Pytanie o AP
#1

Mam pytanie noobowe. Jeśli ustawię router jako punkt dostępu, czy nadal mogę używać wyjścia Ethernet routera do połączenia LAN?   Zastanawiam się nad kupnem Asus RT-AC88U, ale to jak marnotrawstwo włożyć do db box w nowym Bto. Dlatego myślę o poniższym połączeniu   ONT -> router singtel (obrót Wi-Fi) -> ac88u (AP w salonie) -> mio tv, ps4, może tv ??, wifi   Jeśli połączenie Wi-Fi nie jest zbyt silne, aby przeniknąć do wszystkich pomieszczeń, mogę dostać drugi router i umieścić w najdalszym pokoju jako AP.
Reply
#2

Tak, nadal można używać portów LAN.
Reply
#3

xiaokuang napisał: Mam pytanie noobowe. Jeśli ustawię router jako punkt dostępu, czy nadal mogę używać wyjścia Ethernet routera do połączenia LAN? Zastanawiam się nad kupnem Asus RT-AC88U, ale to jak marnotrawstwo włożyć do db box w nowym Bto. Dlatego myślę o poniższym połączeniu ONT -> router singtel (obrót Wi-Fi) -> ac88u (AP w salonie) -> mio tv, ps4, może tv ??, wifi Jeśli połączenie Wi-Fi nie jest zbyt silne, aby przeniknąć do wszystkich pomieszczeń, mogę dostać drugi router i umieścić w najdalszym pokoju jako AP. zamiast AC88U, rozważ także sieć Wi-Fi również bracie. Możesz dodać dodatkowe elementy, aby rozszerzyć zasięg Wi-Fi i dotrzeć do wszelkich martwych punktów. I lepiej zarządzać połączeniami Wi-Fi, gdy przenosisz węzeł FM 1 do innego w obrębie 1 sieci w porównaniu do wielu sieci, jeśli używasz AP
Reply
#4

kzonexx napisał: zamiast AC88U, rozważ także sieć Wi-Fi również bracie. Możesz dodać dodatkowe elementy, aby rozszerzyć zasięg Wi-Fi i dotrzeć do wszelkich martwych punktów. I lepiej zarządzać połączeniami Wi-Fi, gdy przenosisz węzeł FM 1 do innego w obrębie 1 sieci w porównaniu do wielu sieci, jeśli używasz AP Wygląda na to, że TS ma punkty danych w swoim mieszkaniu BTO. Jeśli tak, to po co tracić czas na siatkę Wi-Fi?
Reply
#5

xonix napisał: Wygląda na to, że TS ma punkty danych w swoim mieszkaniu BTO. Jeśli tak, to po co tracić czas na siatkę Wi-Fi? Punkty danych r dla połączenia przewodowego. TS rozważa uzyskanie Asus RT-AC88U plus AP do łączności bezprzewodowej. Proponuję rzucić okiem i rozważyć również siatkę WiFi
Reply
#6

xonix napisał: Wygląda na to, że TS ma punkty danych w swoim mieszkaniu BTO. Jeśli tak, to po co tracić czas na siatkę Wi-Fi? kzonexx napisał: Punkty danych r dla połączenia przewodowego. TS rozważa uzyskanie Asus RT-AC88U plus AP do łączności bezprzewodowej. Proponuję rzucić okiem i rozważyć również siatkę WiFi Co rozumiesz przez „Punkty danych r dla połączenia przewodowego”. ?? Czy (nawet) wiesz, co to jest bezprzewodowy punkt dostępowy (punkt dostępu)? TS chce używać RT-AC88U jako bezprzewodowego punktu dostępowego (punktu dostępu) do obsługi urządzeń bezprzewodowych - prawdopodobnie dlatego, że TS uważa, że bezprzewodowy router RT-AC88U ma lepszą wydajność niż bezprzewodowy router Singtel. Jednocześnie TS chce także podłączyć urządzenia WIRED do RT-AC88U. Jeśli w każdym pokoju (w tym w salonie) znajdują się punkty danych sieciowych, WSZYSTKIE z tego powodu NIE POTRZEBUJĄ siatki WiFi. Możesz podłączyć prawie KAŻDY router bezprzewodowy - kablem LAN do sieciowego punktu danych w pokoju - skonfiguruj router bezprzewodowy, aby działał jako bezprzewodowy punkt dostępowy, a będziesz mieć dostęp do PEŁNEGO BARU bezprzewodowego w tym konkretnym pomieszczeniu. Korzystanie z bezprzewodowego punktu dostępowego podłączonego kablem LAN do sieciowego punktu danych w pomieszczeniu - O DUŻO lepszą przepustowość / wydajność Wi-Fi w tym pomieszczeniu niż jakakolwiek siatka WiFi. Ponadto większość domowych routerów bezprzewodowych ma 4 porty LAN (RT-AC88U ma 8 portów LAN); nawet jeśli router bezprzewodowy jest używany jako punkt dostępowy, może jednocześnie obsługiwać OBU przewodowe i bezprzewodowe urządzenia jednocześnie. Po co zawracać sobie głowę siecią Wi-Fi - jeśli PRECYZYJNIE są JUŻ dostępne punkty danych sieciowych (w każdym pokoju), które można podłączyć i skonfigurować bezprzewodowe punkty dostępowe? Ponadto korzystanie z sieci Wi-Fi Singtel oznacza DODATKOWY miesięczny koszt, zobacz ten post: http://forums.hardwarezone.com.sg/103304748-post33.html TS ma już RT-AC88U; jeśli skonfigurowanie RT-AC88U jako bezprzewodowego punktu dostępowego jest wystarczające, aby spełnić wymagania TS, oznacza to, że TS kosztuje ZERO.
Reply
#7

