Potrzebna porada dotycząca BTO 5 pokojów sieciowych
#1

Cześć wszystkim,   Po pierwsze przepraszam, jeśli było to dyskutowane w kółko, ale naprawdę doceniam kilka wskazówek, które posuwają się naprzód.   Mój dom ma już sieć strukturalną, ponieważ wszystkie punkty telefoniczne zostały już przekonwertowane na punkty kategorii 6. Nadal jednak mam problemy z zasięgiem sieci WIFI w pokojach 1 i 2 i chciałbym zasięgnąć porady na temat dalszego ulepszania. Moja główna sypialnia jest w porządku, ponieważ używam starego, odrzuconego routera N jako punktu dostępu. Używam Singtel jako ISP z MIO TV i głos jako pakiet. Rozumiem, że Aztech FG7009GR nie jest zbyt popularny wśród większości użytkowników domowych. Router został pierwotnie umieszczony w salonie, zanim zasięg nie był tak zły. W każdym razie jedynym powodem, dla którego umieściłem router w panelu narzędzi, jest to, że muszę połączyć je z panelem dystrybucyjnym kategorii 6. Oczywiście wpłynęło to na zasięg WIFI w salonie i niektórych sypialniach, ponieważ poza tym umieszczono je w panelu narzędzi. Mam także przesuwane drzwi zakrywające panel narzędziowy.   Mam pytania, na które chciałbym uzyskać pomoc.   (1) Czy możemy użyć innych urządzeń niż router do połączenia z panelem dystrybucyjnym? Jeśli to możliwe, chciałbym przenieść FG7009GR z powrotem do salonu, ponieważ jest on bardziej scentralizowany. Jakieś pomysły?   (2) Alternatywnie, pomyślałem o pozostawieniu go tam, gdzie jest teraz, ale wyłączeniu funkcji bezprzewodowych dla Aztech FG7009GR, aby pozwolić mu działać jako router. Następnie usunęłbym przełącznik sieciowy w salonie i zainstalowałem ASUS AC68U, aby połączyć się bezpośrednio z punktem danych w salonie, aby uzyskać lepszy zasięg Wi-Fi, a także za pomocą tego, aby zapewnić wyjścia do mio box i telewizora. Czy nadal muszę ustawić VLAN dla MIO TV na port 4? Czy ten cały pomysł nie jest nawet wykonalny?   (3) A może lepiej zostawić rzeczy tak, jak są teraz skonfigurowane, zgodnie z moimi schematami i po prostu uzyskać punkt dostępu do podłączenia do przełącznika sieciowego?   (4) Czy powinienem po prostu dokonać bezpośredniej wymiany Aztech FG7009GR na AC68U i zostawić go w panelu narzędzi? Szczerze mówiąc, wydaje się, że wszyscy to robią, ale czy byłoby to dla mnie najlepsze rozwiązanie? Jedna część mnie bardzo chce mieć AC68 lub AC3200, ale nie jestem pewien, czy będzie to odpowiadało moim potrzebom?   Szczerze mówiąc, jestem zagubiony i nie wiem, które rozwiązania są najlepsze. Wszelkie porady tutaj będą mile widziane. Nie można opublikować zdjęć z powodu statusu nowicjusza. Dzięki.   Obecna konfiguracja TP - ONT - Singtel RG - Dane, MBR, BR1, BR2   Dane - 5 portów Przełącznik sieciowy - Mio TV, telewizja internetowa   MBR - WAP - telewizja internetowa
Reply
#2

Zmień router. Całkowicie widać inną prędkość i zasięg Wi-Fi .. Zrzuć router Singtel na bok. Mam aSus AC 3200. Używany 1 tydzień i trzymam w pudełku. Kupiony i zarejestrowany 5 stycznia 2016 r. Teraz pozostała 2 lata 11 miesięcy gwarancji. W komplecie pudełko i kabel. ASus 100GBb iCloud jeszcze nie wykorzystał. 340 USD! 82o11o58
