Losowe zawieszanie się komputera podczas gry. PSU ofiarą?
#1

Proszę zapoznać się ze specyfikacją komputera w moim profilu. Nie pamiętam, kiedy to się zaczęło, ale trwało to jakiś czas (1,5 roku?). Za każdym razem, gdy to się dzieje, zauważyłem, że jest to w niektórych grach, które powiedziałbym, że są dość intensywne graficznie. Kiedy mój komputer się zawiesił, zauważyłem, że temperatura mojego GPU wynosi 75 stopni. Dziwne jest to, że nie nastąpi to natychmiast, ustabilizuje się na poziomie 75 stopni, a zawieszenie pojawi się losowo. Mam na myśli, że jeśli jest to problem z ciepłem, jestem prawie pewien, że mogę łatwo odtworzyć problem i od razu zawiesi się, gdy osiągnie 75 stopni lub przynajmniej zawiesi się po może 10 sekundach przy 75 stopni. Na przykład Overwatch to gra, która ma dość stałą aktywność graficzną (prawda?), Mój komputer zawiesi się w dowolnym momencie ... Jak wygląda zawieszka: Ekran zatrzymuje się, gdy wszystko jest wyświetlane na monitorze, tak jak jest zamrożone. Brak artefaktów graficznych. Jeśli chodzi o dźwięk, to zależy, czasami powtórzy ostatni dźwięk, który gra (drażniący dźwięk) lub czasami po prostu cichy (wydaje się, że zależy od ostatniej milisekundy emitowanego dźwięku) Trzeba nacisnąć i przytrzymać przycisk zasilania, aby wyłączyć komputer. Diagnoza: Wcześniej korzystałem z karty GTX 960 2 GB. Ostatnio udało mi się zdobyć GTX 1070 8GB z drugiej ręki. Obie konfiguracje mają ten sam problem, więc doszedłem do wniosku, że nie jest to problem z GPU. Chyba że mam pecha, obie karty są wadliwe. Zgaduję że: 1) PSU: Po przemyśleniu, myślę, że może to być problem z zasilaczem? Ten system ma już 3,5 roku (w tym zasilacz). Czy to możliwe, że CX600 nie dostarcza wystarczającej lub „czystej” mocy? Niestety nie jestem jeszcze w stanie tego zdiagnozować, ponieważ nie mam dodatkowego nowszego / mocniejszego zasilacza. Zgadłem to dlatego, że przy niskim lub normalnym obciążeniu nie ma żadnego problemu, ponieważ zasilacz jest w stanie dostarczyć wystarczającą moc. Ale gdy przy dużym obciążeniu, a zasilacz już dostarcza najwięcej, gdy występują nagłe skoki mocy, zasilacz nie działa. Czy to ma sens? 2) RAM: Zła pamięć RAM? Tak naprawdę nie testowałem tego, instalując za każdym razem 1 pamięć RAM. Rozważmy to. Ale wcześniej zrobiłem memtesty, żadnych problemów. Jeśli problemem jest pamięć RAM, przypuszczam, że Memtest powinien już to wybrać? 3) Procesor: niczego nie testowałem, ale nie jestem skłonny do testowania tego, ponieważ temperatura nie jest tak wysoka, gdy nastąpi zawieszenie (pamiętam, że nie jest to alarmująca wartość temperatury) 4) HDD: Hmmm nie sądzę. Kiedy wykonuję ciężką pracę na dysku, nie mam żadnych problemów. 5) Płyta główna: Haha, myślę, że ta może się zakończyć tylko wtedy, gdy cała reszta nie ma problemu.
Reply
#2

Prawdopodobnie RAM, PSU i / lub płyta główna. Memtest nie zawsze wykrywa problemy w ciągu pierwszej godziny testowania, a czasami w ogóle nie wykrywa problemów (nawet po całej nocy). Ponieważ jest bezpłatny, nie mogę narzekać. Psu, musisz wyłożyć pieniądze na nowy, jeśli nie masz zapasowego lub przyjaciela, od którego możesz pożyczyć. Mobo, tak samo jak psu.
Reply
#3

