GPON czy EPON?
#1

Dobry wieczór, próbowałem przeczytać jakieś podstawowe informacje na temat sieci światłowodowej. Jaki jest obecnie standard różnych dostawców usług internetowych w Singapurze?   Wiem, że M1 jest na GPON, a co z innymi?
Reply
#2

wszystko za pomocą GPON iirc EPON oferuje mniejszą przepustowość niż GPON, a EPON nie jest tak dobry jak GPON. Mówiąc, że mogę tu rozpocząć wojnę z ogniem
Reply
#3

Zarówno GPON, jak i EPON zależą od wymagań i projektu wdrożenia sieci.
Reply
#4

alexlau napisał: Dobry wieczór, próbowałem przeczytać jakieś podstawowe informacje na temat sieci światłowodowej. Jaki jest obecnie standard różnych dostawców usług internetowych w Singapurze? Wiem, że M1 jest na GPON, a co z innymi? Przeczytałem, że GPON może dostarczyć do 2,4 Gb / s dl i 1,2 Gb / s ul. Oczekiwanie na uruchomienie przez M1 planu 2 Gb / s.
Reply
#5

Dziękuję kira86 za wyjaśnienie. Czy to oznacza, że technicznie użytkownicy mogą korzystać z M1 ONT w sieci Singtel? (Załóżmy, że użytkownicy mogą konfigurować ONT ręcznie, chociaż wydaje się, że tak nie jest obecnie) Czytałem gdzieś, że dla ONT użytkownicy mogą „hakować” i modyfikować ustawienia tak jak router ...
Reply
#6

Technicznie, jeśli linie są załatane do tego samego OpCo, wielu dostawców usług internetowych może współdzielić ten sam ONT (jak poprzednio OpenNet dla Starhub, MyRepublic i M1). Jest to jednak dłuższe w przypadku prawie wszystkich dostawców usług internetowych, ponieważ wszyscy są teraz własnymi OpCo, w tym kilkoma wyżej wymienionymi stronami.
Reply
#7

alexlau napisał: Dziękuję kira86 za wyjaśnienie. Czy to oznacza, że technicznie użytkownicy mogą korzystać z M1 ONT w sieci Singtel? (Załóżmy, że użytkownicy mogą konfigurować ONT ręcznie, chociaż wydaje się, że tak nie jest obecnie) Czytałem gdzieś, że dla ONT użytkownicy mogą „hakować” i modyfikować ustawienia tak jak router ... ONT musi być w stanie uwierzytelnić się z odpowiednimi OLT dla OpCo ... inny sprzęt używany przez różnych dostawców (np. Huawei na M1, Alcatel na MR) ... pomyśl o tym jako o formie 802.1x lub PPPoE jak konfiguracja (to nie analogia).
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)