Reply
#3

sendtoryan napisał: Cześć wszystkim, Po pierwsze przepraszam, jeśli było to dyskutowane w kółko, ale naprawdę doceniam kilka wskazówek, które posuwają się naprzód. Mój dom ma już sieć strukturalną, ponieważ wszystkie punkty telefoniczne zostały już przekonwertowane na punkty kategorii 6. Nadal jednak mam problemy z zasięgiem sieci WIFI w pokojach 1 i 2 i chciałbym zasięgnąć porady na temat dalszego ulepszania. Moja główna sypialnia jest w porządku, ponieważ używam starego, odrzuconego routera N jako punktu dostępu. Używam Singtel jako ISP z MIO TV i głos jako pakiet. Rozumiem, że Aztech FG7009GR nie jest zbyt popularny wśród większości użytkowników domowych. Router został pierwotnie umieszczony w salonie, zanim zasięg nie był tak zły. W każdym razie jedynym powodem, dla którego umieściłem router w panelu narzędzi, jest to, że muszę połączyć je z panelem dystrybucyjnym kategorii 6. Oczywiście wpłynęło to na zasięg WIFI w salonie i niektórych sypialniach, ponieważ poza tym umieszczono je w panelu narzędzi. Mam także przesuwane drzwi zakrywające panel narzędziowy. Mam pytania, na które chciałbym uzyskać pomoc. (1) Czy możemy użyć innych urządzeń niż router do połączenia z panelem dystrybucyjnym? Jeśli to możliwe, chciałbym przenieść FG7009GR z powrotem do salonu, ponieważ jest on bardziej scentralizowany. Jakieś pomysły? (2) Alternatywnie, pomyślałem o pozostawieniu go tam, gdzie jest teraz, ale wyłączeniu funkcji bezprzewodowych dla Aztech FG7009GR, aby pozwolić mu działać jako router. Następnie usunęłbym przełącznik sieciowy w salonie i zainstalowałem ASUS AC68U, aby połączyć się bezpośrednio z punktem danych w salonie, aby uzyskać lepszy zasięg Wi-Fi, a także za pomocą tego, aby zapewnić wyjścia do mio box i telewizora. Czy nadal muszę ustawić VLAN dla MIO TV na port 4? Czy ten cały pomysł nie jest nawet wykonalny? (3) A może lepiej zostawić rzeczy tak, jak są teraz skonfigurowane, zgodnie z moimi schematami i po prostu uzyskać punkt dostępu do podłączenia do przełącznika sieciowego? (4) Czy powinienem po prostu dokonać bezpośredniej wymiany Aztech FG7009GR na AC68U i zostawić go w panelu narzędzi? Szczerze mówiąc, wydaje się, że wszyscy to robią, ale czy byłoby to dla mnie najlepsze rozwiązanie? Jedna część mnie bardzo chce mieć AC68 lub AC3200, ale nie jestem pewien, czy będzie to odpowiadało moim potrzebom? Szczerze mówiąc, jestem zagubiony i nie wiem, które rozwiązania są najlepsze. Wszelkie porady tutaj będą mile widziane. Nie można opublikować zdjęć z powodu statusu nowicjusza. Dzięki. Obecna konfiguracja TP - ONT - Singtel RG - Dane, MBR, BR1, BR2 Dane - 5 portów Przełącznik sieciowy - Mio TV, telewizja internetowa MBR - WAP - telewizja internetowa przechowuj 7009 w skrzynce narzędziowej i ustaw go jako główny router. wyłącz łączność bezprzewodową, dzięki czemu środowisko bezprzewodowe będzie czystsze. możesz kupić ac68u lub inny router i przekształcić go w punkt dostępowy. w ten sposób możesz umieścić go w salonie, aby Twoje urządzenia przewodowe mogły również korzystać z punktu dostępu do Internetu.
