Pytanie o kryptowalutę Litecoin Lightning Network?
#1

Przepraszam, mam nadzieję, że piszę we właściwym sektorze, nie mogłem znaleźć miejsca, w którym napisać o kryptowalutach. Czytałem ten artykuł o Litecoinie. Myślę, że rozumiem, jak ogólnie działa krypto, zdecentralizowana waluta, której głównym celem jest ominięcie kontroli rządu? Czy dobrze to rozumiem? Tak czy siak, „Umożliwia bezproblemową wymianę dużych wolumenów między użytkownikami, bez konieczności potwierdzania przez sieć każdej wymiany między partnerami. Transakcje dokonywane przez Litecoin LN są weryfikowane i obsługiwane przez węzły LN, więc nie muszą być natychmiast rozliczane na Litecoinie samą sieć ”. Czy ktoś może wyjaśnić, co to dokładnie oznacza? Dziękuję Ci.
Reply
#2

urbanbootless napisał: Przepraszam, mam nadzieję, że piszę we właściwym sektorze, nie mogłem znaleźć miejsca, w którym napisać o kryptowalutach. Czytałem ten artykuł o Litecoinie. Myślę, że rozumiem, jak ogólnie działa krypto, zdecentralizowana waluta, której głównym celem jest ominięcie kontroli rządu? Czy dobrze to rozumiem? Tak czy siak, „Umożliwia bezproblemową wymianę dużych wolumenów między użytkownikami, bez konieczności potwierdzania przez sieć każdej wymiany między partnerami. Transakcje dokonywane przez Litecoin LN są weryfikowane i obsługiwane przez węzły LN, więc nie muszą być natychmiast rozliczane na Litecoinie samą sieć ”. Czy ktoś może wyjaśnić, co to dokładnie oznacza? Dziękuję Ci. W pełni zdecentralizowany może być przypadek pomysłu, ale gdy wszystkie węzły muszą potwierdzić transakcje, system staje się zbyt wolny i zaproponowano różne metody rozwiązania tego problemu. Ale rozwiązanie obejmuje pewien poziom scentralizowanych węzłów jako węzłów przetwarzania. Coś wbrew zasadzie decentralizacji. To samo dotyczy innych wirtualnych walut. A tak przy okazji, myślałem, że wirtualna waluta wyszła już z mody i większość z nich to zwykłe oszustwa. Głównym celem wielu ICO ostatnim razem było zdobycie szybkich pieniędzy i ucieczka. Wysłane za pomocą Huawei P20. Aplikacja HardwareZone Fora
Reply
#3

Dziękuję za odpowiedź. Jak rozumiem, Lightning Network pozwala dwóm węzłom uczestniczyć w transakcji bez rozpoczynania komunikacji z siecią blockchain i tylko w przypadku udanej transakcji ostateczna informacja o niej jest przesyłana do samej sieci, dzięki czemu jest ona szybsza. Na ich stronie wiki dotyczącej mechanizmu jest napisane „Kanały płatności umożliwiają uczestnikom przekazywanie sobie pieniędzy bez konieczności upubliczniania wszystkich swoich transakcji w łańcuchu bloków. Odbywa się to poprzez karanie uczestników niechętnych do współpracy. Podczas otwierania kanału uczestnicy muszą zobowiązać się do zapłaty kwoty (w transakcji finansowania, która jest na blockchain). Oparte na czasie rozszerzenia skryptów, takie jak CheckSequenceVerify i CheckLockTimeVerify, umożliwiają nałożenie kar. " Myślę, że rozumiem, ale przeczytam dalej, jak działają te kary.
Reply
#4

Jest to protokół warstwy 2, który działa równolegle z głównym łańcuchem bloków (bitcoin lub litecoin). Potwierdzenia głównych transakcji typu blockchain w łańcuchu bitcoinów są bardzo powolne. Sieć błyskawicy umożliwia zdeponowanie bitcoinów, takich jak przedpłacony portfel, i ustanowienie kanałów umożliwiających szybkie i tanie przelewy. Dopiero po zamknięciu kanałów bitcoin wraca do łańcucha blokowego, a konto jest rozliczane. Sprawdź witryny yalls, blockstream, bitrefill, aby zobaczyć, jak to działa. Będziesz potrzebował trochę bitcoinów i błyskawicznego portfela, aby dokonać niektórych transakcji. Nadal jest nieco eksperymentalny, ale nabiera tempa.
Reply
#5