boonkang napisał: Co rozumiesz przez „Punkty danych r dla połączenia przewodowego”. ?? Czy (nawet) wiesz, co to jest bezprzewodowy punkt dostępowy (punkt dostępu)? TS chce używać RT-AC88U jako bezprzewodowego punktu dostępowego (punktu dostępu) do obsługi urządzeń bezprzewodowych - prawdopodobnie dlatego, że TS uważa, że bezprzewodowy router RT-AC88U ma lepszą wydajność niż bezprzewodowy router Singtel. Jednocześnie TS chce także podłączyć urządzenia WIRED do RT-AC88U. Jeśli w każdym pokoju (w tym w salonie) znajdują się punkty danych sieciowych, WSZYSTKIE z tego powodu NIE POTRZEBUJĄ siatki WiFi. Możesz podłączyć prawie KAŻDY router bezprzewodowy - kablem LAN do sieciowego punktu danych w pokoju - skonfiguruj router bezprzewodowy, aby działał jako bezprzewodowy punkt dostępowy, a będziesz mieć dostęp do PEŁNEGO BARU bezprzewodowego w tym konkretnym pomieszczeniu. Korzystanie z bezprzewodowego punktu dostępowego podłączonego kablem LAN do sieciowego punktu danych w pomieszczeniu - O DUŻO lepszą przepustowość / wydajność Wi-Fi w tym pomieszczeniu niż jakakolwiek siatka WiFi. Ponadto większość domowych routerów bezprzewodowych ma 4 porty LAN (RT-AC88U ma 8 portów LAN); nawet jeśli router bezprzewodowy jest używany jako punkt dostępowy, może jednocześnie obsługiwać OBU przewodowe i bezprzewodowe urządzenia jednocześnie. Po co zawracać sobie głowę siecią Wi-Fi - jeśli PRECYZYJNIE są JUŻ dostępne punkty danych sieciowych (w każdym pokoju), które można podłączyć i skonfigurować bezprzewodowe punkty dostępowe? Ponadto korzystanie z sieci Wi-Fi Singtel oznacza DODATKOWY miesięczny koszt, zobacz ten post: http://forums.hardwarezone.com.sg/103304748-post33.html TS ma już RT-AC88U; jeśli skonfigurowanie RT-AC88U jako bezprzewodowego punktu dostępowego jest wystarczające, aby spełnić wymagania TS, oznacza to, że TS kosztuje ZERO. Wifi mesh pozwala użytkownikom wędrować z jednego węzła do drugiego bez konieczności zmiany SSID. Wygoda jest tym, co oferuje technologia. Możesz umieścić 2 lub więcej punktów dostępu w domu, ale będziesz musiał zmierzyć się z sekundami przestoju po zmianie lokalizacji. Co więcej, sieć Wi-Fi pozwala telefonowi wybrać silniejszy sygnał z bliższego węzła, czego nie jest w stanie zrobić punkt dostępu. Rzeczywiście, niektóre marki będą miały asystenta roamingowego, który działa podobnie jak Mesh, ale musisz uzyskać kompatybilny router działający w trybie routingu, zanim asystent roamingowy będzie mógł pracować na swoim dodatkowym punkcie dostępowym. Niezależnie od tego, czy chodzi o siatkę, czy punkt dostępu, użytkownik musi zdecydować, nie rozumiem, dlaczego naciskasz, aby ludzie oferowali tak alternatywne rozwiązania.
Reply
#8

dzięki renfred89 za dalsze wyjaśnienia. boonkang, przeczytaj TS po 1 ... powiedział: „Myślę o zakupie Asus rt-ac88u”. Błędnie zakładasz bez czytania, że ma już AC88U. Sugeruję, aby rozważył alternatywne rozwiązanie, które moim zdaniem jest znacznie lepszym rozwiązaniem przy NIŻSZYM KOSZTIE.
Reply
#9