Reply
#4

renfred89 napisał: przechowuj 7009 w skrzynce narzędziowej i ustaw go jako główny router. wyłącz łączność bezprzewodową, dzięki czemu środowisko bezprzewodowe będzie czystsze. możesz kupić ac68u lub inny router i przekształcić go w punkt dostępowy. w ten sposób możesz umieścić go w salonie, aby Twoje urządzenia przewodowe mogły również korzystać z punktu dostępu do Internetu. Dzięki renfred89 za sugestię. Zgodnie z twoją sugestią. Czy mogę wymienić przełącznik 5pt na nowy router, czy po prostu podłączyć go do dostępnych portów w przełączniku? Czy jest jakaś różnica? Nie korzystałem wcześniej z AC68, ale wierzę, że będzie miał funkcje do przełączania między trybem routera a trybem punktu dostępu, dzięki czemu oszczędzam sobie kłopotu z ręcznym wyłączaniem dhcp, nat, firewall i przypisywania adresu IP dhcp poza zakresem dhcp?
Reply
#5

sendtoryan napisał: Dzięki renfred89 za sugestię. Zgodnie z twoją sugestią. Czy mogę wymienić przełącznik 5pt na nowy router, czy po prostu podłączyć go do dostępnych portów w przełączniku? Czy jest jakaś różnica? Nie korzystałem wcześniej z AC68, ale wierzę, że będzie miał funkcje do przełączania między trybem routera a trybem punktu dostępu, dzięki czemu oszczędzam sobie kłopotu z ręcznym wyłączaniem dhcp, nat, firewall i przypisywania adresu IP dhcp poza zakresem dhcp? Jestem zdezorientowany stwierdzeniami w kolorze czerwonym.
Reply
#6

renfred89 napisał: Jestem zdezorientowany stwierdzeniami w kolorze czerwonym. Och, starałem się rozumieć poniżej. Przepraszam za zamieszanie. Obecna konfiguracja TP - ONT - Singtel RG - Dane, MBR, BR1, BR2 Dane - 5 portów Przełącznik sieciowy - Mio TV, telewizja internetowa MBR - WAP - telewizja internetowa Do Sugerowana konfiguracja? TP - ONT - Singtel RG (wyłącz Wi-Fi) - Dane, MBR, BR1, BR2 Dane - AC68 (w miejsce przełącznika) - Mio TV, telewizja internetowa MBR - WAP - telewizja internetowa
Reply
#7

sendtoryan napisał: Och, starałem się rozumieć poniżej. Przepraszam za zamieszanie. Obecna konfiguracja TP - ONT - Singtel RG - Dane, MBR, BR1, BR2 Dane - 5 portów Przełącznik sieciowy - Mio TV, telewizja internetowa MBR - WAP - telewizja internetowa Do Sugerowana konfiguracja? TP - ONT - Singtel RG (wyłącz Wi-Fi) - Dane, MBR, BR1, BR2 Dane - AC68 (w miejsce przełącznika) - Mio TV, telewizja internetowa MBR - WAP - telewizja internetowa cześć cześć w zależności od wymaganych funkcji Twojego Internetu: jeśli potrzebujesz przychodzącej sieci VPN: użyj AC68U jako routera jeśli masz głos Mio Home (który nie jest włączony ONT): użyj AC68U jako routera (Aztech zapewni głos na porcie 3, STTV na porcie 4) jeśli potrzebujesz dobrego Wi-Fi: użyj Aztech jako przełącznika: jego 2400 Mb / s (aztech) vs 1900 Mb / s (asus), jeśli masz tylko Wi-Fi z funkcją AC. oczywiście sygnał Wi-Fi AC68U będzie miał ograniczony zasięg, ponieważ rozmieszczenie szafek narzędziowych zwykle nie jest skierowane w stronę korytarza prowadzącego do pokoi. jeśli naprawdę masz dużo urządzeń, intensywne użytkowanie, zalecamy użycie AC68U jako routera. ale stracisz wszelkie aktualizacje oprogramowania wewnętrznego dostarczone przez ST na routerze aztech, a także stracisz możliwość korzystania z parowania urządzeń ST TV Home do zdalnego sterowania opartego na aplikacji. Routery Aztech mają bardzo słabe panele administracyjne, ładują się tak wolno, że czasami zemdlejesz. Routery Asus mają lepszą prędkość przetwarzania i można aktualizować oprogramowanie