Płyta główna zwykle może wytrzymać, jak długo?
#1

Czy z czasem ulegają degradacji i zwykle psują się po 3 do 5 latach, tak jak dyski i zasilacze? Czy mogą trwać bardzo długo, jak procesor i pamięć RAM? Kiedyś miałem płytę AMD 880G, która po 3 latach gwarancji natychmiast padła. Mój budżetowy zasilacz 60 USD zwykle również umiera po 3,5 do 4 latach po wygaśnięciu gwarancji. Jakie masz doświadczenie?
Reply
#2

MB ulegną z czasem degradacji, jak każdy inny składnik. To powiedziawszy, jedyne dwa MB, które kiedykolwiek straciłem, to jeden, który dotarł do DOA, a drugi z powodu błędu użytkownika (upuścił na nim HSF). Wszystkie moje pozostałe MB nadal działają dobrze, w tym trzy MB Z87 / Z97, które obecnie mam. Nawet dwa AM2 MB, które wycofałem z eksploatacji na początku tego roku, nadal działają dobrze.
Reply
#3

Mój slot mobo RAM padł tuż przed wygaśnięciem mojej gwarancji (3 lata), szybciej trafił do RMA. Minęły ponad 3 lata od RMA i nadal działa dobrze.
Reply
#4

to zależy. dla mnie zwykle pod koniec lub tuż po okresie gwarancyjnym (w zeszłym miesiącu). Zwykle objawy, takie jak na wpół działający, na wpół niedziałający, wymagają ponownego ustawienia pamięci / procesora / komponentów, aby uruchomić system. Rzadko kiedy sprzęt całkowicie zawiódł. Dlatego rozwiązywanie problemów jest wyzwaniem. Mili dystrybutorzy, czasem dają szansę i zastępują mi tablicę RMA. Podczas gdy niektórzy uprzejmie odrzucają, a ja jestem za nie bardzo wdzięczny. Ale zauważam, że moje urządzenia elektryczne bardzo łatwo „rdzewieją” lub „utleniają się”, co może być przyczyną problemu.
Reply
#5

Szczęśliwcy mogą trwać 6-7 lat
Reply
#6

5-10 lat
Reply
#7

Mój ASRock Z87E-ITX z I3-4130 działa od listopada 2013, nadal działa dobrze ... Edycja: Niskoprofilowa pamięć RAM Kingston 4 GBx2, która wystąpiła kilka miesięcy temu i została zastąpiona inną normalną pamięcią RAM firmy Kingston ... ponownie Wysłane z Xiaomi MI MAX 3 za pomocą GAGT
Reply
#8

zależy od szczęścia. moja amd 760g nie umarłaby po 6 latach, więc sprzedałem. miał gigabajt h67 zmarł po 3 latach. zastąpiony przez asrock h71 zmarł po 2,5 roku
Reply
#9

Nawet jeśli płyta główna działa dobrze z punktu widzenia podstawowego, komponenty zdecydowanie zawodzą. Komponenty, które wcześniej zawiodły w moich systemach: - kilka moich portów SATA - Port PCI-e - dźwięk - porty USB. (produkuje mniej mocy / sygnału niż inne) - chipset rajdowy. używanie nieznanego zasilacza, który nie jest nawet wystarczająco zasilany, jest prośbą o śmierć.
Reply
#10

Asrock H81, który musiał dwukrotnie przywrócić BIOS Ale poza tym i umierającymi slotami RAM / SATA / PCI-E, nic wielkiego.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)