[Pomoc] Konfiguracja routera bezprzewodowego w domu
#1

Mieszkam w domu na tarasie, w przeszłości miałem słabe połączenie Wi-Fi i korzystałem z adapterów Powerline i bezprzewodowego punktu dostępowego, aby stymulować rozszerzenie zasięgu WiFi.   Jednak niedawno odnowiłem i umieściłem 2 punkty ethernetowe na każdym piętrze innym niż ten z moim ONT i głównym routerem.   1F - OpenNet TP, ONT, router główny 2F - Port Ethernet 3F - Port Ethernet   Chcę wiedzieć, czy powinienem ustawić 2 routery na 2F i 3F jako ten sam SSID co główny router, czy inny byłby lepszy? (Np. Asus 1F, Asus 2F, Asus 3F lub Asus HOME dla wszystkich routerów).   Ponadto 1F i 3F to najczęściej używane WiFi, a obecnie mam Asus RT-N56U, który chcę umieścić na 2F. Dla pozostałych 2 jaki router powinienem dostać? Rozważał albo AC68U albo AC87U.
Reply
#2

IcyNuttY napisał: Mieszkam w domu na tarasie, w przeszłości miałem słabe połączenie Wi-Fi i korzystałem z adapterów Powerline i bezprzewodowego punktu dostępowego, aby stymulować rozszerzenie zasięgu WiFi. Jednak niedawno odnowiłem i umieściłem 2 punkty ethernetowe na każdym piętrze innym niż ten z moim ONT i głównym routerem. 1F - OpenNet TP, ONT, router główny 2F - Port Ethernet 3F - Port Ethernet Chcę wiedzieć, czy powinienem ustawić 2 routery na 2F i 3F jako ten sam SSID co główny router, czy inny byłby lepszy? (Np. Asus 1F, Asus 2F, Asus 3F lub Asus HOME dla wszystkich routerów). Ponadto 1F i 3F to najczęściej używane WiFi, a obecnie mam Asus RT-N56U, który chcę umieścić na 2F. Dla pozostałych 2 jaki router powinienem dostać? Rozważał albo AC68U albo AC87U. Routery na 2. i 3. piętrze można skonfigurować przy użyciu tego samego SSID / hasła, ale używać innego kanału. ten sam SSID służy do łatwego / płynnego roamingu między punktem dostępu. Ale niektórzy ppl napotykają problemy, gdy ich urządzenia są „przyklejone” do określonego AP, co powoduje, że nie przeskakuje do lepszego AP. Nie będziesz wiedział, dopóki go nie wypróbujesz, więc jeśli napotkasz takie problemy, spróbuj użyć innego identyfikatora SSID, aby łatwiej było ręcznie przełączać AP, ale jest to uciążliwe. Routery, które powinieneś zachować do tej samej marki co najmniej. z mojego doświadczenia wynika, że używanie różnych markowych produktów sieciowych w tej samej sieci czasami daje niepożądane rezultaty. jeśli chodzi o to, jakie routery kupić, powinieneś umieścić jeden dobry router jako główny na 1. piętrze i punkty dostępu na 2. i 3. piętrze. Ponieważ masz zamiar uzyskać router AC, przypuszczam, że wszystkie twoje urządzenia są włączone AC. Następnie możesz rozważyć upuszczenie n56u i zdobyć punkty dostępu do modeli prądu przemiennego na 2. i 3. piętrze. Naprawdę nie potrzebujesz routerów na 2. i 3. piętrze, ponieważ nie będziesz używać większości funkcji routera, takich jak dhcp / nat / firewall.
Reply
#3

Najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest zakup produktu PowerLine i podłączenie go do najbardziej potrzebujących pomieszczeń, takich jak te z martwymi punktami Wi-Fi. Zasadniczo produkty PowerLine rozszerzają sieć przy użyciu istniejących obwodów domowych. W szczególności, jeśli jesteś wielkim graczem w konkurencyjne gry online, takie jak LoL, Dota lub BF, produkty PowerLine są również idealnym wyborem, ponieważ pozwalają cieszyć się niskimi pingami. Jeśli pieniądze nie stanowią problemu (wydaje się, że tak jest), możesz yolo i zdobyć 3 routery, ale nie jestem pewien, czy musisz podłączyć je do modemu na podstawie twojego wyjaśnienia. Ha ha.
Reply
#4

frankssama napisał: Najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest zakup produktu PowerLine i podłączenie go do najbardziej potrzebujących pomieszczeń, takich jak te z martwymi punktami Wi-Fi. Zasadniczo produkty PowerLine rozszerzają sieć przy użyciu istniejących obwodów domowych. W szczególności, jeśli jesteś wielkim graczem w konkurencyjne gry online, takie jak LoL, Dota lub BF, produkty PowerLine są również idealnym wyborem, ponieważ pozwalają cieszyć się niskimi pingami. Jeśli pieniądze nie stanowią problemu (wydaje się, że tak jest), możesz yolo i zdobyć 3 routery, ale nie jestem pewien, czy musisz podłączyć je do modemu na podstawie twojego wyjaśnienia. Ha ha. Ciekawe ... nigdy nie wiedziałem, że istnieją takie produkty. Chciałbym być tak bogaty jak OP.
Reply
#5

