cs-joke.pl forum
Potrzebujesz pomocy, jak zacząć być technikiem naprawy komputera! - Printable Version

+- cs-joke.pl forum (https://cs-joke.pl)
+-- Forum: Komputery (https://cs-joke.pl/forum-1.html)
+--- Forum: Sprzęt (https://cs-joke.pl/forum-2.html)
+--- Thread: Potrzebujesz pomocy, jak zacząć być technikiem naprawy komputera! (/thread-23591.html)

Pages: 1 2


Potrzebujesz pomocy, jak zacząć być technikiem naprawy komputera! - philip.anink - 18 Feb 2018

Cześć wszystkim!   Chcę zacząć samodzielnie naprawiać komputery w niepełnym wymiarze godzin, aby uzyskać dodatkowy dochód i moja pasja. Potrzebuję porady lub wskazówek na temat tego, skąd mogę czerpać części i jak zdobywać kontakty, jeśli problem jest poza moją ligą. Proszę pomóż mi!


RE: Potrzebujesz pomocy, jak zacząć być technikiem naprawy komputera! - mindirae0 - 18 Feb 2018

Czy jesteś inżynierem elektrykiem? Czy posiadasz już komputery typu "zrób to sam", zdemontuj i zmontuj laptopy, obejrzyj wszystkie filmy demontażowe itp.?


RE: Potrzebujesz pomocy, jak zacząć być technikiem naprawy komputera! - senthilprabhu.ind - 18 Feb 2018

Cześć Rashkae! Przez rok pracowałem w Lenovo jako technik IT, zastępując części i rozwiązując ich problemy. Pracuje teraz jako wsparcie IT. Mam zbudowane 2 podstawowe zestawy i od lat oglądam filmy o rozwiązywaniu problemów, demontażu części itp. Chodzi o to, że nie mam zbyt wiele wykształcenia. Nauczyłem się tego wszystkiego przez doświadczenie. Czy to też będzie problem?


RE: Potrzebujesz pomocy, jak zacząć być technikiem naprawy komputera! - yuffie.for - 18 Feb 2018

Nie, brak wykształcenia nie jest wymogiem. Umiejętność uczenia się i kontynuowania nauki nowej technologii jest koniecznością. Wychodzenie tutaj to dobry początek.


RE: Potrzebujesz pomocy, jak zacząć być technikiem naprawy komputera! - sabalatm - 18 Feb 2018

Doceń odpowiedzi! Nie spodziewałem się jednej odpowiedzi do może w przyszłym tygodniu! Dzięki za radę ludzie! Zdecydowanie chciałbym zacząć od Carousell. Chodzi o to, że nie mam żadnego doświadczenia w odzyskiwaniu danych. Czy mogę kogoś pozyskać, jeśli mam problem, którego nie mogę naprawić?


RE: Potrzebujesz pomocy, jak zacząć być technikiem naprawy komputera! - senthilprabhu.ind - 18 Feb 2018

Rashkae napisał: Czy jesteś inżynierem elektrykiem? Czy posiadasz już komputery typu "zrób to sam", zdemontuj i zmontuj laptopy, obejrzyj wszystkie filmy demontażowe itp.? Jestem pewien, że większość 12-latków to nie inżynierowie elektrycy


RE: Potrzebujesz pomocy, jak zacząć być technikiem naprawy komputera! - danielpsyc - 18 Feb 2018

wwenze napisał: Jestem pewien, że większość 12-latków to nie inżynierowie elektrycy Co to znaczy?


RE: Potrzebujesz pomocy, jak zacząć być technikiem naprawy komputera! - arcticwolf248 - 18 Feb 2018

Fcsh92 napisał: Cześć wszystkim! Chcę zacząć samodzielnie naprawiać komputery w niepełnym wymiarze godzin, aby uzyskać dodatkowy dochód i moja pasja. Potrzebuję porady lub wskazówek na temat tego, skąd mogę czerpać części i jak zdobywać kontakty, jeśli problem jest poza moją ligą. Proszę pomóż mi! Wszystkie outsoucre chinq lo


RE: Potrzebujesz pomocy, jak zacząć być technikiem naprawy komputera! - contactcrocker - 18 Feb 2018

Fcsh92 napisał: Cześć Rashkae! Przez rok pracowałem w Lenovo jako technik IT, zastępując części i rozwiązując ich problemy. Pracuje teraz jako wsparcie IT. Mam zbudowane 2 podstawowe zestawy i od lat oglądam filmy o rozwiązywaniu problemów, demontażu części itp. Chodzi o to, że nie mam zbyt wiele wykształcenia. Nauczyłem się tego wszystkiego przez doświadczenie. Czy to też będzie problem? Uvcan spróbuj wymienić kondensator na MP3?


RE: Potrzebujesz pomocy, jak zacząć być technikiem naprawy komputera! - iangel42 - 18 Feb 2018

sanzhu napisał: Uvcan spróbuj wymienić kondensator na MP3? Nie ma człowieka. Nigdy wcześniej nie próbowałem wymienić kondensatora.