Excel 2010 - Sorting Pros, proszę o pomoc
#1

Cześć chłopaki, obecnie mam problem z sortowaniem w programie Excel z nagłówkami podrzędnymi używającymi programu Excel 2010. Chciał posortować określoną grupę komórek wyodrębnionych z systemu i odpowiednio posortować. Proszę mieć na uwadze, że istnieje ponad 500 nagłówków grup A-B-C Poniższe zdjęcia są uproszczone dla ilustracji: jakikolwiek ekspert od programu Excel może w tym pomóc? Dziękuję i doceniam!
Reply
#2

Trudność Twojego problemu polega na tym, że istnieją puste komórki, co utrudnia sortowanie. dlatego musiałbym wprowadzić 2 dodatkowe kolumny, które można usunąć po zakończeniu sortowania. pierwsza dodatkowa kolumna zostanie użyta do oznaczenia A1, A2, A3 za pomocą A, itd. Zrobisz to przez powielenie kolumny A. Aby wypełnić puste miejsce, musisz zaznaczyć całą kolumnę i „Przejdź do specjalnego” ( F5) i wybierz „Puste”. Zauważysz, że pusta komórka w tej kolumnie jest podświetlona. Teraz naciśnij =, w górę, Ctrl + Enter. Spowoduje to wypełnienie pustej komórki odpowiednimi danymi nagłówka. Następnie musisz wkleić jako wartość dla całej kolumny. W drugiej dodatkowej kolumnie musisz wpisać tę formułę [= JEŻELI (A2 <> "", 2,1)] Wreszcie możesz rozpocząć sortowanie danych. Usuń / ukryj niechcianą kolumnę. Zobacz poniższy zrzut ekranu.
Reply
#3

Cześć, bracie Ashhong! Dziękuję za odpowiedź i bardzo doceniam włożony wysiłek! =) Tak, udało mi się! Dziękuję i doceniam! Mój przyjaciel też chce ci podziękować! Czy zdarzyło Ci się wiedzieć, jak pogrupować pozycje A-B-C z tekstem w innym kolorze?
Reply
#4

Supersen napisał: Cześć, bracie Ashhong! Dziękuję za odpowiedź i bardzo doceniam włożony wysiłek! =) Rozumiem teraz, co masz na myśli w pierwszym akapicie, poczekaj, wypróbuję! może nie byłem wystarczająco jasny. Kolumna D zostanie wypełniona przy użyciu formuł = JEŻELI (A2 <> "", 2,1) jeśli chodzi o Col B, musisz „Go To Special” (F5) i wybrać „Blanks”, a następnie nacisnąć =, Up, Ctrl + Enter ma nadzieję, że to pomoże.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)