Zasilacz spalony. Potrzebuję pomocy
#1

Witam wszystkich ekspertów. Wcześniej otrzymałem poradę od wszystkich tutaj, aby zbudować komputer stacjonarny i do tej pory dobrze mi to służyło. Wydaje mi się jednak, że komputer stacjonarny chciałby trochę odpocząć i spalić jeden z elementów. Jeden z kabli prowadzących do mojego dodatkowego dysku twardego został stopiony i pewna część dysku twardego stała się czarna. W związku z tym chciałbym ponownie zasięgnąć opinii biegłego w następujących kwestiach: Który zasilacz wybrać ponownie? 500 W lub mniej? Czy będę w stanie odzyskać dane z dodatkowego dysku twardego? Myślę, że moja kompilacja pulpitu wyglądała następująco: PROCESOR: Intel Core i5-4460 MOBO: ASrock B85-HDS RAM: zestaw Crucial DDR 3 8 GB GFX: Powercolor R7 240 1 GB OC ODD: każdy tani OEM Dysk twardy: WD 1 TB niebieski / spalony wtórnie: WD 1 TB zielony Zasilacz: Seasonic S12II 520W System operacyjny: Win 7 64Bit HP Z góry dziękuję.
Reply
#2

Dość rzadko, aby kabel zasilający SATA się spalił. W każdym razie możesz spróbować wyczyścić złote złącza na dysku twardym i sprawdzić, czy dane można odczytać. Nie jestem jednak optymistą. Skok napięcia dostatecznie silny, aby stopić kabel, powinien również usmażyć coś w dysku twardym. Proponuję wypróbować to za pomocą zewnętrznej obudowy dysku twardego USB. Ma to na celu zminimalizowanie ryzyka uszkodzenia reszty zestawu.
Reply
#3

możesz mieć uszkodzony kabel. czy używałeś adaptera lub prosto z zasilacza. jeśli masz gwarancję, może rma.U może używać tej samej mocy, ale unikać sezonowej marki
Reply
#4

Złącza topią się z powodu złego kontaktu. Nie martwiłbym się tym zbytnio.
Reply
#5

Może to być również zwarcie na drugim dysku twardym. Odłącz go, aby sprawdzić, czy komputer nadal może się normalnie uruchamiać, ponieważ pierwsze uruchomienie wydaje się dobre.
Reply
#6

yusoffb01 napisał: możesz mieć uszkodzony kabel. czy używałeś adaptera lub prosto z zasilacza. jeśli masz gwarancję, może rma.U może używać tej samej mocy, ale unikać sezonowej marki Myślę, że nie jest sprawiedliwe potępianie marki na podstawie jednego przypadku spalonych złączy. Co więcej, nadal nie mamy pewności, czy przyczyna pochodzi z zasilacza, czy zwarcia z dysku twardego.
Reply
#7

yusoffb01 napisał: możesz mieć uszkodzony kabel. czy używałeś adaptera lub prosto z zasilacza. jeśli masz gwarancję, może rma.U może używać tej samej mocy, ale unikać sezonowej marki Unikaj sezonowych S / M psu, przynajmniej to widzę na tym forum.
Reply
#8

lifeishard napisał: Unikaj sezonowych S / M psu, przynajmniej to widzę na tym forum. jest to całkowicie nieprawdziwe, serie S12ii i M12ii mają najniższe wartości procentowe RMA sprzedawaliśmy tę serię od bardzo dawna iw bardzo dużych ilościach od kiedy się zaczęła, więc co jakiś czas można ją zobaczyć tu i ówdzie na forum
Reply
#9

unknownidt napisał: Witam wszystkich ekspertów. Wcześniej otrzymałem radę wszystkich tutaj, aby zbudować komputer stacjonarny i do tej pory dobrze mi to służyło. Wydaje mi się jednak, że komputer stacjonarny chciałby trochę odpocząć i wypalić jeden z elementów. Jeden z kabli prowadzący do mojego dodatkowego dysku twardego stopił się i pewna część dysku twardego stała się czarna. W związku z tym chciałbym ponownie zasięgnąć opinii biegłego w następujących kwestiach: Który zasilacz wybrać ponownie? 500 W lub mniej? Czy będę w stanie odzyskać dane z dodatkowego dysku twardego? Myślę, że moja kompilacja pulpitu wyglądała następująco: PROCESOR: Intel Core i5-4460 MOBO: ASrock B85-HDS RAM: zestaw Crucial DDR 3 8 GB GFX: Powercolor R7 240 1 GB OC ODD: każdy tani OEM Dysk twardy: WD 1 TB niebieski / spalony wtórnie: WD 1 TB zielony Zasilacz: Seasonic S12II 520W System operacyjny: Win 7 64Bit HP Z góry dziękuję. Zapłać premię za evga psu lub zdobądź super kwiat, jeśli uda ci się znaleźć. Wybierz złotą serię. Osobiście nie ufam psu kosztującego mniej niż 150 dolarów, ale to tylko ja.
Reply
#10

Bluegrass_Corbell napisał: jest to całkowicie nieprawdziwe, serie S12ii i M12ii mają najniższe wartości procentowe RMA sprzedawaliśmy tę serię od bardzo dawna iw bardzo dużych ilościach od kiedy się zaczęła, więc co jakiś czas można ją zobaczyć tu i ówdzie na forum Muszę się z tym zgodzić Chociaż na własne oczy widziałem więcej awarii zasilaczy Seasonic, można to przypisać ogromnej sprzedanej ilości.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)