Mi Router do współpracy z Singtel Fibre
#1

Cześć chłopaki, Właśnie dostałem router Mi z dyskiem twardym 1 TB jako NAS. Używam Singtel Fibre, czy jest jakiś sposób, żebym mógł zamiast tego użyć routera Mi do połączenia z Internetem? Czytałem o używaniu przełącznika gigabitowego do tagowania sieci VLAN. Czy to jedyny sposób? Jeśli tak, czy istnieje zalecana zmiana budżetu? Każda odpowiedź jest mile widziana. Dzięki.
Reply
#2

Tak, uważam, że Mi Router nie obsługuje sieci VLAN po stronie WAN, co jest minimalnym wymaganiem. Routerboard RB250GS był kiedyś naszym inteligentnym przełącznikiem. Myślę, że TP-Link również teraz produkuje 5-portowy inteligentny przełącznik, w całym zakresie 50 USD. Dobrą rzeczą w inteligentnym przełączniku jest to, że może wykonać izolację L2, albo przez VLAN, albo przez własną, zastrzeżoną izolację portów? Oznacza to, że możesz logicznie segmentować porty, jeśli powiesz, że kupiłeś inteligentny przełącznik z 8 portami, 2 może być używany dla routera ONT i Mi, a reszta, aby rozszerzyć liczbę portów dla własnej sieci, portu WAN i portu LAN Mi Router podłączony do inteligentnego przełącznika. Więc jeśli potrzebujesz więcej przełączanych portów, możesz rozważyć zakup większego
Reply
#3

Dzięki za radę. Czy mogę kupić te typu plug and play? Nie wiem zbyt wiele o konfiguracji Wysłane z Asus ASUS_Z002 przy użyciu GAGT
Reply
#4

Widziałem ten przełącznik z tp link, TP-LINK TL-SG1008D. To powinno wystarczyć do użytku domowego? Wysłane z Asus ASUS_Z002 przy użyciu GAGT
Reply
#5

Ggeraldlim napisał: Widziałem ten przełącznik z tp link, TP-LINK TL-SG1008D. To powinno wystarczyć do użytku domowego? Wysłane z Asus ASUS_Z002 przy użyciu GAGT Ten model nie jest przełącznikiem zarządzanym! To nie zadziała z singtelem.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)