jakikolwiek negatywny wpływ na zmianę pasty termicznej w GPU?
#1

Jak wyżej.. Właściwie nie mam powodu, aby zmieniać pastę termiczną mojego obecnego GPU (Galax 980ti HOF), tylko że mam zapasowe arktyczne mx-4, a mój GPU nie ma lokalnej gwarancji. Zastanawiam się tylko, czy jest jakiś negatywny wpływ, na przykład domyślna pasta termoprzewodząca w GPU ma być trwalsza lub coś w tym rodzaju, a jeśli zmienię pastę termiczną, może to oznaczać, że będę musiał ją zmieniać częściej? Przepraszam, wszystko to oparte na założeniach i myślach wywołanych przez siebie, lol.
Reply
#2

brak negatywnego wpływu (zakładając, że jesteś doświadczoną osobą w zmianie pasty termicznej do radiatorów GPU
Reply
#3

Zrób to .
Reply
#4

możesz wymienić pastę termiczną, jeśli wyschnie. za dużo lub za mało pasty też nie jest dobre. aby było chłodno, wystarczy co miesiąc czyścić radiator, wentylator i płytę główną. Twój komputer będzie trwał dłużej. uwaga: elektryczność może przenikać przez pył, jeśli jest zbyt gruba.
Reply
#5

Mieszanki są zwykle gorszej jakości niż te przyzwoite po rynku. W niektórych przypadkach widziałem przyzwoitą redukcję o kilka stopni po zmianie. Nie spodziewaj się radykalnej zmiany, chyba że stary całkowicie wyschnie.
Reply
#6

Gdzieś wyczytałem, że zwykły smar rowerowy działa dobrze jako pasta termiczna. Zastanów się nad wypróbowaniem, jeśli chcesz poeksperymentować.
Reply
#7

Mój spadł 11c po nałożeniu lepszej pasty termicznej.
Reply
#8

Wadą jest utrata gwarancji, jeśli naklejka z uszczelką jest naklejona na śrubę mocującą HSF.
Reply
#9

tak długo, jak twój procesor graficzny nie ma już lokalnej gwarancji, rozsądnie jest zmienić pastę termiczną, ponieważ zwykle domyślne są złe.
Reply
#10

Dziękuje wszystkim.. myślę, że kiedy mam czas, idę spróbować. to bardziej ze względu na eksperyment.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)