układowe, instalować lekkie aplikacje do zaawansowanej kontroli. Zalecana konfiguracja: ONT-> AC68U Port 1 -> główny kabel do najczęściej używanego punktu danych Port 2 -> Przełącznik Port 3 -> podłączony do routera Aztech PORT 1-4, nie łącz się przez WAN. Port 4 -> Podłączony do dekodera STTV pamiętaj, aby włączyć profil ISP IPTV dla Singtel-Others. Singtel-Mio jest opcją, w której router aztech jest skonfigurowany do obsługi głosu zamiast ONT. Sugerowałbym, aby zasięg IP twojej sieci domowej był inny niż domyślny Aztech. Ma to zapobiec kolizji sieci. Aztech używa 192.168.1.x, więc możesz zamiast tego użyć 192.168.0.x. Aby „wyłączyć” funkcję routera routera Aztech, najpierw upewnij się, że aztech nie jest podłączony do sieci. Użyj bezpośredniego kabla do laptopa lub komputera, aby połączyć się z routerem. Po podłączeniu do panelu internetowego routera (192.168.1.254), przejdź do sieci domowej, zaznacz pole wyboru dodatkowego adresu IP. Jest to tak, że możesz uzyskać dostęp do aztech, aby skonfigurować ustawienia Wi-Fi. Zapisz i uruchom ponownie. Następnie ponownie uzyskaj dostęp do panelu internetowego routera, przejdź do sieci domowej, a następnie wyłącz serwer DHCP. Zapisz i uruchom ponownie. Router Aztech stanie się przełącznikiem z AP. Następnie możesz umieścić router na środku pokoju lub w miejscu, w którym potrzebujesz dobrego dostępu do Wi-Fi. Pamiętaj, że port WAN routera nie może być używany. 1 port LAN zostanie użyty do połączenia z routerem AC68U, więc będziesz miał 3 wolne porty do użycia. Radzę umieścić router aztech w swoim gabinecie lub obok komputera, aby móc podłączyć więcej urządzeń LAN. Router Aztech powinien również zostać umieszczony w miejscu o mniejszej przeszkodzie dla optymalnego połączenia Wi-Fi. Polecam umieszczenie go na szafce lub najwyższego możliwego punktu, w którym można go umieścić. Spróbuj także znaleźć najmniej zatłoczone lub bezpłatne kanały Wi-Fi dla 2,4 Ghz i 5 Ghz. Staraj się nie używać tych samych kanałów zarówno w Aztech, jak i AC68U. Większość osób będzie używać 1,6,11 jako zalecanych domyślnych kanałów na tych routerach. Idealnie będzie trzeba to rozszyfrować za pomocą niektórych narzędzi. Jeśli masz urządzenie z Androidem, użyj narzędzia Wifi Analyzer. ale jeśli twoje urządzenie nie ma częstotliwości 5 GHz, nie możesz zobaczyć ustawień kanałów dla częstotliwości 5 GHz. Nadal szukam kanałów 5 GHz, ale najwyraźniej są tylko 4 kanały, których można poprawnie używać na urządzeniach obsługujących prąd przemienny: 36,40,44,48. kanały 50–140 + nie są ogólnie dostępne. kanały 149-165, mój zasilacz sieciowy TP link nie może wykryć, nie mogę powiedzieć o innych adapterach, więc nadal działa to dla mnie. jednak rzadko używam Wi-Fi do urządzeń o dużej prędkości, więc nie jest to dla mnie problemem. Jeśli są jakieś stare urządzenia korzystające z połączeń B lub G, wpłynie to również na prędkość Wi-Fi. Jeśli wystąpią zakłócenia sygnału, wpłynie to również na prędkość. mam nadzieję, że to wyjaśnia. Twoje zdrowie! ps im tylko przy użyciu N56U i AC56S (im na podwójnej konfiguracji internetowej (bez równoważenia obciążenia) z inteligentnymi przełącznikami (pół * zarządzany przełącznik), używając tylko 1 łącza do mojego pokoju i udało mi się dziś przenieść ST TV do mojego pokoju) . mój router aztech zawiódł mnie pewnego pięknego dnia wiele księżyców temu i odkąd go porzuciłem. ta konfiguracja pozwala mi przełączać się między włóknem M1 a włóknem ST. = D.
