Zwiększenie liczby portów Ethernet i umiejscowienia routera
#1

Cześć, potrzebuję sugestii i opinii. Obecnie mam router umieszczony obok telewizora i telefonu bezprzewodowego. To złe miejsce, ponieważ sygnały bezprzewodowe zakłócają się wzajemnie, a zatem sygnały Wi-Fi znajdujące się dalej od salonu są złe. Myślałem o innym miejscu dla routera, ale istnieje wiele innych urządzeń (TV, PS3, pulpit 1, pulpit 2) łączących się z routerem. Naprawdę nie mogę ich przenieść, ponieważ jeśli przeniosę się w inne miejsce, będę musiał je z powrotem podłączyć. Przeszukałem przełączniki / koncentratory Ethernet i odkryłem, że mogą one tak zwane rozszerzyć lub powielić sygnały pochodzące z ONT. Dlatego zastanawiałem się, czy mogę podłączyć przełącznik Ethernet do ONT i podłączyć do niego router / TV / PS3? _____ Skonfiguruj teraz TP> ONT> ROUTER> (PS3 / TV / desktop 1, desktop 2) i czy jest to możliwe poniżej? TP> ONT> Przełącznik Ethernet> Router / (P S3 / TV / Desktop1, desktop 2) ___
Reply
#2

Rekomendacje TP> ONT> ROUTER> (PS3 / TV / desktop 1, desktop 2) + Switch niezarządzalny -> Więcej portów dla połączeń Ethernet => To nie jest proste podejście, wystarczy umieścić jedno z wyjść Lan Port, aby połączyć się z przełącznikiem, a resztę portów przełącznika można wykorzystać do większej liczby połączeń Ethernet i czy jest to możliwe poniżej? >> TP> ONT> Przełącznik Ethernet> Router / (PS3 / TV / Desktop1, desktop 2) Odpowiedź brzmi TAK, ale wymaga przełącznika zarządzanego, który może nie być w stanie obsłużyć konfiguracji. Jeśli chcesz mieć więcej portów Ethernet, postępuj zgodnie z powyższymi zaleceniami. Przełącznik z przodu służy głównie do ominięcia ustawień ISL Vlan, dzięki czemu Ogólny router bez ustawień Vlan może zostać użyty do zastąpienia routera ISP. Jest to możliwe z Managed Switch z ustawieniami vlan do portów segregacji używanych dla WAN / ONT i ogólnej grupy portów Lan. jednak musisz mieć wiedzę na temat konfiguracji przełącznika zarządzanego.
Reply
#3

TP> ONT> ROUTER> Przełącznik> (PS3 / TV / desktop 1, desktop 2)
Reply
#4

Dzięki, miej teraz wyraźniejszy obraz. Jednak z powodu ograniczeń miejsca nie mogę umieścić routera w pobliżu ONT. Ponieważ obszar konsoli telewizyjnej zawiera mój ONT, TV, PS3, blu-ray, router i telefon bezprzewodowy. Dlatego zakłóca moje połączenie bezprzewodowe i muszę przenieść router w inne miejsce. Problem polega na tym, że mam telewizor, Ps3, połączenie pulpitu z routerem i tego miejsca nie można zmienić, chyba że podłączę wszystko do przełącznika Ethernet i umieści router w innym miejscu (tylko dla Wi-Fi). Czy są jakieś problemy, jeśli ustawię przełącznik przed routerem? Prawdopodobnie przełącznik bezzałogowy? Czy prędkości / przepustowość pochodzące z ONT zostaną podzielone między porty z przełącznika? ------------- Obszar konsoli TV Naprawiono: ONT, PS3, odtwarzacz Blu-ray, telewizor i inne urządzenia rozrywkowe oraz telefony bezprzewodowe. Prawdopodobnie można go przenieść: router
Reply
#5

Jurong640 napisał: Dzięki, miej teraz wyraźniejszy obraz. Jednak z powodu ograniczeń miejsca nie mogę umieścić routera w pobliżu ONT. Ponieważ obszar konsoli telewizyjnej zawiera mój ONT, TV, PS3, blu-ray, router i telefon bezprzewodowy. Dlatego zakłóca moje połączenie bezprzewodowe i muszę przenieść router w inne miejsce. Problem polega na tym, że mam telewizor, Ps3, połączenie pulpitu z routerem i tego miejsca nie można zmienić, chyba że podłączę wszystko do przełącznika Ethernet i umieści router w innym miejscu (tylko dla Wi-Fi). Czy są jakieś problemy, jeśli ustawię przełącznik przed routerem? Prawdopodobnie przełącznik bezzałogowy? Czy prędkości / przepustowość pochodzące z ONT zostaną podzielone między porty z przełącznika? ------------- Obszar konsoli TV Naprawiono: ONT, PS3, odtwarzacz Blu-ray, telewizor i inne urządzenia rozrywkowe oraz telefony bezprzewodowe. Prawdopodobnie można go przenieść: router Większość standardowej konfiguracji będzie ONT liao musi router Router musi się przełączyć lub PC / TV / PS3 więc zwykle zaczynamy ONT> ROUTER> Przełącznik Jest jak 1 2 3 Nie można 132 lub 132 Uzasadnienie ONT zwykle wydaje tylko 1 internetowy adres IP. Tak więc ten 1 i jedyny internetowy adres IP musi dać routerowi ... jeśli podłączysz przełącznik do ONT (tylko jedno urządzenie będzie działać, a drugie urządzenie nie będzie miało dostępu do Internetu lub adresu IP) Router zapewni wewnętrzny adres IP twojego PS / Laptopa / TV i Mobile. więc po routerze będzie twoje urządzenie domowe. Na sygnały zakłócają (Zgadzam się, że telefon DECT i sieć Wi-Fi obok siebie spowodują problem). Może spróbujesz sprawdzić, czy wyłączysz telefon DECT, czy poprawi to zasięg sieci Wi-Fi? Jeśli zasięg jest nadal taki sam, być może ograniczenie routera. Jaka jest marka i model routera.
Reply
#6

