Zewnętrzna stacja dokująca HDD zawiesi mój komputer?
#1

cześć chłopaki, właśnie otrzymałem tę zewnętrzną stację dokującą HDD ORICO od shopee:   https://shopee.sg/product/29641888/411241339   Jednak za każdym razem, gdy podłączam stację dokującą z dyskiem twardym do komputera za pomocą USB, cały komputer zawiesza się, podczas gdy stacja zdaje się być zajęta ładowaniem czegoś (widzenie diody miga). Czekałem dość długo, a system wydaje się nie odzyskać, więc nie miałem wyboru, musiałem odłączyć USB, a robiąc to (kilka razy), miałem awarię jednego z moich dysków twardych ...   Czy ktoś wie, co się dzieje?
Reply
#2

Masz zasilacz wtykowy?
Reply
#3

Kei_Li napisał: cześć chłopaki, właśnie otrzymałem tę zewnętrzną stację dokującą HDD ORICO od shopee: https://shopee.sg/product/29641888/411241339 Jednak za każdym razem, gdy podłączam stację dokującą z dyskiem twardym do komputera za pomocą USB, cały komputer zawiesza się, podczas gdy stacja zdaje się być zajęta ładowaniem czegoś (widzenie diody miga). Czekałem dość długo, a system wydaje się nie odzyskać, więc nie miałem wyboru, musiałem odłączyć USB, a robiąc to (kilka razy), miałem awarię jednego z moich dysków twardych ... Czy ktoś wie, co się dzieje? Dysk twardy ma już problemy, dlatego zawiesza się na komputerze po podłączeniu. Nie można odczytać sektora i próbować od nowa, a komputer czeka tylko na jego zakończenie.
Reply
#4

Jeśli komputer stacjonarny to komputer stacjonarny, otwórz i podłącz bezpośrednio do portu SATA i sprawdź, czy można uruchomić komputer na pulpicie, czy zawiesić się na etapie uruchamiania.
Reply
#5

alamakazim napisał: Masz zasilacz wtykowy? Mam la haha
Reply
#6

franky napisał: Dysk twardy ma już problemy, dlatego zawiesza się na komputerze po podłączeniu. Nie można odczytać sektora i próbować od nowa, a komputer czeka tylko na jego zakończenie. Mam kilka dysków twardych i wszystko wydaje się dawać ten sam problem. Wygląda na to, że dok jest problemem? Przestraszony, aby spróbować więcej razy.
Reply
#7

jtjt00 napisał: Jeśli komputer stacjonarny to komputer stacjonarny, otwórz i podłącz bezpośrednio do portu SATA i sprawdź, czy można uruchomić komputer na pulpicie, czy zawiesić się na etapie uruchamiania. Wszystkie są dyskami twardymi do przechowywania danych, podłącz bezpośrednio do P.C. i hej, pracuj normalnie.
Reply
#8

Kei_Li napisał: Mam kilka dysków twardych i wszystko wydaje się dawać ten sam problem. Wygląda na to, że dok jest problemem? Możliwe. Spróbuj użyć innego portu USB. Miałem przypadek podobny do twojego, wtedy pomyślałem, że problem dotyczy obudowy / dysku twardego. Po zamianie portów USB działało dobrze. Można również spróbować użyć innego kabla, aby to wykluczyć
Reply
#9

Kei_Li napisał: Wszystkie są dyskami twardymi do przechowywania danych, podłącz bezpośrednio do P.C. i hej, pracuj normalnie. . Prawdopodobnie wystąpił problem z dokiem lub kablem USB. Najprawdopodobniej złącze sata Docka, port sata po prostu zużyty ze stałym wkładaniem i wyjmowaniem.
Reply
#10

Ok, udało mi się przetestować stację dokującą i dyski twarde na starym komputerze z Win7 i wszystko działa, zarówno na USB 2.0, jak i 3.0. Jednak kiedy przywracam stację dokującą i dyski twarde z powrotem do mojego nowego komputera z Win10, mogę tylko je uruchomić na USB 2.0, po podłączeniu ich do USB 3.0 albo PC zawiesi się, albo będzie się ładował. próbowałem podłączyć iPhone'a i napęd USB do USB 3.0 i działają one normalnie. Co jest nie tak??
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)