Dlaczego nie mieć jednego routera i dodać wszystkie porty Ethernet za pomocą AP. Jeśli port Ethernet znajduje się w pokoju; jeśli nie potrzebujesz połączenia bezprzewodowego, najlepiej uzyskać połączenie przewodowe. Nie mam pojęcia, gdzie port Ethernet znajduje się na korytarzu lub w pomieszczeniu.
Reply
#6

IcyNuttY napisał: Mieszkam w domu na tarasie, w przeszłości miałem słabe połączenie Wi-Fi i korzystałem z adapterów Powerline i bezprzewodowego punktu dostępowego, aby stymulować rozszerzenie zasięgu WiFi. Jednak niedawno odnowiłem i umieściłem 2 punkty ethernetowe na każdym piętrze innym niż ten z moim ONT i głównym routerem. 1F - OpenNet TP, ONT, router główny 2F - Port Ethernet 3F - Port Ethernet Chcę wiedzieć, czy powinienem ustawić 2 routery na 2F i 3F jako ten sam SSID co główny router, czy inny byłby lepszy? (Np. Asus 1F, Asus 2F, Asus 3F lub Asus HOME dla wszystkich routerów). Ponadto 1F i 3F to najczęściej używane WiFi, a obecnie mam Asus RT-N56U, który chcę umieścić na 2F. Dla pozostałych 2 jaki router powinienem dostać? Rozważał albo AC68U albo AC87U. Zależy od twoich potrzeb ... Niezależnie od tego, czy potrzebujesz połączenia przewodowego na 2/3 F, jeśli nie, AP zrobi ... kosztuje AP mniej niż 100. Zależy od tego, ilu klientów Wi-Fi i jakie typy klientów Wi-Fi do niego dołączą. Zależy od twojego budżetu .... Jeśli $$ nie ma problemu, zdobądź wszystko wysokiej klasy ... ale osobiście, dostałbym stosunkowo dobry router dla głównego routera .. dla szybszego routingu. Mam 68U jako mój główny i 2x 66u jako AP.
Reply
#7

Zacytować: 1F - Asus RT-AC68U (router główny - podłączony do ONT, DHCP i NAT włączony) [CH1] 2F - Asus RT-N56U (bieżący router - zostanie ustawiony w tryb AP z innym identyfikatorem SSID) [CH6] 3F - Asus RT-AC66U (zostanie ustawiony na tryb AP z innym SSID) [CH11] Kanał zostanie ustawiony zgodnie z najlepszym dopasowaniem, sprawdzi za pomocą inSSIDer Co sądzisz o tej konfiguracji? 2F używałby routera opartego na N, jak tylko pokojówki i moja matka, a moja matka transmitowałaby tak niski priorytet, 1F i 3F miałyby co najmniej 10 urządzeń podłączonych w szczycie. Czy dla wszystkich 3 routerów oprogramowanie układowe jest lepsze, czy powinienem sflashować pomidor / padavan?
Reply
#8

IcyNuttY napisał: Co sądzisz o tej konfiguracji? 2F używałby routera opartego na N, jak tylko pokojówki i moja matka, a moja matka transmitowałaby tak niski priorytet, 1F i 3F miałyby co najmniej 10 urządzeń podłączonych w szczycie. Czy dla wszystkich 3 routerów oprogramowanie układowe jest lepsze, czy powinienem sflashować pomidor / padavan? Na podstawie 3 wybranych routerów uvv, myślę, że wybór miejsca jest dobry z najsilniejszym routerem w priorytetowej lokalizacji (1F) i najsłabszym w lokalizacji o najniższym priorytecie (2F). Niezależnie od tego, czy używasz akcji, czy innej firmy, myślę, że możesz najpierw spróbować akcji, a później sprawdzić, czy brakuje jakiejkolwiek funkcji, której potrzebujesz. W przypadku oprogramowania firm trzecich należy najpierw przeprowadzić badania, ponieważ istnieje wiele opcji Jeszcze jedna rzecz, na którą warto spojrzeć - rozważenie utworzenia oddzielnej podsieci (s) - jeśli istnieją pewne urządzenia, które chcesz odizolować. Można to zrobić za pomocą połączenia LAN-WAN zamiast LAN-LAN. Na przykład router w 3F może być oddzielną podsiecią, do której podłączasz komputer w sprawach osobistych, takich jak bankowość internetowa itp. Urządzenia w tej podsieci nie będą dostępne dla urządzeń w sieci głównej (chyba że wykonasz routing) W moim przypadku używam 6 routerów; 1 w panelu krosowym z wyłączonym Wi-Fi (jako router); 2 w salonie (1 jako AP, drugi jako Wireless Bridge), 1 w salonie (jako AP), 1 każdy w 2 pokojach (jako izolowane podsieci)
Reply
#9

