Jak sprawdzić, czy komputer powoduje wąskie gardło w moim połączeniu?
#1

Cześć wszystkim, Właśnie zdałem sobie sprawę, że mój domowy plan światłowodów to 200 Mb / s zamiast 100 Mb / s, ponieważ nie ma go pod moim nazwiskiem, więc tak naprawdę nie sprawdziłem. Do dziś speedtest pokazuje, że przesyłam i pobieram około 90 Mb / s, dlatego założyłem, że plan 100 Mb / s działał zgodnie z przeznaczeniem. Mój komputer jest podłączony do modemu Aztech za pomocą kabla cat6. Czy na moim komputerze brakuje określonego sprzętu, który popycha połączenie do prędkości przekraczającej 100 Mb / s?
Reply
#2

poprawnym sposobem użycia speedtest jest próba użycia bezpośredniego połączenia kablowego z modemem, a nie z routerem
Reply
#3

przejdź do menedżera urządzeń i sprawdź, czy Twoja karta sieciowa jest megabitowa czy gigabitowa. jeśli jest megabit, to maksymalna prędkość tylko 100 Mb / s.
Reply
#4

j_t_fusion napisał: przejdź do menedżera urządzeń i sprawdź, czy Twoja karta sieciowa jest megabitowa czy gigabitowa. jeśli jest megabit, to maksymalna prędkość tylko 100 Mb / s. Broadcom NetLink ™ Gigabit Ethernet?
Reply
#5

w ten sposób twoja karta sieciowa powinna być gigabitowa. podłączasz swój komputer bezpośrednio do ONT, prawda? omijając dowolny router, przełączniki, wtyczki domowe itp. przejdź do menedżera zadań, zakładka sieci. jaka jest prędkość łącza dla sieci lokalnej. jeśli mówi 100 Mb / s, oznacza to, że coś jest nie tak z ustawieniami karty sieciowej. Nie jestem pewien, czy Twój Aztech jest wąskim gardłem, bo moja kopalnia to M1 Huawei. 100% potwierdzasz, że twój kabel LAN ma CAT6, prawda?
Reply
#6

Wierzę, że mówi 100 Mb / s.
Reply
#7

w ten sposób mogą to być twoje ustawienia karty sieciowej. przejdź do menedżera urządzeń, kliknij prawym przyciskiem myszy swoją kartę sieciową, właściwości. w zakładce zaawansowanej sprawdź, czy jest coś, co może zmienić twoją prędkość karty sieciowej. nie mogę ci pomóc, ponieważ moja karta sieciowa różni się od twojej.
Reply
#8

Który dostawca Internetu wydaje modem Aztech? Nigdy wcześniej nie słyszałem, może to router lub przystawka? Jeśli tak, musisz sprawdzić, czy nie obsługuje również gigabit.
Reply
#9

Tectrica napisał: Który dostawca Internetu wydaje modem Aztech? Nigdy wcześniej nie słyszałem, może to router lub przystawka? Jeśli tak, musisz sprawdzić, czy nie obsługuje również gigabit. stinktel lo ...
Reply
#10

bornerwave napisał: stinktel lo ... Wah ... Naprawdę nie wiem ... dlaczego skąpią taki sprzęt ... Jeśli wszystko sprawdzi, potwierdź gigabity, ale wciąż nie uzyskuje więcej niż 100 Mb / s, najlepiej zadzwonić do ich CS Liao ...
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)