Na mojej republikie, Asus RT56U vs RT88U, jakaś znacząca poprawa?
#1

Mam starszy router z wcześniejszej promocji kilka lat temu i jestem zainteresowany ponownym zawarciem umowy. Mają zniżkę na nowszą RT88U, więc zastanawiałem się, czy naprawdę jest różnica między 2? Oczywiście specyfikacje są lepsze, ale czy w rzeczywistości istnieje duża różnica?
Reply
#2

Wydajność sieci LAN powinna być niewielka, ale bez różnicy, ale w przypadku WIFI skorzystasz z bezprzewodowego prądu zmiennego i MU-MIMO
Reply
#3

Sausage napisał: Mam starszy router z wcześniejszej promocji kilka lat temu i jestem zainteresowany ponownym zawarciem umowy. Mają zniżkę na nowszą RT88U, więc zastanawiałem się, czy naprawdę jest różnica między 2? Oczywiście specyfikacje są lepsze, ale czy w rzeczywistości istnieje duża różnica? Różnica w Wi-Fi jest bardzo duża
Reply
#4

Sausage napisał: Mam starszy router z wcześniejszej promocji kilka lat temu i jestem zainteresowany ponownym zawarciem umowy. Mają zniżkę na nowszą RT88U, więc zastanawiałem się, czy naprawdę jest różnica między 2? Oczywiście specyfikacje są lepsze, ale czy w rzeczywistości istnieje duża różnica? Jeśli używasz kanału LAN i / lub Wi-Fi 2,4 Ghz, nie ma różnicy. Jeśli korzystasz z kanału Wi-Fi 5 GHz, to naprawdę duża różnica. Zakres RT56U 5 GHz nie jest naprawdę dobry.
Reply
#5

Jaka jest różnica między r 2 pasmami WiFi? Zawsze myślałem, że to po prostu inny kanał bez różnic prędkości
Reply
#6

Sausage napisał: Jaka jest różnica między r 2 pasmami WiFi? Zawsze myślałem, że to po prostu inny kanał bez różnic prędkości 5 GHz szybszy, ale krótki zasięg.
Reply
#7

Sausage napisał: Jaka jest różnica między r 2 pasmami WiFi? Zawsze myślałem, że to po prostu inny kanał bez różnic prędkości Tak, każde pasmo różni się dla Dual 2.4GHz i 5Ghz. - 2,4 GHz mają wolniejsze prędkości w porównaniu do 5 GHz, a 2,4 GHz są powszechnie stosowane we wszystkich urządzeniach Wi-Fi. - Niektóre urządzenia nie obsługują pasma 5 GHz, ale chociaż coraz więcej urządzeń udostępnia je obecnie. Łatwy sposób dowiedzieć się, czy Twoje urządzenie obsługuje 5 GHz, jeśli identyfikator SSID jest dostępny i pojawia się, gdy szukasz sygnału Wi-Fi. - 2,4 GHz ma również szerszy zakres w porównaniu do 5 GHz, co oznacza, że urządzenie 5 GHz automatycznie zmieni się na 2,4 GHz.
Reply
#8

Mam zarówno 56u, jak i 88u w innym pokoju, trochę mogę powiedzieć, że 88u ma problem z upuszczaniem 5GHz, więc raczej używasz 56u do stabilnego połączenia, chyba że nie używasz Wi-Fi .. Jeśli chodzi o wydajność, w zasadzie są one takie same, nawet gdy wspominają, że 88u ma większy zasięg, ale szczerze mówiąc, tylko 8 portów LAN, które wyglądają inaczej, poza tym 1-2 duże ściany blokujące jesteś na tym routerze. Dlatego w nowych domach BTO, a nawet ja, musieliśmy używać 2-4 routerów w innym pokoju do routingu i wysokiego zasięgu, a nie tylko sygnału do przejścia przez ..
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)