[Pomoc] Awaria komputera z szarym / niebieskim ekranem
#1

Spojler!           Ten obraz został przeskalowany Kliknij aby zobaczyć oryginalny obraz Ten obraz został przeskalowany Kliknij aby zobaczyć oryginalny obraz           Cześć, dzisiaj mój komputer się zawieszał, gdy miałem rozpocząć grę (Dota2). Używam 2 monitorów, więc czasami będzie wyświetlać zwykły purpurowy / szary / ciemnoniebieski na każdym ekranie, jak po moich poprzednich awariach. Wcześniej zawieszał się (nie był częsty), kiedy korzystałem z PUBG, co czułem, że gra zbyt mocno obciąża moją kartę. Używam Powercolour R9 280x (3 lata +), temps są bezczynne 50 stopni, Dota2 70 ~ 75 stopni i PUBG 78 ~ 80 stopni. Udało mi się uruchomić obie gry z przyzwoitym płynnym fps @ 1080p, czy jakikolwiek ekspert może doradzić?
Reply
#2

Wygląda jak pionowe linie na ekranie. Dość powszechny problem z kartami amd radeon. Czy R9 270, który ulega awarii z pionowymi liniami na ekranie, wygląda dość podobnie do twojego, najwyraźniej odkrył, że karta GPU jest wadliwa. Wczesne objawy awarii linii pionowych występują tylko podczas grania w gry wymagające większej ilości grafiki, a następnie powoli zaczynają się pojawiać również podczas grania w mniej wymagające gry, takie jak cs: go itp. Problemy zostały rozwiązane po wymianie GPU. Niestety GPU miało również 3 lata + tuż po upływie okresu gwarancji. Jest to powercolor r9 270. Zmniejszenie zegara GPU może tymczasowo naprawić awarie pionowych linii, ale jest to tylko tymczasowe, ponieważ pogorszy się, a następnie umrze. Wszystko to opiera się na dotychczasowych doświadczeniach, które dzielimy.
Reply
#3

undead102 napisał: Wygląda jak pionowe linie na ekranie. Dość powszechny problem z kartami amd radeon. Czy R9 270, który ulega awarii z pionowymi liniami na ekranie, wygląda dość podobnie do twojego, najwyraźniej odkrył, że karta GPU jest wadliwa. Wczesne objawy awarii linii pionowych występują tylko podczas grania w gry wymagające większej ilości grafiki, a następnie powoli zaczynają się pojawiać również podczas grania w mniej wymagające gry, takie jak cs: go itp. Problemy zostały rozwiązane po wymianie GPU. Niestety GPU miało również 3 lata + tuż po upływie okresu gwarancji. Jest to powercolor r9 270. Zmniejszenie zegara GPU może tymczasowo naprawić awarie pionowych linii, ale jest to tylko tymczasowe, ponieważ pogorszy się, a następnie umrze. Wszystko to opiera się na dotychczasowych doświadczeniach, które dzielimy. tak, podobnie jak w mojej sytuacji. dzięki za udostępnienie
Reply
#4

jak abt obniżenie zegara mem lub podniesienie abd vddc? spróbuj także, jeśli ustawienie limitu fps pomaga ...
Reply
#5

Opuściłem zegar mem o abit i na razie się nie zawiesiłem, zgadnij, że na razie jest to rozwiązanie, dopóki nie zaktualizuję mojego urządzenia
Reply
#6

btw, czy nowe sterowniki Radeon i Overdrive są wyposażone w „dodatkowe” ustawienia oszczędzania energii? jeśli tak, spróbuj wyłączyć w celu przetestowania, na wypadek gdyby Vddc się wahało i spadało zbyt nisko / lub nie zwiększaj szybko enuff - co potencjalnie może spowodować awarię spróbuj także zwiększyć limit mocy, aby sprawdzić, czy tat może pozwolić VDDC na bardziej stabilne ...
Reply
#7

hlots123 napisał: btw, czy nowe sterowniki Radeon i Overdrive są wyposażone w „dodatkowe” ustawienia oszczędzania energii? jeśli tak, spróbuj wyłączyć w celu przetestowania, na wypadek gdyby Vddc się wahało i spadało zbyt nisko / lub nie zwiększaj szybko enuff - co potencjalnie może spowodować awarię spróbuj także zwiększyć limit mocy, aby sprawdzić, czy tat może pozwolić VDDC na bardziej stabilne ... Ten obraz został przeskalowany. Kliknij, aby zobaczyć oryginalny obraz Nie sądzę, po prostu redl sterowniki ytd. ps całkiem noob w tym temacie, około ile limit mocy byłby odpowiedni?
Reply
#8

Możesz umieścić + 20% limitu mocy do testów ale lepiej ustawić własną ręczną krzywą wentylatora zamiast automatycznej prędkości wentylatora wats w globalnej grafice i monitorowaniu perf? p / s ten stary wątek reddit kiv, https://www.reddit.com/r/Amd/comment..._with_default/
Reply
#9

Ten obraz został przeskalowany. Kliknij, aby zobaczyć oryginalny obraz Ten obraz został przeskalowany. Kliknij, aby zobaczyć oryginalny obraz Chyba nic więcej, tylko kilka poprawek graficznych dla moich gier, więc ustawiłem limit mocy na 20%, a wentylatora na 20% ręcznie. mam nadzieję, że teraz może to trochę potrwać
Reply
#10

huh prędkość wentylatora zdecydowanie NIE 20% manualna! ZA NISKO!! jeśli nie pozwoli ci ustawić niestandardowej krzywej prędkości wentylatora, to przynajmniej ustaw 75-90% w zależności od twoich uszu ... lub przywróć auto (<zwykle zbyt niska prędkość), a następnie użyj aplikacji innej firmy, takiej jak dopalacz msi, aby ustawić niestandardową krzywą prędkości wentylatora ...
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)