Czy można mieć innego usługodawcę internetowego na pojedynczym routerze?
#1

Cześć,   Będę miał 2 połączenia ISP i zastanawiałem się, czy można mieć router z 2 opcjami WAN.   Chciałem przypisać dwie oddzielne podsieci (192.168.1.x dla ISP A i 192.168.2.x dla ISP B), więc jeśli komputer ma adres IP 192.168.1.2, uzyskuje dostęp do ISP A i jeśli ten sam komputer ma adres IP 192.168. 2.2 następnie uzyskuje dostęp do ISP B.   Byłbym wdzięczny za każdy wkład.
Reply
#2

Singtel daje ONR, który nie będzie działał w trybie pomostu, więc utkniesz z tym routerem. Jeśli masz 2 ISP z 2 ONT, możesz uzyskać router, który może korzystać z podwójnej wanny. Przychodzą na myśl Pfsense, mikrotik i ubiquiti.
Reply
#3

Uzyskaj Peplink, jeśli chcesz, z ustawieniami GUI dla multi-wan z algorytmem równoważenia obciążenia. Nie tanie.
Reply
#4

Tak, będę miał 2 ONT i 2 Router. Starałem się uniknąć kłopotów z układaniem dwóch linii, jeśli podłączę kable z obu routerów do jednego przełącznika, a następnie podłączę kabel komputera do przełącznika. Czy mój komputer nie komunikuje się z poprawną bazą routera w konfiguracji IP? Powiedzmy router A ma 192.168.1.x router B ma 192.168.2.x Jeśli podłączę komputer do tego samego przełącznika i zmienię adres IP komputera na 192.168.1.20, to będzie on mówił do routera A, a jeśli zmienię na 192.168.2.20, to będzie to znaczył do routera B?
Reply
#5

commonjunk napisał: Tak, będę miał 2 ONT i 2 Router. Starałem się uniknąć kłopotów z układaniem dwóch linii, jeśli podłączę kable z obu routerów do jednego przełącznika, a następnie podłączę kabel komputera do przełącznika. Czy mój komputer nie komunikuje się z poprawną bazą routera w konfiguracji IP? Powiedzmy router A ma 192.168.1.x router B ma 192.168.2.x Jeśli podłączę komputer do tego samego przełącznika i zmienię adres IP komputera na 192.168.1.20, to będzie on mówił do routera A, a jeśli zmienię na 192.168.2.20, to będzie to znaczył do routera B? Znacznie prostsze jest posiadanie tylko jednego routera i równoważenie obciążenia / przełączanie awaryjne. Jeśli chcesz używać 2 routerów, komputer i inne urządzenia sieciowe mogą korzystać tylko z jednej sieci na raz. Jeśli chcesz zmienić sieć, musisz ręcznie zmienić adres IP bramy na inny adres IP bramy routera.
Reply
#6

dryteletubby napisał: Znacznie prostsze jest posiadanie tylko jednego routera i równoważenie obciążenia / przełączanie awaryjne. Jeśli chcesz używać 2 routerów, komputer i inne urządzenia sieciowe mogą korzystać tylko z jednej sieci na raz. Jeśli chcesz zmienić sieć, musisz ręcznie zmienić adres IP bramy na inny adres IP bramy routera. Dziękuję, spróbuję w końcu uzyskać równowagę obciążenia, ale przynajmniej mogę uzyskać dostęp do obu połączeń za pomocą jednego punktu bazowego na innym adresie IP.
Reply
#7

commonjunk napisał: Dziękuję, spróbuję w końcu uzyskać równowagę obciążenia, ale przynajmniej mogę uzyskać dostęp do obu połączeń za pomocą jednego punktu bazowego na innym adresie IP. Aby to zrobić, potrzebujesz przełącznika warstwy 3. Normalne przełączniki trasują tylko na podstawie adresu Mac, a późniejsze 3 przełączniki mogą trasować na podstawie adresu IP.
Reply
#8

commonjunk napisał: Tak, będę miał 2 ONT i 2 Router. Starałem się uniknąć kłopotów z układaniem dwóch linii, jeśli podłączę kable z obu routerów do jednego przełącznika, a następnie podłączę kabel komputera do przełącznika. Czy mój komputer nie komunikuje się z poprawną bazą routera w konfiguracji IP? Powiedzmy router A ma 192.168.1.x router B ma 192.168.2.x Jeśli podłączę komputer do tego samego przełącznika i zmienię adres IP komputera na 192.168.1.20, to będzie on mówił do routera A, a jeśli zmienię na 192.168.2.20, to będzie to znaczył do routera B? Wiele routerów, takich jak AC88U, może mieć dwóch dostawców usług internetowych.
Reply
#9

Henry Ng napisał: Wiele routerów, takich jak AC88U, może mieć dwóch dostawców usług internetowych. Również mój brt ac828, jeśli chcesz router routera. To może przynajmniej 2 Gb / s, w przeciwieństwie do ac88u.
Reply
#10

Ten AC-828 załadowany tylko podwójną wanną AusWRT może wykonywać zarówno przełączanie awaryjne, jak i równoważenie obciążenia. Nie wiąże obu sieci WAN. To samo dotyczy AC-88U. Nie sądzę, że może trafić 2 Gpbs. Ale przynajmniej bardzo łatwo go skonfigurować za pomocą GUI. dryteletubby napisał: Również mój brt ac828, jeśli chcesz router routera. To może przynajmniej 2 Gb / s, w przeciwieństwie do ac88u.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)