WiFi 5GHz kanały
#1

Obecnie mogę tylko wybrać kanały 36-48 i 149-165 na moim routerze Asus .   Wierzyłem Singapur dozwolone tylko te kanały , a stosowanie kanałów 52-64 oraz 100-144 nie pozwolono .   Jednak zdarzyło mi się wokół piasty Sports dzisiaj i zauważyłem niektóre z sieciami działającymi na kanale 136 .   Szybkie sprawdzenie widma podręcznika IDA (strona 31 ) , wydaje się pełne pasmo 5GHz jest już dostępna do WiFi ( nie pamiętam jest to przypadek wcześniej). Kanały 36-64 , 100-144 i 149-165 .   Kilka pytań ...   #Czy to jest poprawne?   #Assuming To jest, ma wszelkie Router otrzymał aktualizację firmware aby odblokować te kanały do Singapuru ?   Twoje zdrowie
Reply
#2

Wierzę, że to było już jakiś czas . Zobacz ten post zrobiłem grudnia 2013 : Aztech DSL7002GRV- (e) ST wydał Aztech DSL7002GRV (S ), które używam Wsparcie prawie całą gamę wyjątkiem 2, jeśli dobrze pamiętam . ASUS RT- N56U , że nie mam i nie używać obsługuje tylko kilka niższych kanałów. Oczywiście IDA dzięki czemu całe spektrum być stosowane do sieci bezprzewodowej jest tylko po jednej stronie równania. Druga strona to są urządzenia WiFi ( routery / Notebooki / Telefony / tabele ) sprzedawanych w Singapurze zaprojektowany, aby wspierać takie same lub są konsumenci Singapur jest sort- zmieniło? Są nawet świadomi ? Trzeba będzie zależeć od oprogramowania 3rd stron do odblokowania innych kanałów.
Reply
#3

Dziękuję za to. Jeśli to było w ten sposób od 2013 roku , nie ma żadnego usprawiedliwienia w 2015 roku nadal mieć te kanały zablokowane przez FW routera. Czas na e-mail ASUS.
Reply
#4

SiaoAngMoh napisał: Dziękuję za to. Jeśli to było w ten sposób od 2013 roku , nie ma żadnego usprawiedliwienia w 2015 roku nadal mieć te kanały zablokowane przez FW routera. Czas na e-mail ASUS. Dla mnie Wolę router do skanowania i oceny najlepszego kanału. Nie ma problemu , korzystając z funkcji automatycznego skanowania.
Reply
#5

Henry Ng napisał: Dla mnie Wolę router do skanowania i oceny najlepszego kanału. Nie ma problemu , korzystając z funkcji automatycznego skanowania. Nic nie rozumiesz . Router może skanować tylko i oceniać najlepsze kanał z tymi , dopuszcza się operować. W przeszłości , widmo 5GHz w Singapurze nie był w pełni otwarty do urządzeń WiFi. Więc niektóre kanały były ograniczone . Zmieniło się to (przynajmniej już w 2013 roku ) , ale FW routera jest wciąż blokowanie tych kanałów . Czemu? Po drugie, moc nadawania wynosi do 1W w ogólności, lecz może mieć możliwość korzystania 4W . Mój Asus wciąż ograniczenie to 200mW .
Reply
#6

SiaoAngMoh napisał: Nic nie rozumiesz . Router może skanować tylko i oceniać najlepsze kanał z tymi , dopuszcza się operować. W przeszłości , widmo 5GHz w Singapurze nie był w pełni otwarty do urządzeń WiFi. Więc niektóre kanały były ograniczone . Zmieniło się to (przynajmniej już w 2013 roku ) , ale FW routera jest wciąż blokowanie tych kanałów . Czemu? Po drugie, moc nadawania wynosi do 1W w ogólności, lecz może mieć możliwość korzystania 4W . Mój Asus wciąż ograniczenie to 200mW . Każdy link do oficjalnej deklaracji od ARP ?
Reply
#7

Link do oryginalnego wpisu wraz z numerem strony zainteresowania ( pg31 )
Reply
#8

to cos routerów asus używamy są zablokowane w ustawieniach regionu USA.
Reply
#9

Widzimy tego typu rzeczy zdarzyć, gdy producenci traktują Singapur i Singapur konsumentów jako drugie skrzypce . Wszystko, co musisz zrobić, to zmienić / krawiec ich oprogramowania . Radiotelefony routera i sprzętu są już w stanie , po prostu ich firmware jest źródłem problemu. W przeciwnym razie , jak można firmware 3rd- Party by te kanały dostępne? Sprzęt musi być w stanie po pierwsze, są prawidłowe? Ostatecznie, to jest drugi powód skrzypce . Dla mnie , będę kupować tylko te routery , których producenci przestrzegają konsumentów Singapur, a nie traktować je jako drugie skrzypce .
Reply
#10

Aktualizacja napisał: Widzimy tego typu rzeczy zdarzyć, gdy producenci traktują Singapur i Singapur konsumentów jako drugie skrzypce. Wszystko, co musisz zrobić, to zmienić / krawiec ich oprogramowania. Radiotelefony routera i sprzętu są już w stanie, po prostu ich firmware jest źródłem problemu. W przeciwnym razie, jak można firmware 3rd-Party by te kanały dostępne? Sprzęt musi być w stanie po pierwsze, są prawidłowe? Ostatecznie, to jest drugi powód skrzypce. Dla mnie, będę kupować tylko te routery, których producenci przestrzegają konsumentów Singapur, a nie traktować je jako drugie skrzypce. Chociaż rzeczywiście spoczywa na stronie Asusa, minusem nagle aktywując inne zespoły byłoby skarg użytkowników bycia w stanie połączyć się z routerem z powodu urządzenie klient nie jest w stanie korzystać z tych częstotliwości (trwa 2 ręce klaskać). Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy router jest domyślnie Auto Scan, a "nowe" kanały są najmniej używane, prawdopodobnie byłby najlepszym kandydatem zgodnie z routerem. Właściwie można jeszcze włamać CFE dla urządzeń Asusa jeśli chcesz odblokować inne kanały.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)