Pomoc i sugestie potrzebne w przypadku problemów z repeaterem
#1

Cześć wszystkim, obecnie mój modem światłowodowy i router Linksys znajdują się w pobliżu moich drzwi. W moim gabinecie mam 2 komputery i 2 Synology NAS.   Obecnie wykorzystałem stary router Dlink / Asus jako repeater do konwersji sygnałów Wi-Fi na sygnały LAN. Wszystkie 4 urządzenia w pokoju są podłączone do tego starego routera za pomocą kabla.   Problem polega na tym, że miałem przerywane rozłączanie trwające kilka sekund. To jest jak oglądanie YouTube'a i nagle zawiesza się na chwilę, a następnie wznawia. Czasami zawiesza się i to wszystko. Musiałbym wyłączyć zasilanie tego starego routera i zacząć od nowa. Tymczasem sygnał Wi-Fi (uważam, że z głównego routera Linksys) jest nadal silny, ponieważ mam dostęp do mojego telefonu komórkowego.   Czy powinienem kupić nowy router, a może osobną kartę sieci bezprzewodowej dla wszystkich moich urządzeń?   Czy ktoś ma jakieś sugestie?   Dzięki.
Reply
#2

jimmyleong napisał: Cześć wszystkim, obecnie mój modem światłowodowy i router Linksys znajdują się w pobliżu moich drzwi. W moim gabinecie mam 2 komputery i 2 Synology NAS. Obecnie wykorzystałem stary router Dlink / Asus jako repeater do konwersji sygnałów Wi-Fi na sygnały LAN. Wszystkie 4 urządzenia w pokoju są podłączone do tego starego routera za pomocą kabla. Problem polega na tym, że miałem przerywane rozłączanie trwające kilka sekund. To jest jak oglądanie YouTube'a i nagle zawiesza się na chwilę, a następnie wznawia. Czasami zawiesza się i to wszystko. Musiałbym wyłączyć zasilanie tego starego routera i zacząć od nowa. Tymczasem sygnał Wi-Fi (uważam, że z głównego routera Linksys) jest nadal silny, ponieważ mam dostęp do mojego telefonu komórkowego. Czy powinienem kupić nowy router, a może osobną kartę sieci bezprzewodowej dla wszystkich moich urządzeń? Czy ktoś ma jakieś sugestie? Dzięki. najpierw sprawdź opóźnienie i sprawdzenie prędkości. jeden test z kablem LAN do tego repeatera, jeden z bezpośrednim Wi-Fi do głównego routera Wi-Fi i jeden bezpośrednio do głównego routera.
Reply
#3

jimmyleong napisał: Cześć wszystkim, obecnie mój modem światłowodowy i router Linksys znajdują się w pobliżu moich drzwi. W moim gabinecie mam 2 komputery i 2 Synology NAS. Obecnie wykorzystałem stary router Dlink / Asus jako repeater do konwersji sygnałów Wi-Fi na sygnały LAN. Wszystkie 4 urządzenia w pokoju są podłączone do tego starego routera za pomocą kabla. Problem polega na tym, że miałem przerywane rozłączanie trwające kilka sekund. To jest jak oglądanie YouTube'a i nagle zawiesza się na chwilę, a następnie wznawia. Czasami zawiesza się i to wszystko. Musiałbym wyłączyć zasilanie tego starego routera i zacząć od nowa. Tymczasem sygnał Wi-Fi (uważam, że z głównego routera Linksys) jest nadal silny, ponieważ mam dostęp do mojego telefonu komórkowego. Czy powinienem kupić nowy router, a może osobną kartę sieci bezprzewodowej dla wszystkich moich urządzeń? Czy ktoś ma jakieś sugestie? Dzięki. Czy urządzenia w tym pomieszczeniu używają wyłącznie połączenia przewodowego? W takim przypadku ustaw zamiast tego na mostek bezprzewodowy. Przykład: Ten obraz został przeskalowany. Kliknij, aby zobaczyć oryginalny obraz
Reply
#4

Przeprowadzając test prędkości przy użyciu speedtest.net na komputerze w pokoju z moją bieżącą konfiguracją, co oznacza, że komputer podłączony do routera Asus jako repeater za pomocą kabla, otrzymuję polecenie ping przy 2 ms, prędkość pobierania 148 Mb / s i prędkość wysyłania 278 Mb / s. Szybkość pobierania może się różnić, czasem poniżej 100 Mb / s. „Jeden z bezpośrednim Wi-Fi do głównego routera Wi-Fi i 1 bezpośrednio do głównego routera”. czyż nie są tacy sami? Nie mam karty sieci bezprzewodowej do połączenia z komputerem. Na tym samym miejscu korzystałem z telefonu komórkowego z aplikacją speedtest, otrzymuję polecenie ping przy 23 ms, prędkość pobierania przy 152 Mb / s i prędkość wysyłania 27 Mb / s. Wartości wahają się około 15%.
Reply
#5

Xonix Być może użyłem tutaj powtarzającego się niewłaściwego słowa. Wydaje mi się, że podłączyłem urządzenia za pomocą konfiguracji mostka bezprzewodowego. Ten obraz został przeskalowany. Kliknij, aby zobaczyć oryginalny obraz
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)