Dziękuję za wyjaśnienie. Śledziłem wiadomości, a najnowsze są takie, że Litecoin przetestował swoją sieć LN pod kątem płatności użytkowników Surfshark i „dostawca VPN włączył już błyskawiczną sieć Litecoin i umożliwia klientom wysyłanie LTC niemal natychmiast po niższych opłatach”. Wygląda na to, że działa (przynajmniej na razie).
Reply
#6

xiaofan napisał: W pełni zdecentralizowany może być przypadek pomysłu, ale gdy wszystkie węzły muszą potwierdzić transakcje, system staje się zbyt wolny i zaproponowano różne metody rozwiązania tego problemu. Ale rozwiązanie obejmuje pewien poziom scentralizowanych węzłów jako węzłów przetwarzania. Coś wbrew zasadzie decentralizacji. To samo dotyczy innych wirtualnych walut. A tak przy okazji, myślałem, że wirtualna waluta już wyszła z mody i większość z nich to zwykłe oszustwa. Głównym celem wielu ICO ostatnim razem było zdobycie szybkich pieniędzy i ucieczka. Wysłane za pomocą Huawei P20. Aplikacja HardwareZone Fora Fidelity Digital Assets to 229. podmiot, który zgłosił roszczenia do piorunochronu Pigkoin, jeszcze nie umarł
Reply
#7

xiaofan napisał: W pełni zdecentralizowany może być przypadek pomysłu, ale gdy wszystkie węzły muszą potwierdzić transakcje, system staje się zbyt wolny i zaproponowano różne metody rozwiązania tego problemu. Ale rozwiązanie obejmuje pewien poziom scentralizowanych węzłów jako węzłów przetwarzania. Coś wbrew zasadzie decentralizacji. Węzły nie potwierdzają transakcji. Transakcje są dodawane do bloku blockchain i potwierdzane przez proces wydobywania. Zwykle wystarczy około 6 potwierdzeń, aby transakcja była nieodwracalna. Ale tak, jest to powolne, ponieważ utworzenie bloku i jego pierwsze potwierdzenie zajmuje 10 minut. Węzły to w zasadzie zsynchronizowane, rozproszone księgi, dublowane na całym świecie, wspierające ważność łańcucha bloków i pomagające w zapobieganiu oszukańczym transakcjom. Co ciekawe, na całym świecie istnieje około 10569 w pełni funkcjonujących węzłów bitcoin, a Singapur ma około 269 (2,97%), zajmując 8. miejsce na liście. Istnieje hipotetyczny scenariusz, w którym proces wydobywczy jest zagrożony „scentralizowaniem”, w którym grupa górników może kontrolować 51% mocy wydobywczej i naruszyć blockchain. Jest to jednak mało prawdopodobne i podjęto kroki, aby temu zapobiec. Zdecentralizowany model bitcoina jest nienaruszony. xiaofan napisał: A tak przy okazji, myślałem, że wirtualna waluta wyszła już z mody i większość z nich to zwykłe oszustwa. Głównym celem wielu ICO ostatnim razem było zdobycie szybkich pieniędzy i ucieczka. Waluta cyfrowa, na przykład używanie bitcoinów jako metody płatności, nie jest niemodne, a to dopiero początek. Tak, istnieją problemy z czasem potrzebnym do potwierdzenia transakcji, ale można je rozwiązać za pomocą sieci błyskawicy. Istnieje wiele witryn, które akceptują bitcoiny jako formę płatności za towary i usługi. ICO to osobna sprawa. Głównie z Ethereum jako podstawą, niestandardowe tokeny można tworzyć specjalnie do użytku z aplikacjami „inteligentnych kontraktów”, takimi jak gry lub płatności za usługi IOT. Te tokeny są sprzedawane w ramach pierwszej oferty monet (ICO) w celu zebrania funduszy na rozwój. Niestety, ICO nie było regulowane i prawie wszystkie zostały skonfigurowane jako obiecujące produkty w fazie rozwoju lub tylko koncepcje. Gorączka złota ułatwiła oszustom napisanie białej księgi, obiecującej rozwiązanie i sprzedającej bezwartościowe tokeny. Ale nie wszystkie były oszustwami. Niektóre przynoszą rezultaty. Czas pokaże.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)