cs-joke.pl forum
Potrzebujesz pomocy w ustawianiu sieci domowej od zera - Printable Version

+- cs-joke.pl forum (https://cs-joke.pl)
+-- Forum: Komputery (https://cs-joke.pl/forum-1.html)
+--- Forum: Internet (https://cs-joke.pl/forum-6.html)
+--- Thread: Potrzebujesz pomocy w ustawianiu sieci domowej od zera (/thread-30377.html)

Pages: 1 2


RE: Potrzebujesz pomocy w ustawianiu sieci domowej od zera - basa414 - 09 Dec 2019

Hmm ... kable światłowodowe lub ethernetowe, wciąż musisz wpuścić coś do ściany lub na ścianę. Mój jest stary HDB, więc jedyną opcją jest poprowadzenie go na ścianie za pomocą listwy z PVC. Używam 1 cala PVC, 3 kable w 1 szynie. instalacja w toku. łatane i malowane, uporządkuje kable, gdy ONT przyjdzie 25-go.


RE: Potrzebujesz pomocy w ustawianiu sieci domowej od zera - nqthqwvtj - 09 Dec 2019

Dzięki. Będę się ukrywał. Ale mój Id powiedział mi, że światłowód nie może działać w ścianie. Czy ktoś może mnie oświecić w tej sprawie.? PentiumPC napisał: Hmm ... kable światłowodowe lub ethernetowe, wciąż musisz wpuścić coś do ściany lub na ścianę. Mój jest stary HDB, więc jedyną opcją jest poprowadzenie go na ścianie za pomocą listwy z PVC. Używam 1 cala PVC, 3 kable w 1 szynie. instalacja w toku. załatane i pomalowane, uporządkuje kable, gdy ONT przyjdzie 25.


RE: Potrzebujesz pomocy w ustawianiu sieci domowej od zera - feraltex - 09 Dec 2019

Sądzę, że to tylko osobiste preferencje, możesz to zrobić na dwa sposoby, jest ok, jeśli masz miejsce do przechowywania ONT.


RE: Potrzebujesz pomocy w ustawianiu sieci domowej od zera - rajivarora10 - 09 Dec 2019

Tristan2009 napisał: Dzięki. Będę się ukrywał. Ale mój Id powiedział mi, że światłowód nie może działać w ścianie. Czy ktoś może mnie oświecić w tej sprawie.? Myślę, że to może mieć coś wspólnego z netlink-trust, rzeczą, że nie będą dla ciebie prowadzić ukrytych kabli. w takim przypadku najlepiej zrobić to po swojemu ze względów estetycznych.


RE: Potrzebujesz pomocy w ustawianiu sieci domowej od zera - basa414 - 09 Dec 2019

Dzięki za wkład! Korzystam z FT i ONT na konsoli telewizyjnej zgodnie z zaleceniami! teraz mam inne pytanie. czy mój ONT będzie podłączony do routera modemu bezprzewodowego, prawda? więc mój modem router router Ethernet, podłączę 1 do mojego punktu dystrybucji (do 3 pokoi kat. 6), 1 do mojego telewizora, 1 do mojego Wdlive, 1 do mojej playstation, 1 do mojego mio, 1 do mojego zewnętrznego urządzenia do przesyłania strumieniowego (nie wiem jak to nazwać). powyżej potrzebuję już 6 gniazd Ethernet. czy jest taki router? czy jest sposób na podzielenie jednego z gniazd Ethernet na 2 bez uszczerbku dla wydajności? Czy ktoś może mi polecić dobry router modem, przy założeniu powyższego scenariusza i przy założeniu, że chcę najlepszej prędkości i zasięgu Wi-Fi w tym samym czasie. Dzięki ! Jimmy PentiumPC napisał: Myślę, że to może mieć coś wspólnego z netlink-trust, rzeczą, że nie będą dla ciebie prowadzić ukrytych kabli. w takim przypadku najlepiej zrobić to po swojemu ze względów estetycznych.