cs-joke.pl forum
Jak sprawdzić, czy komputer nie blokuje mojego połączenia? - Printable Version

+- cs-joke.pl forum (https://cs-joke.pl)
+-- Forum: Komputery (https://cs-joke.pl/forum-1.html)
+--- Forum: Internet (https://cs-joke.pl/forum-6.html)
+--- Thread: Jak sprawdzić, czy komputer nie blokuje mojego połączenia? (/thread-28743.html)



Jak sprawdzić, czy komputer nie blokuje mojego połączenia? - rawat.kshitiz - 01 Apr 2019

Cześć wszystkim,   Właśnie zdałem sobie sprawę, że mój plan włókien domowych wynosi 200 Mb / s zamiast 100 Mb / s, ponieważ nie jest pod moim nazwiskiem, więc tak naprawdę nie sprawdzałem. Do dzisiaj test prędkości pokazuje, że przesyłam i pobierasz około 90 Mb / s, dlatego założyłem, że plan 100 Mbps działa zgodnie z przeznaczeniem.   Mój komputer jest podłączony do modemu Aztech za pomocą kabla Cat6. Czy na moim komputerze brakuje specyficznego sprzętu, który przesuwa połączenie ponad 100 Mb / s?


RE: Jak sprawdzić, czy komputer nie blokuje mojego połączenia? - lkramer504 - 01 Apr 2019

właściwym sposobem używania testu szybkości jest próba użycia bezpośredniego połączenia kablowego z modemem, a nie z routerem


RE: Jak sprawdzić, czy komputer nie blokuje mojego połączenia? - pbergeron21 - 01 Apr 2019

przejdź do menedżera urządzeń i sprawdź, czy karta sieciowa jest megabitowa lub gigabitowa. jeśli jest to megabit, to maksymalna prędkość wynosi tylko 100 Mb / s.


RE: Jak sprawdzić, czy komputer nie blokuje mojego połączenia? - sparkle.kimbrough - 01 Apr 2019

j_t_fusion napisał: przejdź do menedżera urządzeń i sprawdź, czy karta sieciowa jest megabitowa lub gigabitowa. jeśli jest to megabit, to maksymalna prędkość wynosi tylko 100 Mb / s. Broadcom NetLink ™ Gigabit Ethernet?


RE: Jak sprawdzić, czy komputer nie blokuje mojego połączenia? - asdfwerj42 - 01 Apr 2019

w ten sposób twoja karta sieciowa powinna być gigabitowa. łączysz komputer bezpośrednio z ONT? ominięcie dowolnego routera, przełączników, wtyczek domowych itp. przejdź do Menedżera zadań, zakładka Sieć. jaka jest prędkość łącza dla sieci lokalnej. jeśli mówi 100mbps, to coś jest nie tak z ustawieniami karty sieciowej. nie jestem pewien, czy twój aztech jest wąskim gardłem, bo mój jest m1 huawei. 100% potwierdzasz, że twój kabel LAN to CAT6?


RE: Jak sprawdzić, czy komputer nie blokuje mojego połączenia? - 125669 - 01 Apr 2019

Uważam, że mówi 100 Mbps.


RE: Jak sprawdzić, czy komputer nie blokuje mojego połączenia? - aathompson - 01 Apr 2019

w ten sposób mogą to być ustawienia karty sieciowej. przejdź do menedżera urządzeń, kliknij prawym przyciskiem myszy kartę sieciową, właściwości. w zakładce Zaawansowane sprawdź, czy jest coś, co może zmienić prędkość twojej karty sieciowej. nie mogę ci pomóc, ponieważ moja karta sieciowa różni się od twojej.


RE: Jak sprawdzić, czy komputer nie blokuje mojego połączenia? - enyomk109 - 01 Apr 2019

Który dostawca usług internetowych udostępnia Aztech Modem? Nigdy nie słyszałem przed leh, może to router lub wtyczka domowa? Jeśli tak, sprawdź, czy nie obsługuje gigabitów.


RE: Jak sprawdzić, czy komputer nie blokuje mojego połączenia? - cfestus8 - 01 Apr 2019

Tectrica napisał: Który dostawca usług internetowych udostępnia Aztech Modem? Nigdy nie słyszałem przed leh, może to router lub wtyczka domowa? Jeśli tak, sprawdź, czy nie obsługuje gigabitów. stinktel lo ...


RE: Jak sprawdzić, czy komputer nie blokuje mojego połączenia? - syaidatul.rasli - 01 Apr 2019

Bornerwave napisał: stinktel lo ... Wah ... Naprawdę nie wiem ... dlaczego skąpują taki sprzęt ... Jeśli wszystko sprawdzi się jako gigabity, ale nadal nie uzyska więcej niż 100 Mb / s, najlepiej jest nazwać ich CS liao ...