Podłącz router innej firmy bezpośrednio do ONT
#1

Jeśli chodzi o temat, właśnie niedawno zarejestrowałem światłowód 1 Gb / s od Singtel.   Obecnie połączenie wygląda następująco:   ZTE ONT -> Residential Gateway (router AC1900 od Singtel) -> Asus RT-AC87U   P1: Czy mogę podłączyć komputer za pośrednictwem sieci LAN bezpośrednio do ONT?   Q2: Czy mogę podłączyć Asus RT-AC87U bezpośrednio do ONT, omijając Residential Gateway?
Reply
#2

Swisspers napisał: Jeśli chodzi o temat, właśnie niedawno zarejestrowałem światłowód 1 Gb / s od Singtel. Obecnie połączenie wygląda następująco: ZTE ONT -> Residential Gateway (router AC1900 od Singtel) -> Asus RT-AC87U P1: Czy mogę podłączyć komputer za pośrednictwem sieci LAN bezpośrednio do ONT? Q2: Czy mogę podłączyć Asus RT-AC87U bezpośrednio do ONT, omijając Residential Gateway? Ten plan ? https://www.singtelshop.com/shop/fib...1000&months=24 Możliwy. Musisz włączyć profil Singtel. Port ONT od 1 do 87U port WAN.
Reply
#3

Swisspers napisał: Jeśli chodzi o temat, właśnie niedawno zarejestrowałem światłowód 1 Gb / s od Singtel. Obecnie połączenie wygląda następująco: ZTE ONT -> Residential Gateway (router AC1900 od Singtel) -> Asus RT-AC87U P1: Czy mogę podłączyć komputer za pośrednictwem sieci LAN bezpośrednio do ONT? Q2: Czy mogę podłączyć Asus RT-AC87U bezpośrednio do ONT, omijając Residential Gateway? P1: Czy mogę podłączyć komputer za pośrednictwem sieci LAN bezpośrednio do ONT? Nie, nie możesz podłączyć komputera bezpośrednio do ONT. jeśli to zrobisz, tylko twój komputer ma adres IP i wszystkie inne urządzenia nie będą miały dostępu do Internetu. Jeśli jednak komputer nie jest w stanie zarządzać siecią vlan, nie będzie mógł uzyskać dostępu do Internetu, pomimo połączenia z ONT. Q2: Czy mogę podłączyć Asus RT-AC87U bezpośrednio do ONT, omijając Residential Gateway? Tak możesz. Skonfiguruj ac87u w profilu iptv singtel-other lub profilu ręcznym, jeśli zamierzasz korzystać ze wszystkich 4 portów ac87u.
Reply
#4

deathblade82 napisał: Ten plan ? https://www.singtelshop.com/shop/fib...1000&months=24 Możliwy. Musisz włączyć profil Singtel. Port ONT od 1 do 87U port WAN. tak
Reply
#5

renfred89 napisał: Q2: Czy mogę podłączyć Asus RT-AC87U bezpośrednio do ONT, omijając Residential Gateway? Tak możesz. Skonfiguruj ac87u w profilu iptv singtel-other lub profilu ręcznym, jeśli zamierzasz korzystać ze wszystkich 4 portów ac87u. Przede wszystkim tks za twoją odpowiedź. Czy istnieje przewodnik, aby to zrobić? lub po prostu ustawić jako Singtel i inni iptv, a to automatycznie ustawi wszystkie ustawienia? Aby uzyskać informacje, podłączę 1 komputer przez sieć LAN do ac87u + wiele innych urządzeń bezprzewodowych Czy na ONT jest określony port, którego muszę użyć, aby połączyć się z ac87u? Lan Port 1-4
Reply
#6

Swisspers napisał: tak Dobrze. Prawie to, co refred89 odpowiedział powyżej.
Reply
#7

Swisspers napisał: Przede wszystkim tks za twoją odpowiedź. Czy istnieje przewodnik, aby to zrobić? lub po prostu ustawić jako Singtel i inni iptv, a to automatycznie ustawi wszystkie ustawienia? Aby uzyskać informacje, podłączę 1 komputer przez sieć LAN do ac87u + wiele innych urządzeń bezprzewodowych Czy na ONT jest określony port, którego muszę użyć, aby połączyć się z ac87u? Lan Port 1-4 Niezależnie od tego, który port jest podłączony do RG, gdy technika ST dokonała konfiguracji za Ciebie. Odłącz koniec kabla biegnącego od ONT do RG i podłącz do portu WAN 87U.
Reply
#8

Możesz znaleźć ustawienia profilu IPTV w LAN> IPTV .. Swisspers napisał: Przede wszystkim tks za twoją odpowiedź. Czy istnieje przewodnik, aby to zrobić? lub po prostu ustawić jako Singtel i inni iptv, a to automatycznie ustawi wszystkie ustawienia? Aby uzyskać informacje, podłączę 1 komputer przez sieć LAN do ac87u + wiele innych urządzeń bezprzewodowych Czy na ONT jest określony port, którego muszę użyć, aby połączyć się z ac87u? Lan Port 1-4
Reply
#9

Dzięki renfred i deathblade Spróbuję dziś wieczorem i zaktualizuję
Reply
#10

Tylko aktualizacja dla każdego, kto może mieć ten sam problem co ja. Od około miesiąca próbuję podłączyć Asus RT-AC87U bezpośrednio do ONT. W końcu udało mi się dowiedzieć, co było nie tak. Ponieważ początkowo podłączyłem RT-AC87U do bramki domowej, adres IP dla RT-AC87U został automatycznie ustawiony na 192.168.2.1 Nie działałoby to podczas podłączania RT-AC87U bezpośrednio do ONT (nie wykryto internetu). Jednak kiedy ręcznie skonfigurowałem RT-AC87U do 192.168.1.1, w końcu zadziałało. Mam nadzieję, że będzie to pomocne dla innych, którzy próbują ominąć i porzucić router Singtel za pomocą routera innej firmy.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)