Serwery korporacyjne korzystające z dysku twardego SAS lub SATA?
#1

Jak powyżej. Jaki typ dysków twardych jest używany przez serwery HP / Dell / IBM montowane w stelażu w centrach danych? Czy SCSI jest nadal w użyciu, czy jest przestarzałe?
Reply
#2

SAS do szybkiego dostępu we wdrożeniach o znaczeniu krytycznym. NL-SAS lub SATA do mniej krytycznych rzeczy. Zacytować: Czy SCSI jest nadal w użyciu, czy jest przestarzałe? Odmawiam odpowiedzi na tak głupie pytanie. Idź i wygoogluj, co oznacza SAS.
Reply
#3

Proszę o maniery. Forum ma pomagać wszystkim użytkownikom i być źródłem wiedzy. HelloSensation napisał: Odmawiam odpowiedzi na tak głupie pytanie. Idź i wygoogluj, co oznacza SAS.
Reply
#4

HelloSensation napisał: SAS do szybkiego dostępu we wdrożeniach o znaczeniu krytycznym. NL-SAS lub SATA do mniej krytycznych rzeczy. Odmawiam odpowiedzi na tak głupie pytanie. Idź i wygoogluj, co oznacza SAS. Prawdopodobnie ma na myśli te równolegle podłączone typy SCSI. Coraz mniej. SAS to droga do klasy Enterprise. NL-SAS to w zasadzie dysk SATA z poprawionym MTBF. Powodem, dla którego NL-SAS kontra SAS jest pojemność. Zazwyczaj NL-SAS ma obecnie 2 TB i więcej niż jeden dzień.
Reply
#5

Większość serwerów korporacyjnych używa sas, ale niektóre zaczynają również używać ssd. Sas zapewnia wyższą wydajność niż nl-sas, który jest sata
Reply
#6

SCSI i FC (Fibre Channel) nie są już używane w klasie Enterprise i tak, zostały zastąpione głównie przez NL SAS Wysłane z Xiaomi MI MAX 3 za pomocą GAGT
Reply
#7

u0206397 napisał: Jak powyżej. Jaki typ dysków twardych jest używany przez serwery HP / Dell / IBM montowane w stelażu w centrach danych? To zależy od wymagań użytkowania i budżetu. Spotkałem serwery HP / IBM z dyskami SATA i SAS w DC.
Reply
#8

luei74 napisał: SCSI i FC (Fibre Channel) nie są już używane w klasie Enterprise i tak, zostały zastąpione głównie przez NL SAS Wysłane z Xiaomi MI MAX 3 za pomocą GAGT Każde przedsiębiorstwo, które ma sieci SAN, z pewnością będzie musiało podłączyć sieci SAN do serwera za pośrednictwem Fibre Channel. To, jakie dyski twarde zdecydują się umieścić w swoich sieciach SAN, zależy od nich. Może być SATA, NL-SAS lub SAS. Większość sieci SAN akceptuje wszystkie, ale producent SAN zazwyczaj sprzedaje specjalnie obsługiwane ultraszybkie dyski twarde z niestandardowym oprogramowaniem układowym zapewniającym maksymalną wydajność. I oczywiście mają prawo odmówić wsparcia dla sieci SAN, która nie używa ich specjalnych dysków twardych.
Reply
#9

u0206397 napisał: Jak powyżej. Jaki typ dysków twardych jest używany przez serwery HP / Dell / IBM montowane w stelażu w centrach danych? Czy SCSI jest nadal w użyciu, czy jest przestarzałe? Równoległy SCSI jest dawno przestarzały ..... dawno dawno temu ..... teraz jest wersja szeregowa o nazwie SAS. Podobnie jak PATA vs SATA. Jeśli chodzi o SAS lub SATA, oba są w użyciu. Jest też NL-SAS. Oczywiście napędy mechaniczne nadal istnieją. Dyski SSD zyskują jednak na popularności.
Reply
#10

Słyszałem, że niektóre serwery również powoli przechodzą na dyski SSD ... każdy może potwierdzić Wysłane z Xiaomi MI MAX 3 za pomocą GAGT
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)