Zakup przewodu LAN do połączenia światłowodowego 1 Gb / s
#1

Cześć chłopaki, tl; dr: jaka marka i gdzie kupić niezawodny przewód Cat 5e do połączenia 1 Gb / s? Niedawno subskrybowałem połączenie 1Gbps z Singtel. Obecnie mam przewód podłączony do mojego komputera stacjonarnego zainstalowany w przeszłości przez Singtel. Teraz zdecydowałem się na samodzielną instalację drutu również na pulpicie mojego brata. Kupiłem więc dla niego przewód Cat 5e marki ATake, ponieważ myślałem, że ludzie mówią, że Cat 5e może łączyć 1 Gb / s. Nabei! Tylko maksymalna prędkość 100 Mb / s! Mój komputer stacjonarny może dobrze działać z prędkością 1 Gb / s, więc jestem przekonany, że przewód mojego brata ma problem. Pomóż polecić przewód LAN. Pamiętam, że jako Challenger mam tylko dwie wątpliwe marki: ATake, a drugiej nie pamiętam, z zielonym opakowaniem.
Reply
#2

Zanim zaczniesz kupować kabel Lan Cat.6, sprawdź, czy Twoja bro desktopowa sieć Ethernet jest szybka czy gigabitowa?
Reply
#3

jtjt00 napisał: Zanim zaczniesz kupować kabel Lan Cat.6, sprawdź, czy Twoja bro desktopowa sieć Ethernet jest szybka czy gigabitowa? cześć dzięki za odpowiedź. moja bro płyta główna to Asrock Z87 Extreme 4. to gigabitowy Ethernet. czy przewód cat 6 to będzie działać?
Reply
#4

Której bramy / routera używasz dla swojego światłowodu 1 Gb / s?
Reply
#5

Czasami problemem mogą być styki między wtyczką a gniazdem modemu i kablem do transmisji danych oraz między kablem a komputerem. Jeśli to możliwe, spróbuj zamienić swój własny kabel do komputera stacjonarnego i zobacz, co się stanie.
Reply
#6

Jeśli Twój brat korzysta z systemu Windows, przejdź do Panelu sterowania Kliknij Centrum sieci i udostępniania Kliknij Ethernet w obszarze Połączenia w prawym górnym rogu Pojawi się wyskakujące okno Ethernet Status. Sprawdź prędkość, upewnij się, że wynosi 1,0 Gb / s Kliknij Właściwości w lewym dolnym rogu Na karcie Sieć kliknij Konfiguruj Na karcie Zaawansowane przejdź do opcji Szybkość i dupleks Po prawej stronie sprawdź, jaka jest wartość Upewnij się, że wartość to Auto Negotiation lub 1.0 Gbps Full Duplex Podejrzewam, że powyższe rozwiązanie powinno być rozwiązaniem, ponieważ wspomniałeś, że maksymalna prędkość to tylko 100 Mb / s. Musisz ustawić jako Auto Negotiation lub 1 Gbps Full Duplex, aby osiągnąć więcej niż 100 Mbps. Czasami, nawet jeśli masz odpowiedni kabel, właściwy router, ale złe ustawienia, nie uzyskasz prawidłowej prędkości. Twoje zdrowie!
Reply
#7

tkl23786 napisał: Jeśli Twój brat korzysta z systemu Windows, przejdź do Panelu sterowania Kliknij Centrum sieci i udostępniania Kliknij Ethernet w obszarze Połączenia w prawym górnym rogu Pojawi się wyskakujące okno Ethernet Status. Sprawdź prędkość, upewnij się, że wynosi 1,0 Gb / s Kliknij Właściwości w lewym dolnym rogu Na karcie Sieć kliknij Konfiguruj Na karcie Zaawansowane przejdź do opcji Szybkość i dupleks Po prawej stronie sprawdź, jaka jest wartość Upewnij się, że wartość to Auto Negotiation lub 1.0 Gbps Full Duplex Podejrzewam, że powyższe rozwiązanie powinno być rozwiązaniem, ponieważ wspomniałeś, że maksymalna prędkość to tylko 100 Mb / s. Musisz ustawić automatyczną negocjację lub pełny dupleks 1 Gb / s, aby osiągnąć więcej niż 100 Mb / s. Czasami, nawet jeśli masz odpowiedni kabel, właściwy router, ale złe ustawienia, nie uzyskasz prawidłowej prędkości. Twoje zdrowie! W przypadku większości komunikacji można ustawić tylko automatyczną negocjację, a nie pełny dupleks. W niektórych przypadkach automatyczna negocjacja może nie działać, więc nadal widać 100 Mb / s.
Reply
#8

ustawienie powinno być nieprawidłowe lub sterownik nie został poprawnie zainstalowany. spróbuj ponownie zainstalować sterownik, jeśli możesz zmienić ustawienie.
Reply
#9

Jesteś pewien, że masz kable kategorii 5e ?? Czasami ludzie po prostu zmieniają markę kabli kategorii 5 i przedstawiają je jako 5e, dlatego dostajesz tylko 100 MB. Innym powodem może być to, że masz naprawdę kiepską jakość kabla, przez co nie można negocjować 1 Gb / s.
Reply
#10

mazda87 napisał: Cześć chłopaki, tl; dr: jaka marka i gdzie kupić niezawodny przewód Cat 5e do połączenia 1 Gb / s? Niedawno subskrybowałem połączenie 1Gbps z Singtel. Obecnie mam przewód podłączony do mojego komputera stacjonarnego zainstalowany w przeszłości przez Singtel. Teraz zdecydowałem się na samodzielną instalację drutu również na pulpicie mojego brata. Kupiłem więc dla niego przewód Cat 5e marki ATake, ponieważ myślałem, że ludzie mówią, że Cat 5e może łączyć 1 Gb / s. Nabei! Tylko maksymalna prędkość 100 Mb / s! Mój komputer stacjonarny może dobrze działać z szybkością 1 Gb / s, więc jestem przekonany, że przewód mojego brata ma problem. Pomóż polecić przewód LAN. Pamiętam, że podjąłem wyzwanie, mam tylko dwie wątpliwe marki: ATake, a drugiej nie pamiętam, z zielonym opakowaniem. Cat5e działa dla Gigabit Ethernet. Zakładając, że to naprawdę Cat5e. Jakiś czas temu napisałem post o tej sprawie okablowania: https://zitseng.com/archives/6248 Problem polega na tym, że niektóre kable nie są w pełni certyfikowane zgodnie ze standardem, za który się podają. Często udaje im się uciec, bo cóż, mimo wszystko mogą nadal działać. Nawiasem mówiąc, 1000Base-T został w rzeczywistości zaprojektowany do pracy z kablami Cat5. Nie ma więc nic złego w korzystaniu z Cat5, poza tym, że oficjalnie Cat5e zastąpił Cat5.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)