Modułowe pytanie zasilacza
#1

Cześć chłopaki, Zamieniam stary modułowy zasilacz Seasonic na być może modułowy zasilacz Seasonic M12ll. Czy mogę po prostu wymienić zasilacz bez zmiany kabli? tzn. odłącz stary zasilacz i po prostu włóż nowy i podłącz do starych kabli.
Reply
#2

Można, jeśli Seasonic używa tych samych kabli, co poprzednio.
Reply
#3

Niedawno pojawił się nowy film z Gamersnexus na youtube - ogólna rekomendacja lepiej nie. Ale zwykle ta sama marka jest w porządku.
Reply
#4

Dzięki chłopaki, stary jest serią X, a ja jestem po prostu leniwy. Sprawdzę wideo graczy.
Reply
#5

Sprawdź to za pomocą corbell, wyślij im zdjęcie etykiety ur psu. W innej wersji / wersji serii X kable nie będą działać dla wszystkich. Kiedy I RMA mojego X850w, powiedzieli mi, że może trzeba zmienić kable, ponieważ obecne zapasy są nowe wersje i zmieniony układ kabli. Ale na szczęście udało im się znaleźć ostatnią taką samą wersję jak moja. Jeśli następnym razem RMA, będzie to nowy plik wersji i będę musiał przerobić niestandardowe kable.
Reply
#6

Innymi słowy, jeśli stary i kabel pinsu są różne i ponowne użycie starych kabli może być potencjalnie śmiertelne dla twojego sprzętu. Nie próbuj, chyba że w ogóle nie masz nowych kabli.
Reply
#7

Cześć. Najlepszym sposobem sprawdzenia, czy kabel zasilacza jest kompatybilny zarówno ze starą, jak i nową marką zasilacza, jest przejście do Cablemod. Skoro robią te kable w rękawach, to nie mogą sprawić, że jeden model zasilacza będzie poprawny? Zrobili więc test, aby sprawdzić, czy poprzedni model Seasonic jest nadal zgodny z nowym. W ten sposób mój model Seasonic Prime Titanium współpracuje z kablem Seasonic przeznaczonym dla innego modelu marki Seasonic. Wystarczy wejść na ich stronę internetową i sprawdzić tabelę kompatybilności kabli. Oto link. https://cablemod.com/compatibility/ Jak widać, wydaje się, że wszystkie modele Seasonic są ze sobą kompatybilne. Ale najlepiej wiedzieć, który model był twój poprzedni model i na pewno porównaj go z nowym modelem.
Reply
#8

Wielkie dzięki wszystkim, naprawdę bardzo edukujących. Myślę, że dla bezpieczeństwa zrobię leniwy tyłek, żeby zamienić kable !!
Reply
#9

w przypadku tej samej marki jedynym problemem prawdopodobnie jest układ samego zasilacza lo. na przykład sata power mayb po prawej stronie dla prądu i lewej dla nowej
Reply
#10

Czy Seasonic M12II-520 EVO jest zasilaczem rozsądnej jakości? Moje obciążenie wynosi 380 w i ma zastąpić pozornie umierający zasilacz w starzejącym się urządzeniu, więc staram się nie wydawać za dużo
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)