trueimage napisał: Na podstawie 3 wybranych routerów uvv, myślę, że wybór miejsca jest dobry z najsilniejszym routerem w priorytetowej lokalizacji (1F) i najsłabszym w lokalizacji o najniższym priorytecie (2F). Niezależnie od tego, czy używasz akcji, czy innej firmy, myślę, że możesz najpierw spróbować akcji, a później sprawdzić, czy brakuje jakiejkolwiek funkcji, której potrzebujesz. W przypadku oprogramowania firm trzecich należy najpierw przeprowadzić badania, ponieważ istnieje wiele opcji Jeszcze jedna rzecz, na którą warto spojrzeć - rozważenie utworzenia oddzielnej podsieci (s) - jeśli istnieją pewne urządzenia, które chcesz odizolować. Można to zrobić za pomocą połączenia LAN-WAN zamiast LAN-LAN. Na przykład router w 3F może być oddzielną podsiecią, do której podłączasz komputer w sprawach osobistych, takich jak bankowość internetowa itp. Urządzenia w tej podsieci nie będą dostępne dla urządzeń w sieci głównej (chyba że wykonasz routing) W moim przypadku używam 6 routerów; 1 w panelu krosowym z wyłączonym Wi-Fi (jako router); 2 w salonie (1 jako AP, drugi jako Wireless Bridge), 1 w salonie (jako AP), 1 każdy w 2 pokojach (jako izolowane podsieci) Dzięki za opinie, nie użyłbym różnych podsieci, ponieważ podłączałbym dysk twardy do routera w 3F, więc symuluj NAS, chyba że mógłbym skierować sieć do połączenia z NAS przez dowolny AP i Internet. Chciałbym wiedzieć, czy mogę skonfigurować VPN na moim routerze, aby móc połączyć się z domem, kiedy mam dostęp do mojego NAS, ponieważ Singapur używa Dynamic IP, co może oznaczać, że muszę skonfigurować DNS, aby upewnić się, że nie muszę aktualizować mojego adresu IP, aby się połączyć. Czy to byłoby poprawne? Ostatnie pytanie, nie pamiętam poprawnie, ale pamiętam coś o tym, że przepustowość przypadająca na AP została zmniejszona o połowę Zacytować: 2AP z tą samą podsiecią lub 2AP z inną podsiecią .
Reply
#10

IcyNuttY napisał: Co sądzisz o tej konfiguracji? 2F używałby routera opartego na N, jak tylko pokojówki i moja matka, a moja matka transmitowałaby tak niski priorytet, 1F i 3F miałyby co najmniej 10 urządzeń podłączonych w szczycie. Czy dla wszystkich 3 routerów oprogramowanie układowe jest lepsze, czy powinienem sflashować pomidor / padavan? IcyNuttY napisał: Dzięki za opinie, nie użyłbym różnych podsieci, ponieważ podłączałbym dysk twardy do routera w 3F, więc symuluj NAS, chyba że mógłbym skierować sieć do połączenia z NAS przez dowolny AP i Internet. Chciałbym wiedzieć, czy mogę skonfigurować VPN na moim routerze, aby móc połączyć się z domem, kiedy mam dostęp do mojego NAS, ponieważ Singapur używa Dynamic IP, co może oznaczać, że muszę skonfigurować DNS, aby upewnić się, że nie muszę aktualizować mojego adresu IP, aby się połączyć. Czy to byłoby poprawne? Ostatnie pytanie, nie pamiętam poprawnie, ale pamiętam coś o tym, że przepustowość przypadająca na AP została zmniejszona o połowę. Jeśli wszystko, czego potrzebujesz, to dostęp z zewnątrz domu, wystarczy skonfigurować DDNS. Niektóre routery (takie jak DLink) zapewniają własne bezpłatne DDNS lub musisz znaleźć bezpłatną usługę. Skonfigurowanie serwera VPN ma większe znaczenie dla dodatkowego bezpieczeństwa szyfrowania, a router musi obsługiwać tę funkcję (uważam, że wymienione wyżej routery Asus powinny go mieć) Wreszcie, przepustowość jest o połowę mniejsza w przypadku klientów bezprzewodowych tylko w przypadku skonfigurowania routera dodatkowego jako przedłużacza sieci bezprzewodowej. Nie będzie to miało zastosowania w twoim przypadku, ponieważ prowadzisz kabel z routera głównego do innych routerów, które są skonfigurowane jako punkty dostępu zamiast bezprzewodowych przedłużaczy
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)