Internet nagle zwalniać 1 PC
#1

Cześć,   W ciągu ostatnich 2 tygodni, łącze internetowe w dniu 1 mojego komputera nagle iść powoli do około 15 min do 1 godziny i po tym będzie powrócić do normalnej prędkości. Zdarza się, raz lub dwa razy dziennie. Jeśli szczęście, to się nie stanie przez 3 dni z rzędu, ale następnego dnia pewno ponownie wystąpi ten problem. Ten problem gra rozpoczęła się dopiero w tym miesiącu na tym konkretnym komputerze i to się dzieje dość często w ciągu ostatnich kilku dni.   Innym moim PC, który jest podłączony przez tego samego HomePlug nie pojawią się jakieś problemy, gdy drugi komputer poszedł powoli. Wifi z telefonów / tabletkę pracują również w porządku.   ISP: Singnet 150Mbps z routerem Pace Podłączenie: Aztech 500Mbps Homeplug przewodowy Speedtest na pc problem: Niższa niż 3Mbps gdy połączenie poszedł powoli i 70mbps gdy połączenie jest stabilne   I zostały z wykorzystaniem tego zestawu przez 2 lata i cały czas to działa dobrze aż do ostatnich 2 tygodni. Wszystkie kable są podłączone napięty i potwierdzić ma wirusów, malware lub torrent bieg. Kierowcy są również aktualizowane i nie pobierać żadnego nowego oprogramowania Niedawno obaj. Próbowaliśmy spłukiwania dns też.   Jedynym sposobem, aby to naprawić od razu jest, aby zresetować router, ale będzie na bieżąco dzieje się ponownie następnego dnia i to dość irytujące, aby utrzymać resetowania router tylko na 1 komputerze więc szukam dla lepszego stałej poprawki. Jakieś pomysły?
Reply
#2

Aztech 500Mbps wtyczki do domu dostaje tylko 1 port LAN , jak połączyć 2 PC ?
Reply
#3

jtjt00 napisał: Aztech 500Mbps wtyczki do domu dostaje tylko 1 port LAN , jak połączyć 2 PC ? Mam 3 AZTECH homeplugs . 1 podłączony do routera, a drugi 2 do komputera .
Reply
#4

można spróbować w ten sposób: otwórz konsolę komend przez Naciśnięcie przycisku Start -> wpisz "cmd" typu "ping www.google.com -t" (-t = nieskończona, więc to polecenie ping google nieskończenie) Nie powinien dostać więcej niż 30ms na bezpośrednim podłączony do routera. Na HomePlug jego możliwe, aby uzyskać wyższe pingi. Sprawdź swoją stabilność. Zrób to dla innych komputerów, które są podłączone inaczej (1 inny HomePlug i 1 bezpośrednio do routera) Jest lepiej, jeśli komputery są podłączone do testowania dokładności. Teraz, gdy komputer jest w szczególności wykazują opóźnienie, Sprawdź inne PC zobaczyć ich ping. Jeśli ich ping są wybijanie górę lub straciło pakietów wierzę, może to być nie Router w stanie obsłużyć ruchu lotniczego / przepustowość. Miałem ten problem z moim Pace (2Wire) routera z włókna Singtel. spędzaj dl @ 2MB / s ++ będę D / c lub uzyskać bardzo małej prędkości, a następnie po pewnym czasie wrócę prędkość. Rozwiązaliśmy ten zastępując inną markę routera. Jednak sprawa może być inna więc należy sprawdzić w pierwszej kolejności.
Reply
#5

Próbowałem zamiana HomePlug z pracy komputera do komputera Problem b, aby zobaczyć, czy będzie to rozwiązać problem. Test Ping przez 30 minut : PC a- min: 6ms Max: 34ms Średnia: 9ms PC b- min: 4ms Max: 20ms Średnie : 5ms Prędkości dla zarówno podczas badania ping są 70mbps co jest normalne. Próbowali wymiany się i wydaje się, że jeden z HomePlug powoduje wyższe pingowanie . To nie jest jeszcze potwierdzone , choć tak będę monitorować przez kilka następnych dni.
Reply
#6

do tej pory wygląda dobrze. Możliwe, że niektóre urządzenia elektryczne podłączenia który dzieli wylot HomePlug lub w jego pobliżu może mieć wpływ na jego wydajność. Czy można podłączyć go bezpośrednio do gniazdka ? lub Issit w rozszerzeniu multi- wtyczki ? Walentynki, można spróbować pobrać grę Steam? korzystnie duże wielkości gry (więcej niż 2 GB ? ) sprawdzić, czy istnieje jakaś opóźnienia lub kolce w ping czy może u wykazują odłączenia lub wolne połączenie ... itd .
Reply
#7

fleas1 napisał: do tej pory wygląda dobrze. Możliwe, że niektóre urządzenia elektryczne podłączenia który dzieli wylot HomePlug lub w jego pobliżu może mieć wpływ na jego wydajność. Czy można podłączyć go bezpośrednio do gniazdka ? lub Issit w rozszerzeniu multi- wtyczki ? Walentynki, można spróbować pobrać grę Steam? korzystnie duże wielkości gry (więcej niż 2 GB ? ) sprawdzić, czy istnieje jakaś opóźnienia lub kolce w ping czy może u wykazują odłączenia lub wolne połączenie ... itd . Nie zauważyłem żadnych nowych urządzeń elektrycznych i HomePlug podłączone jest bezpośrednio podłączony do gniazdka elektrycznego. Wystarczy pobrać grę parową niedawno i prędkości są zwykle co najmniej > 5Mbps dopóki połączenie nie nagle iść powoli .
Reply
#8

kiedy zamienić homeplugs , czy problem zniknie lub identyczny problem (ta sama szczególności pc problemy ) Jeżeli tak, Twój komputer może być problem lub lokalizacja HomePlug jest problem . Spróbuj przeprowadzki ... etc
Reply
#9

Do tej pory nie spotkałem d³ugiego po zamianie z HomePlug . Ale mam do monitorowania przez co najmniej 3-5 dni, aby upewnić się, że nie zdarza się jednak ponownie . Nie sądzę , że to ze względu na lokalizację , jak używam takiej konfiguracji perfekcyjnie przez prawie dwa lata i nagle mała prędkość na 1 PC rozpoczął dopiero w tym miesiącu.
Reply
#10

ahhh widzę
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)