOptions=
Reply
#6

Elysium87 napisał: jeśli wolisz nieco tańsze, ale mniej więcej takie same, możesz to zrobić. https://www.qoo10.sg/item/ACER-NITRO...lectedOptions= Brak gysnc = nie mniej więcej tego samego.
Reply
#7

Moje GPU to NVIDIA, więc potrzebuję również G-Sync. Przy okazji, tylko małe pytanie. Ten monitor ma około 2 lat technologii. Czy nadal zaleca się zakup tej 2-letniej technologii, czy pojawi się coś nowego i podobnej cenie? Czy powinienem także kupić w oficjalnym sklepie Lazada lub Acer? Czy mogę samodzielnie odebrać, aby móc użyć natychmiast?
Reply
#8

tak, dostałem jednak freesync. tylko dla sugestii, chyba że nie ma niskiego budżetu, to może pójść po innych
Reply
#9

Strawberry ^ Cheesecake napisał: Moje GPU to NVIDIA, więc potrzebuję również G-Sync. Przy okazji, tylko małe pytanie. Ten monitor ma około 2 lat technologii. Czy nadal zaleca się zakup tej 2-letniej technologii, czy pojawi się coś nowego i podobnej cenie? Czy powinienem także kupić w oficjalnym sklepie Lazada lub Acer? Czy mogę samodzielnie odebrać, aby móc użyć natychmiast? myślę, że bez kuponu rabatowego, sls walk-in jest w stanie uzyskać niższą cenę i możesz z niego skorzystać natychmiast. Ten model 1440p jest w porządku, ale jest odpowiednikiem 4k, musisz kupić nowsze, ponieważ nowe są wyposażone w HDMI 2.0 zamiast HDMI 1.4 Potrzebujesz HDMI 2.0, aby oglądać Netflix 4k i PS4 Pro.
Reply
#10

Ponieważ będziesz grał w rozdzielczości 1440p, więc nadal jest to dobry wybór, jeśli chcesz przejść z 1440p do 4K, musisz zaktualizować swój GPU do 2080 Ti i monitor o rozdzielczości 4k, który na razie może być dość stromy po stronie cenowej . Monitor następnej generacji będzie zawierał wszystko, co ma ten monitor z dodanym HDR, najpierw spójrz na wyszukiwarkę Google. Strawberry ^ Cheesecake napisał: Moje GPU to NVIDIA, więc potrzebuję również G-Sync. Przy okazji, tylko małe pytanie. Ten monitor ma około 2 lat technologii. Czy nadal zaleca się zakup tej 2-letniej technologii, czy pojawi się coś nowego i podobnej cenie? Czy powinienem także kupić w oficjalnym sklepie Lazada lub Acer? Czy mogę samodzielnie odebrać, aby móc użyć natychmiast?
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)