bardzo duża edycja obrazu - jak przyspieszyć
#1

bardzo duża edycja obrazu - jak przyspieszyć plik jest nieprzetworzony 1 GB: zeskanowany obraz 40000 x 30000 pikseli z ujemnego 2400 dpi przywracanie z GIMP przy użyciu R7 2700 32 GB Liao, R9 270 GPU nadal walczę nadal potrzebujesz aktualizacji ram ah? co zaktualizować?
Reply
#2

Jeśli używasz Photoshopa, czy przydzieliłeś mu wystarczającą ilość pamięci RAM? Karta graficzna jest przestarzała i może stanowić wąskie gardło.
Reply
#3

Jaki jest oryginalny rozmiar Twojego zdjęcia? Jakość zdjęcia? Rozmazany? Przy jakiej rozdzielczości skanowałeś? Z jakiego oprogramowania do edycji obrazu korzystasz?
Reply
#4

Koenig168 napisał: Jeśli używasz Photoshopa, czy przydzieliłeś mu wystarczającą ilość pamięci RAM? Karta graficzna jest przestarzała i może stanowić wąskie gardło. GIMP ... właśnie wypróbowałem ustawienia gimp ram ... wciąż ładuję długo ... czy powinienem tylko zmniejszyć plik roboczy .....
Reply
#5

Czy korzystasz z M.2 NVMe lub SATA? GIMP ma bardzo słabe przyspieszenie sprzętowe. To cena za korzystanie z bezpłatnego. Możesz także wypróbować starszą wersję 2.08. W oknie dialogowym preferencji GIMP Zasoby systemowe można włączyć opcję Użyj OpenCL w obszarze Przyspieszenie sprzętowe. To naprawdę o to chodzi.
Reply
#6

GIMP jest jednowątkowy do wersji 2.10. Jest bezużyteczny dla każdego obrazu większego niż 20 megapikseli przy 100% skalowaniu. Mówiąc jako użytkownik Linuksa od> 10 lat.
Reply
#7

alamakazim napisał: GIMP ... właśnie wypróbowałem ustawienia gimp ram ... wciąż ładuję długo ... czy powinienem tylko zmniejszyć plik roboczy ..... Przepraszamy, nie znam GIMP. Używam Paintshop Pro i bardzo rzadko Photoshop CS.
Reply
#8

jak to ah ... Idę wypróbować darmową wersję próbną programu Photoshop
Reply
#9

wow photoshop jest rzeczywiście szybszy ale wciąż muszę iść szybciej Zmierzyłem czas jakiegoś procesu .... wydaje się, że procesor jest szybszy niż GPU więc aktualizuję GPU, czy jest lepiej?
Reply
#10

Affinity Photo nie jest darmowe, ale jest to jednorazowy zakup. Dostępne zarówno w systemie MacOS, jak i Windows.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)