Podkreśl system za pomocą obu Prime95 + FurMark. Obciąży zarówno procesor, jak i GPU do maksimum, dobry test dla zasilacza lub płyty głównej, jeśli są w stanie zapewnić stabilne napięcie / prąd. https://www.tomshardware.com/reviews...de,5461-8.html Przy maksymalnym obciążeniu procesora i karty graficznej możesz spowodować uszkodzenie systemu, jeśli chłodzenie jest niewystarczające lub używany jest sprzęt poniżej par. Test zasilacza OCCT powinien być bezpieczniejszym wyborem, wszystko w jednej aplikacji z monitorowaniem temperatury i napięcia - z wbudowanej sondy. https://www.tomshardware.com/reviews...de,5461-9.html
Reply
#4

Spróbuj grać w trybie offline Overwatch Podejrzewam, że twój internet się zawiesił Rozmiar tego obrazu został zmieniony. Kliknij, aby wyświetlić oryginalny obraz
Reply
#5

Powiedziałbym, że jest to problem z GPU. Przegrzaniem może nie być sam procesor GPU, ale twoja pamięć GPU.
Reply
#6

Miałem ten sam problem jakiś czas temu, koniec jest moim problemem z płytą główną. Testuję i zawsze zawieszam się po losowym czasie, ale ponieważ wypadł z mojej pamięci USB, mogę potwierdzić, że nie jest to mój problem z dyskiem SSD. Jakiś czas temu zmieniłem także zasilacz, więc jest mniej prawdopodobne, że problem. Oznacza to, że jest to ram, mobo, cpu. Jestem baranem, problem nadal istnieje. Jestem mobo, misja zakończona.
Reply
#7

Jak sprawca może stać się ofiarą?
Reply
#8

5star_pundit napisał: Spróbuj grać w trybie offline Overwatch Podejrzewam, że twój internet się zawiesił Ten obraz został zmieniony. Kliknij, aby wyświetlić oryginalny obraz eeeyerr ... baptiste #teamzen SkyShroud napisał: Powiedziałbym, że jest to problem z GPU. Przegrzaniem może nie być sam procesor GPU, ale twoja pamięć GPU. Ouu. Jeśli prawda, oznacza to dość pechowy leh coz, próbowałem już 2 GPU, oba te same problemy ... * Zobacz najnowszą aktualizację poniżej * Phen8210 napisał: Miałem ten sam problem jakiś czas temu, koniec jest moim problemem z płytą główną. Testuję i zawsze zawieszam się po losowym czasie, ale ponieważ wypadł z mojej pamięci USB, mogę potwierdzić, że nie jest to mój problem z dyskiem SSD. Jakiś czas temu zmieniłem także zasilacz, więc jest mniej prawdopodobne, że problem. Oznacza to, że jest to ram, mobo, cpu. Jestem baranem, problem nadal istnieje. Jestem mobo, misja zakończona. Ya lor ... hmm dużo do zdiagnozowania. Widzę, że pod koniec diagnozy skończę na kupowaniu i posiadaniu części do innego nowego kompletu pecetów hahaha Może to znak, aby ulepszyć mój cały komputer lol. W tej chwili wybieram moje pamięci RAM (jest to konfiguracja 8 GBx2), aby sprawdzić, czy jest to problem z pamięcią RAM, czy nie. * Zobacz najnowszą aktualizację poniżej * yusoffb01 napisał: Jak sprawca może stać się ofiarą? *Najnowsza aktualizacja* Wczoraj wieczorem, po zawieszeniu się mojego komputera podczas grania (jak zwykle, wysoka temperatura GPU) Wymuszam ponowne uruchomienie komputera, aby wrócić do gry, ale zawiesił się ponownie, podczas gdy tylko kilka minut na pulpicie z tempem GPU tylko 42 stopni. To może być jednorazowa sprawa ... będzie trzeba monitorować.
Reply
#9

Ustaw pamięć RAM na mniej agresywne czasy do przetestowania.
Reply
#10

pomyśl o baranie lub mobo, idź uruchomić ramtest na noc. sztuka polega na odtworzeniu problemu, umysł nie jest w stanie odtworzyć testu warunków skrajnych i gier .. ale jakoś uruchomię ramtest, który w 100% się zawiesi.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)