Apex napisał: Większość standardowej konfiguracji będzie ONT liao musi router Router musi się przełączyć lub PC / TV / PS3 więc zwykle zaczynamy ONT> ROUTER> Przełącznik Jest jak 1 2 3 Nie można 132 lub 132 Uzasadnienie ONT zwykle wydaje tylko 1 internetowy adres IP. Tak więc ten 1 i jedyny internetowy adres IP musi dać routerowi ... jeśli podłączysz przełącznik do ONT (tylko jedno urządzenie będzie działać, a drugie urządzenie nie będzie miało dostępu do Internetu lub adresu IP) Router zapewni wewnętrzny adres IP twojego PS / Laptopa / TV i Mobile. więc po routerze będzie twoje urządzenie domowe. Na sygnały zakłócają (Zgadzam się, że telefon DECT i sieć Wi-Fi obok siebie spowodują problem). Może spróbujesz sprawdzić, czy wyłączysz telefon DECT, czy poprawi to zasięg sieci Wi-Fi? Jeśli zasięg jest nadal taki sam, być może ograniczenie routera. Jaka jest marka i model routera. Widzę. Oznacza to, że umieszczam przełącznik przed routerem. Tylko 1 port będzie miał połączenie z Internetem? Podobnie jak działa ONT? Mój router to Asus Ac3200
Reply
#7

Jurong640 napisał: Widzę. Oznacza to, że umieszczam przełącznik przed routerem. Tylko 1 port będzie miał połączenie z Internetem? Podobnie jak działa ONT? Mój router to Asus Ac3200 Jeśli zdecydujesz się na konfigurację ONT> Przełącznik> Router Tak, inne urządzenie może nie uzyskać działającego adresu IP PUBLICZNEGO, aby przejść do trybu online. Przełącznik jest zwykle używany do rozszerzenia portu sieciowego. ONT - źródło zasilania Router - gniazdo zasilania Switch - Power Ext. Sznur Coś jak tat u laika.
Reply
#8

Jurong640 napisał: Dzięki, miej teraz wyraźniejszy obraz. Jednak z powodu ograniczeń miejsca nie mogę umieścić routera w pobliżu ONT. Ponieważ obszar konsoli telewizyjnej zawiera mój ONT, TV, PS3, blu-ray, router i telefon bezprzewodowy. Dlatego zakłóca moje połączenie bezprzewodowe i muszę przenieść router w inne miejsce. Problem polega na tym, że mam telewizor, Ps3, połączenie pulpitu z routerem i tego miejsca nie można zmienić, chyba że podłączę wszystko do przełącznika Ethernet i umieści router w innym miejscu (tylko dla Wi-Fi). Czy są jakieś problemy, jeśli ustawię przełącznik przed routerem? Prawdopodobnie przełącznik bezzałogowy? Czy prędkości / przepustowość pochodzące z ONT zostaną podzielone między porty z przełącznika? ------------- Obszar konsoli TV Naprawiono: ONT, PS3, odtwarzacz Blu-ray, telewizor i inne urządzenia rozrywkowe oraz telefony bezprzewodowe. Prawdopodobnie można go przenieść: router Proponowana konfiguracja powinna działać poprawnie. Ja też mam przełącznik między routerem a ONT.
Reply
#9

Apex napisał: Jeśli zdecydujesz się na konfigurację ONT> Przełącznik> Router Tak, inne urządzenie może nie uzyskać działającego adresu IP PUBLICZNEGO, aby przejść do trybu online. Przełącznik jest zwykle używany do rozszerzenia portu sieciowego. ONT - źródło zasilania Router - gniazdo zasilania Switch - Power Ext. Sznur Coś jak tat u laika. Oh dziękuję. Wtedy może będę musiał znaleźć inne sposoby na przejście. Ale potem jestem w stanie bezpośrednio podłączyć przewód z ONT do mojego pulpitu i działa. To wtedy zrobiłem test bez routera. Ridney napisał: Proponowana konfiguracja powinna działać poprawnie. Ja też mam przełącznik między routerem a ONT. Czy to oznacza, że masz wiele portów na przełączniku, z których jeden jest podłączony do routera? Podczas gdy reszta portów do innych zastosowań? Wszystkie porty działają?
Reply
#10

czy jesteś na ONR czy ONT? bo jeśli używasz ONR, powinieneś móc użyć przełącznika, a router będzie musiał zmienić konfigurację jako AP. nie wahaj się mnie poprawić, jeśli się mylę, bo iirc widziałem, że dom mojego przyjaciela korzysta z ONR i bezpośrednio dodaje przełącznik przed dodaniem routera (skonfigurowanego jako AP).
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)