renfred89 napisał: Wifi mesh pozwala użytkownikom wędrować z jednego węzła do drugiego bez konieczności zmiany SSID. Wygoda jest tym, co oferuje technologia. Możesz umieścić 2 lub więcej punktów dostępu w domu, ale będziesz musiał zmierzyć się z sekundami przestoju po zmianie lokalizacji. Co więcej, sieć Wi-Fi pozwala telefonowi wybrać silniejszy sygnał z bliższego węzła, czego nie jest w stanie zrobić punkt dostępu. Rzeczywiście, niektóre marki będą miały asystenta roamingowego, który działa podobnie jak Mesh, ale musisz uzyskać kompatybilny router działający w trybie routingu, zanim asystent roamingowy będzie mógł pracować na swoim dodatkowym punkcie dostępowym. Niezależnie od tego, czy chodzi o siatkę, czy punkt dostępu, użytkownik musi zdecydować, nie rozumiem, dlaczego naciskasz, aby ludzie oferowali tak alternatywne rozwiązania. Najpierw przepraszam - jeśli we wcześniejszym poście uważam, że brzmię mocno / szorstko. Uśmiechasz się do mnie, deklarując, że problem stanowi niewielkie opóźnienie / przestój w przełączaniu z jednego bezprzewodowego punktu dostępowego na inny bezprzewodowy punkt dostępowy Przykro mi, ale nie chcę ci tego mówić: Do Twojej wiadomości, nawet w przypadku WiFi Mesh, NIE MA PEŁNEJ GWARANCJI, że (zdecydowanie) nigdy nie będzie żadnych małych opóźnień / przestojów, gdy urządzenia będą się poruszać / zmieniać lokalizację w dowolnej konfiguracji WiFi Mesh. Tak jak każde inne urządzenie / router, który kupujemy / używamy - nie zakładaj, że sieć Wi-Fi jest idealna. Cóż ... Myślę, że większość z nas doświadczyła małych opóźnień / przestojów (wiele razy) wcześniej podczas korzystania z Internetu podczas podróży MRT, tak? Ponieważ jeśli to jest problem ... Może wszyscy powinniśmy zupełnie nie korzystać z Internetu - wtedy nie napotkamy tak małego problemu z opóźnieniem / przestojem - niezależnie od tego, czy w domu, czy na zewnątrz na MRT Tak, zgadzam się z tobą - ludzie mają prawo wybrać dowolną opcję. Jeśli mój poprzedni post został uznany za bezużyteczny - zignoruj go Przepraszam PONOWNIE - jeśli we wcześniejszym poście uważam, że brzmię mocno / szorstko. Dzięki.
Reply
#10

boonkang napisał: Najpierw przepraszam - jeśli we wcześniejszym poście uważam, że brzmię mocno / szorstko. Uśmiechasz się do mnie, deklarując, że problem stanowi niewielkie opóźnienie / przestój w przełączaniu z jednego bezprzewodowego punktu dostępowego na inny bezprzewodowy punkt dostępowy Przykro mi, ale nie chcę ci tego mówić: Do Twojej wiadomości, nawet w przypadku WiFi Mesh, NIE MA PEŁNEJ GWARANCJI, że (zdecydowanie) nigdy nie będzie żadnych małych opóźnień / przestojów, gdy urządzenia będą się poruszać / zmieniać lokalizację w dowolnej konfiguracji WiFi Mesh. Tak jak każde inne urządzenie / router, który kupujemy / używamy - nie zakładaj, że sieć Wi-Fi jest idealna. Cóż ... Myślę, że większość z nas doświadczyła małych opóźnień / przestojów (wiele razy) wcześniej podczas korzystania z Internetu podczas podróży MRT, tak? Ponieważ jeśli to jest problem ... Może wszyscy powinniśmy zupełnie nie korzystać z Internetu - wtedy nie napotkamy tak małego problemu z opóźnieniem / przestojem - niezależnie od tego, czy w domu, czy na zewnątrz na MRT Tak, zgadzam się z tobą - ludzie mają prawo wybrać dowolną opcję. Jeśli mój poprzedni post został uznany za bezużyteczny - zignoruj go Przepraszam PONOWNIE - jeśli we wcześniejszym poście uważam, że brzmię mocno / szorstko. Dzięki. Jestem zdezorientowany twoimi emocjami na twoim stanowisku. W każdym razie wspominałem już kilkakrotnie na backhaul dla sieci Wi-Fi. To nie jest idealne, ale zdecydowanie lepsze niż posiadanie repeaterów. Istnieje również wiele marek siatek i każda z nich ma swoje wady do omówienia. Dlatego uważam, że po wybraniu dobrej marki i wdrożeniu jej w odpowiednim środowisku jest to znacznie lepsze niż używanie repeaterów lub punktów dostępu w tym samym środowisku. Gdyby mój dom był wystarczająco duży, wybrałbym siatkę od singtel. Szkoda, że ac5300 dobrze obejmuje pokoje i tak, moja toaleta nie ma wifi, nie ma dla mnie problemu.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)