Reply
#8

popraw mnie, jeśli się mylę, jeśli masz punkty danych (linia telefoniczna) w sypialni, możesz po prostu umieścić punkty dostępu (stary router) na punktach danych, które mają słabą łączność bezprzewodową. Ten stary router ma porty, z których można korzystać tak, jakby był przełącznikiem. Niektóre stare routery nie mają trybu punktu dostępu, więc może być konieczna zmiana i skierowanie bramy / dns na główny router IP (np .: 192.168.1.1/254)
Reply
#9

fleas1 napisał: popraw mnie, jeśli się mylę, jeśli masz punkty danych (linia telefoniczna) w sypialni, możesz po prostu umieścić punkty dostępu (stary router) na punktach danych, które mają słabą łączność bezprzewodową. Ten stary router ma porty, z których można korzystać tak, jakby był przełącznikiem. Niektóre stare routery nie mają trybu punktu dostępu, więc może być konieczna zmiana i skierowanie bramy / dns na główny router IP (np .: 192.168.1.1/254) Tak. Można to zrobić. Właśnie to teraz robię. Dodanie starego 3-letniego routera, który będzie używany jako przełącznik AP + dla głównego łóżka. Nie jestem pewien co do innych routerów, ale używany przeze mnie DIR-615 nie miał trybu punktu dostępu, więc trzeba ręcznie zmienić adres IP, wyłączyć DHCP, uPnp, WAN, NAT, zaporę ogniową i przypisać inny adres IP. Miałem początkowo problemy z adresowaniem adresu IP, ale udało mi się naśladować kilka przykładów z youtube i sprawiłem, że działa, uff .....
Reply
#10

eric21st napisał: cześć cześć w zależności od wymaganych funkcji Twojego Internetu: jeśli potrzebujesz przychodzącej sieci VPN: użyj AC68U jako routera jeśli masz głos Mio Home (który nie jest włączony ONT): użyj AC68U jako routera (Aztech zapewni głos na porcie 3, STTV na porcie 4) jeśli potrzebujesz dobrego Wi-Fi: użyj Aztech jako przełącznika: jego 2400 Mb / s (aztech) vs 1900 Mb / s (asus), jeśli masz tylko Wi-Fi z funkcją AC. oczywiście sygnał Wi-Fi AC68U będzie miał ograniczony zasięg, ponieważ rozmieszczenie szafek narzędziowych zwykle nie jest skierowane w stronę korytarza prowadzącego do pokoi. jeśli naprawdę masz dużo urządzeń, intensywne użytkowanie, zalecamy użycie AC68U jako routera. ale stracisz wszelkie aktualizacje oprogramowania wewnętrznego dostarczone przez ST na routerze aztech, a także stracisz możliwość korzystania z parowania urządzeń ST TV Home do zdalnego sterowania opartego na aplikacji. Routery Aztech mają bardzo słabe panele administracyjne, ładują się tak wolno, że czasami zemdlejesz. Routery Asus mają lepszą prędkość przetwarzania i można aktualizować oprogramowanie układowe, instalować lekkie aplikacje do zaawansowanej kontroli. Zalecana konfiguracja: ONT-> AC68U Port 1 -> główny kabel do najczęściej używanego punktu danych Port 2 -> Przełącznik Port 3 -> podłączony do routera Aztech PORT 1-4, nie łącz się przez WAN. Port 4 -> Podłączony do dekodera STTV pamiętaj, aby włączyć profil ISP IPTV dla Singtel-Others. Singtel-Mio jest opcją, w której router aztech jest skonfigurowany do obsługi głosu zamiast ONT. Sugerowałbym, aby zasięg IP twojej sieci domowej był inny niż domyślny Aztech. Ma to zapobiec kolizji sieci. Aztech używa 192.168.1.x, więc możesz zamiast tego użyć 192.168.0.x. Aby „wyłączyć” funkcję routera routera Aztech, najpierw upewnij się, że aztech nie jest podłączony do sieci. Użyj bezpośredniego kabla do laptopa lub komputera, aby połączyć się z routerem. Po podłączeniu do panelu internetowego routera (192.168.1.254), przejdź do sieci