Używasz komputera jako AP / przedłużacza?
#1

- RT-N66U w salonie. - USB-N66 podłączony do komputera w gabinecie. Podłączony przez 5G (dobry odbiór), ponieważ 2.4G jest przerywany i wolny. - iPhone 5 w pokoju badań przerywany na 5G. W większości przypadków rozłączałem się i dlatego zjadałem mój przydział danych. 2.4G całkowicie nie może wykryć. Połączenie jest w porządku wszędzie indziej w domu - Mam opcję podłączenia przedłużacza zasięgu w środkowym pokoju (między salonem a gabinetem), który odpowiednio obsługiwałby iPhone'a. Nie chcę jednak pozostawiać wzmacniacza na stałe włączony. Nie chcę też wchodzić do pokoju, aby włączać / wyłączać codziennie, ponieważ przedłużka znajduje się na szafie dla dzieci, do której dostęp wymaga taboret. - Homeplug jest zbyt niedostępny, ponieważ nie mam wystarczającej liczby wolnych gniazdek ściennych i nie chcę pozostawiać włączonego na stałe (używając tych z obejściem). Pytanie: Czy istnieje sposób na wykorzystanie samego komputera jako urządzenia AP / repeatera? Komputer jest dobry, ponieważ jestem tylko w pokoju do nauki, gdy korzystam z komputera, i dopiero wtedy będę potrzebować Wi-Fi dla telefonu, aby funkcja mogła się włączać / wyłączać razem z komputerem. Nie ma potrzeby wielokrotnego przełączania. Jeśli to możliwe, czego potrzebuję i jak to zrobić?
Reply
#2

weng napisał: - RT-N66U w salonie. - USB-N66 podłączony do komputera w gabinecie. Podłączony przez 5G (dobry odbiór), ponieważ 2.4G jest przerywany i wolny. - iPhone 5 w pokoju badań przerywany na 5G. W większości przypadków rozłączałem się i dlatego zjadałem mój przydział danych. 2.4G całkowicie nie może wykryć. Połączenie jest w porządku wszędzie indziej w domu - Mam opcję podłączenia przedłużacza zasięgu w środkowym pokoju (między salonem a gabinetem), który odpowiednio obsługiwałby iPhone'a. Nie chcę jednak pozostawiać wzmacniacza na stałe włączony. Nie chcę też wchodzić do pokoju, aby włączać / wyłączać codziennie, ponieważ przedłużka znajduje się na szafie dla dzieci, do której dostęp wymaga taboret. - Homeplug jest zbyt niedostępny, ponieważ nie mam wystarczającej liczby wolnych gniazdek ściennych i nie chcę pozostawiać włączonego na stałe (używając tych z obejściem). Pytanie: Czy istnieje sposób na wykorzystanie samego komputera jako urządzenia AP / repeatera? Komputer jest dobry, ponieważ jestem tylko w pokoju do nauki, gdy korzystam z komputera, i dopiero wtedy będę potrzebować Wi-Fi dla telefonu, aby funkcja mogła się włączać / wyłączać razem z komputerem. Nie ma potrzeby wielokrotnego przełączania. Jeśli to możliwe, czego potrzebuję i jak to zrobić? Tak, wystarczy skonfigurować bezprzewodową sieć ad hoc, zobacz link, aby uzyskać więcej informacji (jest to win7, ale jestem pewien, że proces dla win 8 jest podobny).
Reply
#3

stay8899 napisał: Tak, wystarczy skonfigurować bezprzewodową sieć ad hoc, zobacz link, aby uzyskać więcej informacji (jest to win7, ale jestem pewien, że proces dla win 8 jest podobny). Dzięki! Pójdę przeczytać!
Reply
#4

Możesz też kupić tani i mały router. Zasadniczo jest to hotspot w Internecie z dowolnego komputera z portem USB. Qoo10 - XIAOMI Wifi - Przenośny router Wi-Fi Mini USB Hotspot
Reply
#5

ayeong napisał: Możesz też kupić tani i mały router. Zasadniczo jest to hotspot w Internecie z dowolnego komputera z portem USB. Qoo10 - XIAOMI Wifi - Przenośny router Wi-Fi Mini USB Hotspot Wow, wydaje się, że właśnie tego potrzebuję! Dzięki! Pójdę sprawdzić tę serię urządzeń. Jeśli chodzi o wspomniane powyżej elementy, wygląda na to, że nie ma okna interfejsu użytkownika dla Win8. Muszę zrobić smtg przez cmd. Naprawdę nie czytałem szczegółowo, ale pomyślałem, że może to być dość kłopotliwe.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)