Wtyczka domowa Aztech HL115EP 500 Mb / s osiągnęła tylko 60 Mb / s?
#1

Cześć ! Używam Aztech HL115EP, który ma 500 Mb / s, kiedy zacząłem używać światłowodu 100 Mb / s, więc nie przeszkadzało mi to, gdy przepustowość była niska. Później aktualizuję do 300 Mb / s, a ostatnio 500 Mb / s. Jednak homeplug nadal obsługuje tylko około 60 Mb / s. Zastanawiam się, czy to okablowanie mojego domu, czy naprawdę coś jest nie tak z wtyczką domową? Jak mogę to zweryfikować bez zawracania sobie głowy znajomemu, żebym pozwolił mi to wypróbować u siebie? Ponadto, jeśli nie jest to problem z wtyczką domową, co mogę zrobić, aby poprawić prędkość? Wszelkie rady, jeśli są bardzo doceniane .... wielkie dzięki !!!
Reply
#2

czy okablowanie domu. ponieważ są one dotknięte dużą podstawą na przewodach elektrycznych twojego domu.
Reply
#3

2 test 4 wyniki podłącz oba do wielodrożnego gniazda rozszerzeń n test prędkości przez transfer plików lub iperf. Ale nasze wtyczki domowe są starą technologią, czasami jest nowszy standard AV2, który daje lepsze wyniki. Są inne sposoby, takie jak moca i mesh, teraz możesz chcieć trochę zbadać. Ostatecznie najlepiej jest 2 uruchomić kabel Lan.
Reply
#4

Dzięki za odpowiedzi. Właśnie się dowiedziałem, że mój laptop ma tylko 100 Mb / s. Może to dlatego. Ale nadal zastanawiam się, dlaczego tylko przepustowość 60-70 Mbps. Ale chyba mogę pożyczyć innego laptopa i spróbować.
Reply
#5

Czy nie mieliśmy podobnego wątku kilka dni temu. Ale tym razem nie ma emoji raka. 500 Mb / s to stawka PHY. Dwie wtyczki domowe rozmawiają ze sobą w tym tempie. Ta szybkość obejmuje narzut, ECC i ponowne wysyłanie itp., Rzeczywista użyteczna szybkość transmisji może być znacznie niższa. Dlatego wiele domowych wtyczek 500 Mb / s jest wyposażonych w złącze Ethernet 100 Mb / s, mimo że 100 Mb / s wydaje się poważnie ograniczać prędkość. Następnie, jak wspomniano, jakość okablowania. Homeplug z siecią Ethernet 100 Mb / s można przetestować, aby osiągnąć prędkość 100 Mb / s obok siebie. Szczerze mówiąc, 60 Mb / s już jest dobre. Jeśli moje wtyczki domowe są za różnymi wyłącznikami, otrzymuję 20-30 Mb / s. W przypadku HDB czasami może się okazać, że liczba wyłączników nie pokrywa się z liczbą pomieszczeń. Dzieje się tak, ponieważ gniazda z różnych pomieszczeń mogą znajdować się na tych samych wyłącznikach. Znajdź je i użyj. Hałaśliwe urządzenia, takie jak silniki i wentylatory, spowodują zmniejszenie prędkości. Filtry liniowe / filtry EMI / kondycjonery zasilania / zabezpieczenia przeciwprzepięciowe zmniejszają prędkość, jeśli znajdują się na drodze połączenia. Ale mogą również pomóc zwiększyć prędkość, jeśli używasz ich do blokowania hałasu z hałaśliwych urządzeń.
Reply
#6

Dzięki. To, co wywołało moje pytanie, to to, że myślę o uzyskaniu AV2 TP-Link jako aktualizacji. Wtedy zdaję sobie sprawę, że mój prąd to 500 Mb / s, ale nie osiągam swojego potencjału, więc czy aktualizacja pomogłaby. DOBRZE. Zatem obwody na różnych CB spowodują degradację. Powinienem wypróbować inne gniazdka i zobaczyć też. Dzięki. Coś do pracy.
Reply
#7

Nowsze technologie mają lepszą ochronę przed hałasem. Nadal nie uzyskasz pełnej prędkości, jeśli jest głośno, ale prawdopodobnie poprawi się twój prąd.
Reply
#8

Właśnie przyniosłem parę linków TP TL-PA8030P. Nieźle. 500-600 Mbps z tego, co stwierdza aplikacja.
Reply
#9

blong napisał: Właśnie przyniosłem parę linków TP TL-PA8030P. Nieźle. 500-600 Mbps z tego, co stwierdza aplikacja. Dzięki za informację. Kupiłeś na ostatnich targach? Widziałem w cenniku SLS około 150 $ / - każdy, prawda?
Reply
#10

Witam kupiłem w SLS. Myślę, że 138 czy coś.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)