Jak sprawdzić, czy komputer nie blokuje mojego połączenia?
#1

Cześć wszystkim,   Właśnie zdałem sobie sprawę, że mój plan włókien domowych wynosi 200 Mb / s zamiast 100 Mb / s, ponieważ nie jest pod moim nazwiskiem, więc tak naprawdę nie sprawdzałem. Do dzisiaj test prędkości pokazuje, że przesyłam i pobierasz około 90 Mb / s, dlatego założyłem, że plan 100 Mbps działa zgodnie z przeznaczeniem.   Mój komputer jest podłączony do modemu Aztech za pomocą kabla Cat6. Czy na moim komputerze brakuje specyficznego sprzętu, który przesuwa połączenie ponad 100 Mb / s?
Reply
#2

właściwym sposobem używania testu szybkości jest próba użycia bezpośredniego połączenia kablowego z modemem, a nie z routerem
Reply
#3

przejdź do menedżera urządzeń i sprawdź, czy karta sieciowa jest megabitowa lub gigabitowa. jeśli jest to megabit, to maksymalna prędkość wynosi tylko 100 Mb / s.
Reply
#4

j_t_fusion napisał: przejdź do menedżera urządzeń i sprawdź, czy karta sieciowa jest megabitowa lub gigabitowa. jeśli jest to megabit, to maksymalna prędkość wynosi tylko 100 Mb / s. Broadcom NetLink ™ Gigabit Ethernet?
Reply
#5

w ten sposób twoja karta sieciowa powinna być gigabitowa. łączysz komputer bezpośrednio z ONT? ominięcie dowolnego routera, przełączników, wtyczek domowych itp. przejdź do Menedżera zadań, zakładka Sieć. jaka jest prędkość łącza dla sieci lokalnej. jeśli mówi 100mbps, to coś jest nie tak z ustawieniami karty sieciowej. nie jestem pewien, czy twój aztech jest wąskim gardłem, bo mój jest m1 huawei. 100% potwierdzasz, że twój kabel LAN to CAT6?
Reply
#6

Uważam, że mówi 100 Mbps.
Reply
#7

w ten sposób mogą to być ustawienia karty sieciowej. przejdź do menedżera urządzeń, kliknij prawym przyciskiem myszy kartę sieciową, właściwości. w zakładce Zaawansowane sprawdź, czy jest coś, co może zmienić prędkość twojej karty sieciowej. nie mogę ci pomóc, ponieważ moja karta sieciowa różni się od twojej.
Reply
#8

Który dostawca usług internetowych udostępnia Aztech Modem? Nigdy nie słyszałem przed leh, może to router lub wtyczka domowa? Jeśli tak, sprawdź, czy nie obsługuje gigabitów.
Reply
#9

Tectrica napisał: Który dostawca usług internetowych udostępnia Aztech Modem? Nigdy nie słyszałem przed leh, może to router lub wtyczka domowa? Jeśli tak, sprawdź, czy nie obsługuje gigabitów. stinktel lo ...
Reply
#10

Bornerwave napisał: stinktel lo ... Wah ... Naprawdę nie wiem ... dlaczego skąpują taki sprzęt ... Jeśli wszystko sprawdzi się jako gigabity, ale nadal nie uzyska więcej niż 100 Mb / s, najlepiej jest nazwać ich CS liao ...
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)