Pomoc: Potrzebna rada - Czy naprawdę potrzebuję 1 GB / s?
#1

Cześć   Obecnie subskrybuję abonament światłowodowy 100 Mb / s, a wygasa za miesiąc. Dostawcy usług internetowych oferują konkurencyjne ceny i wydawało się, że wszyscy skaczą na modę 1 Gb / s. Od czasu do czasu nie gram, ale t @ rr3nt i dużo streamuję za pośrednictwem telewizora i tabletów. Pytanie brzmi: „Czy naprawdę potrzebuję 1 Gb / s?” I „Jak mogę wykorzystać przepustowość 1 Gb / s?” Nie jestem do końca pewien, czego potrzebuję, będzie wspaniale, jeśli będziecie mogli dzielić się spostrzeżeniami. Dzięki.
Reply
#2

Chodzi przede wszystkim o stosunek kosztów do czasu. Ponieważ ostatecznie nie pobierasz CAŁEGO czasu, więc używasz go tylko wtedy, gdy go używasz ... Więc 1 gbps jest nadmiarowy, ale ostatecznie obecne plany są tak blisko ceny do 1 gbps, więc tak naprawdę nie robi duży wpływ. Więc gdybym był tobą, rozważałbym: Czy moje urządzenia obsługują 1 Gb / s przez sieć LAN? Czy moje urządzenie bezprzewodowe otrzyma DOBRY dostateczną prędkość dzięki aktualizacji? Jaka jest dodatkowa miesięczna subskrypcja, którą musiałbym wyłożyć? O ile szybciej moje pobieranie się zakończy? Jaki jest czas zaoszczędzony? Czy zaoszczędzony czas jest wart dodatkowej miesięcznej subskrypcji? Tylko moje 2 centy. Zasadniczo, jeśli pobierzesz dużo rzeczy z sieci w chmurze, to oczywiście możesz osiągnąć 1 Gb / s, ale mając 1 Gb / s, który jest tak szybki, ostatecznie nie możesz utrzymać go z prędkością 1 Gb / s przez cały czas. Szybko zabraknie ci miejsca na dysku twardym Więc tak. Do każdej jego własności.
Reply
#3

Ale czy faktycznie można osiągnąć 1 Gb / s za granicą?
Reply
#4

NWT1978 napisał: Ale czy faktycznie można osiągnąć 1 Gb / s za granicą? Jeśli mówisz o jednym wątku, zdecydowanie nie, ale jeśli chodzi o pobieranie, używam wielu wątków, a podczas torrentowania istnieje również wiele połączeń, więc prędkość jest w jakiś sposób zdecydowanie możliwa do osiągnięcia, chociaż nie w 100% wykorzystanie 100% czasu. Prawdopodobnie jest to około 99% czasu mniej niż 10% wykorzystania. Więc tak ..
Reply
#5

Ciągłe pobieranie 950 Mb / s całkowicie wypełni dysk twardy o pojemności 6 terabajtów w ciągu 14 godzin.
Reply
#6

Nie, ponieważ jest mało prawdopodobne, że osiągniesz 1 Gb / s
Reply
#7

@ JeNoVa-IcHiGo, Dzięki za wgląd i dzielenie się. Przeszedłem rozważania, porównując połączenia 200 Mb / s i 1 Gb / s. Miejsce na dysku twardym nie stanowi problemu, ponieważ pliki są usuwane po użyciu. Nie jestem pewien, czy pominąłem jakiekolwiek inne względy, więc docenię wszelkie uwagi i komentarze. Dzięki. Czy moje urządzenia obsługują 1 Gb / s przez sieć LAN? {TAK, mam przewodową sieć Giga LAN w domu, ale mój router to nie Giga} Czy moje urządzenie bezprzewodowe otrzyma DOBRY dostateczną prędkość dzięki aktualizacji? {NIE, istnieją ograniczenia dotyczące istniejących urządzeń bezprzewodowych, np. tablety} Jaka jest dodatkowa miesięczna subskrypcja, którą musiałbym wyłożyć? {dodatkowe 20 USD miesięcznie, a ja mógłbym czerpać ułamek oszczędności na abonament VPN} O ile szybciej moje pobieranie się zakończy? {W przypadku pliku o rozmiarze 24 GB potrzeba 16 minut na połączenie 200 Mb / s i 4 minuty na połączenie 1 Gb / s, czyli o 12 minut szybciej} Jaki jest czas zaoszczędzony? {12 minut na plik 24 GB} Czy zaoszczędzony czas jest wart dodatkowej miesięcznej subskrypcji? {Jak już wcześniej wspomniano, nie jestem wart dodatkowych 20 błędów miesięcznie. Mogę wykorzystać oszczędności na połączeniu VPN, więc próbuję uzasadnić, czy istnieją inne potrzeby lub względy, które mogłem pominąć.} JeNoVa-IcHiGo napisał: Chodzi przede wszystkim o stosunek kosztów do czasu. Ponieważ ostatecznie nie pobierasz CAŁEGO czasu, więc używasz go tylko wtedy, gdy go używasz ... Więc 1 Gb / s jest zbędny, ale ostatecznie obecne plany są tak blisko ceny do 1 Gb / s, więc tak naprawdę nie robi duży wpływ. Więc gdybym był tobą, rozważałbym: Czy moje urządzenia obsługują 1 Gb / s przez sieć LAN? Czy moje urządzenie bezprzewodowe otrzyma DOBRY dostateczną prędkość dzięki aktualizacji? Jaka jest dodatkowa miesięczna subskrypcja, którą musiałbym wyłożyć? O ile szybciej moje pobieranie się zakończy? Jaki jest czas zaoszczędzony? Czy zaoszczędzony czas jest wart dodatkowej miesięcznej subskrypcji? Tylko moje 2 centy. Zasadniczo, jeśli pobierzesz dużo rzeczy z sieci w chmurze, to oczywiście możesz osiągnąć 1 Gb / s, ale mając 1 Gb / s, który jest tak szybki, ostatecznie nie możesz utrzymać go z prędkością 1 Gb / s przez cały czas. Szybko zabraknie ci miejsca na dysku twardym Więc tak. Do każdej jego własności.
Reply
#8

wszystko jest możliwe, jeśli chcesz zapłacić składkę mrclubbie napisał: Nie, ponieważ jest mało prawdopodobne, że osiągniesz 1 Gb / s
Reply
#9

Odnosząc się do tanich planów 1 Gb / s, myślę, że dostaniesz około 782 Mb / s (lub mniej) za połączenie 1 Gb / s, więc powinieneś wypełnić dysk twardy o pojemności 6 TB w 17 godzin andr3wyong napisał: Ciągłe pobieranie 950 Mb / s całkowicie wypełni dysk twardy o pojemności 6 terabajtów w ciągu 14 godzin.
Reply
#10

pieprzniczka napisała: Odnosząc się do tanich planów 1 Gb / s, myślę, że dostaniesz około 782 Mb / s (lub mniej) za połączenie 1 Gb / s, więc powinieneś wypełnić dysk twardy o pojemności 6 TB w 17 godzin skąd masz ten numer 782 Mb / s? nie pamiętam, żeby moje liczby były po stronie 700+.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)