domowej, zaznacz pole wyboru dodatkowego adresu IP. Jest to tak, że możesz uzyskać dostęp do aztech, aby skonfigurować ustawienia Wi-Fi. Zapisz i uruchom ponownie. Następnie ponownie uzyskaj dostęp do panelu internetowego routera, przejdź do sieci domowej, a następnie wyłącz serwer DHCP. Zapisz i uruchom ponownie. Router Aztech stanie się przełącznikiem z AP. Następnie możesz umieścić router na środku pokoju lub w miejscu, w którym potrzebujesz dobrego dostępu do Wi-Fi. Pamiętaj, że port WAN routera nie może być używany. 1 port LAN zostanie użyty do połączenia z routerem AC68U, więc będziesz miał 3 wolne porty do użycia. Radzę umieścić router aztech w swoim gabinecie lub obok komputera, aby móc podłączyć więcej urządzeń LAN. Router Aztech powinien również zostać umieszczony w miejscu o mniejszej przeszkodzie dla optymalnego połączenia Wi-Fi. Polecam umieszczenie go na szafce lub najwyższego możliwego punktu, w którym można go umieścić. Spróbuj także znaleźć najmniej zatłoczone lub bezpłatne kanały Wi-Fi dla 2,4 Ghz i 5 Ghz. Staraj się nie używać tych samych kanałów zarówno w Aztech, jak i AC68U. Większość osób będzie używać 1,6,11 jako zalecanych domyślnych kanałów na tych routerach. Idealnie będzie trzeba to rozszyfrować za pomocą niektórych narzędzi. Jeśli masz urządzenie z Androidem, użyj narzędzia Wifi Analyzer. ale jeśli twoje urządzenie nie ma częstotliwości 5 GHz, nie możesz zobaczyć ustawień kanałów dla częstotliwości 5 GHz. Nadal szukam kanałów 5 GHz, ale najwyraźniej są tylko 4 kanały, których można poprawnie używać na urządzeniach obsługujących prąd przemienny: 36,40,44,48. kanały 50–140 + nie są ogólnie dostępne. kanały 149-165, mój zasilacz sieciowy TP link nie może wykryć, nie mogę powiedzieć o innych adapterach, więc nadal działa to dla mnie. jednak rzadko używam Wi-Fi do urządzeń o dużej prędkości, więc nie jest to dla mnie problemem. Jeśli są jakieś stare urządzenia korzystające z połączeń B lub G, wpłynie to również na prędkość Wi-Fi. Jeśli wystąpią zakłócenia sygnału, wpłynie to również na prędkość. mam nadzieję, że to wyjaśnia. Twoje zdrowie! ps im tylko przy użyciu N56U i AC56S (im na podwójnej konfiguracji internetowej (bez równoważenia obciążenia) z inteligentnymi przełącznikami (pół * zarządzany przełącznik), używając tylko 1 łącza do mojego pokoju i udało mi się dziś przenieść ST TV do mojego pokoju) . mój router aztech zawiódł mnie pewnego pięknego dnia wiele księżyców temu i odkąd go porzuciłem. ta konfiguracja pozwala mi przełączać się między włóknem M1 a włóknem ST. = D. Brachu, Dzięki za poświęcenie czasu na bardzo szczegółowe wyjaśnienie, które jest niezwykle pomocne, ale wciąż nie jestem pewien zalecanej konfiguracji, ponieważ wydaje się wskazywać, że muszę poprowadzić nowe kable zamiast korzystać z przekonwertowanych punktów danych, które już mam. Również mój panel narzędziowy miał pierwotnie tylko 1 punkt danych dostarczony przez HDB, który jest połączony bezpośrednio z punktem w mojej obecnie obecnej konsoli TV, gdzie jest najwięcej punktów danych potrzebnych do Mio TV Box, TV. Obecnie korzystałem z jednego z portów Aztecha, aby połączyć się z punktem danych i użyłem przełącznika, aby zapewnić więcej gniazdek. Panel narzędzi ONT-> Aztech Port 1 -> Połączony z punktem danych (strukturalnie połączony z salonem) -> Przełącznik 5 portów -> (1) STTV Box, (2) TV Port 2 -> Połączony z MB1 Port 3 -> Connecte
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)