Zakup przewodu LAN do połączenia światłowodowego 1 Gb / s
#11

zitseng napisał: Cat5e działa dla Gigabit Ethernet. Zakładając, że to naprawdę Cat5e. Jakiś czas temu napisałem post o tej sprawie okablowania: https://zitseng.com/archives/6248 Problem polega na tym, że niektóre kable nie są w pełni certyfikowane zgodnie ze standardem, za który się podają. Często udaje im się uciec, bo cóż, mimo wszystko mogą nadal działać. Nawiasem mówiąc, 1000Base-T został w rzeczywistości zaprojektowany do pracy z kablami Cat5. Nie ma więc nic złego w używaniu Cat5, poza tym, że oficjalnie Cat5e zastąpił Cat5. W przypadku małych biur i domów kable Cat5 nie przekraczają od 50 do 60 metrów, które nadal mogą być używane w sieci Ethernet 1 Gb, ale tak naprawdę jest to jakość wykorzystania miedzi. Tańszy Cat5 będzie działał, ale może nie działać dobrze z powodu zwiększonego błędu transmisji. Cat5E będzie lepszy i będzie miał mniejszy błąd transmisji.
Reply
#12

Myślę, że jest to bardziej prawdopodobne, że jest to problem z chipsetem karty sieciowej, problem ze sterownikiem karty sieciowej lub problem z konfiguracją karty sieciowej, a nie problem z kablem LAN.
Reply
#13

Kiwi8 napisał: Myślę, że jest to bardziej prawdopodobne, że jest to problem z chipsetem karty sieciowej, problem ze sterownikiem karty sieciowej lub problem z konfiguracją karty sieciowej, a nie problem z kablem LAN. Myślę, że masz rację.
Reply
#14

ok ... więc zrobiłem to, co powiedział tkl23786 i zbadałem opcje wah oni naprawdę negocjują tylko 100 Mbps! ale kiedy ustawię pełny dupleks 1,0 Gb / s, po prostu się rozłączają. mój router to ASUS RT-AC87U. Próbowałem ponownie zainstalować sterownik dla sterownika LAN, ale nadal tak. Karta sieciowa odnosi się do sprawy z Intelem? Wszystkie opcje są domyślne, nic nie zmieniłem od czasu instalacji sterownika. Po raz kolejny marka mojego kabla LAN to ATake, kupiony w firmie Challenger
Reply
#15

mazda87 napisał: ok ... więc zrobiłem to, co powiedział tkl23786 i zbadałem opcje wah oni naprawdę negocjują tylko 100 Mbps! ale kiedy ustawię pełny dupleks 1,0 Gb / s, po prostu się rozłączają. mój router to ASUS RT-AC87U. Próbowałem ponownie zainstalować sterownik dla sterownika LAN, ale nadal tak. Karta sieciowa odnosi się do sprawy z Intelem? Wszystkie opcje są domyślne, nic nie zmieniłem od czasu instalacji sterownika. Po raz kolejny marka mojego kabla LAN to ATake, kupiony w firmie Challenger Za każdym razem, gdy zmienisz dupleks, internet zostanie rozłączony. Jest to normalne, ponieważ system musi ponownie skonfigurować ustawienia dupleksu. Jeśli połączenie rozłącza się i nie łączy się ponownie, wystąpił problem ... Jak wielu powiedziało, upewnij się, że oprogramowanie układowe karty sieciowej jest najnowsze dla tej konkretnej karty sieciowej. Przejdź do witryny Intel i pobierz najnowsze oprogramowanie układowe. Jeśli oprogramowanie układowe jest rzeczywiście najnowszą wersją, dupleks jest ustawiony prawidłowo (1 Gbps Full Duplex, a nie Auto Negotiation, ponieważ otrzymujesz 100 Mbps z Auto Negotiation) i nadal masz 100 Mbps, a następnie spróbuj ustawić ROUTER. Czy wiesz, że router ma również dupleks? Przez długi czas miałem też problemy z szybkością. Nie można przekroczyć 100 Mb / s. Grałem z Duplexem, dostałem kable Cat 6, zaktualizowałem oprogramowanie układowe karty sieciowej itp. I nie działało. Następnie sprawdziłem ustawienia routera i zobaczyłem, że Duplex to 100Mbps Full Duplex !!! Zresetowałem router i w końcu udało mi się uzyskać pełny dupleks 1000Mbps. Teraz otrzymuję prędkość wysyłania i pobierania przekraczającą 900 Mb / s. Po prostu dzielę się moim doświadczeniem. Może to być ten sam przypadek, co twój (lub twojego brata), ale przynajmniej oferuję inne możliwe rozwiązanie. Twoje zdrowie!
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)