cs-joke.pl forum
Płyta główna zwykle może wytrzymać, jak długo? - Printable Version

+- cs-joke.pl forum (https://cs-joke.pl)
+-- Forum: Komputery (https://cs-joke.pl/forum-1.html)
+--- Forum: Sprzęt (https://cs-joke.pl/forum-2.html)
+--- Thread: Płyta główna zwykle może wytrzymać, jak długo? (/thread-31828.html)

Pages: 1 2


Płyta główna zwykle może wytrzymać, jak długo? - ste1505 - 18 Sep 2020

Czy z czasem ulegają degradacji i zwykle psują się po 3 do 5 latach, tak jak dyski i zasilacze? Czy mogą trwać bardzo długo, jak procesor i pamięć RAM? Kiedyś miałem płytę AMD 880G, która po 3 latach gwarancji natychmiast padła. Mój budżetowy zasilacz 60 USD zwykle również umiera po 3,5 do 4 latach po wygaśnięciu gwarancji. Jakie masz doświadczenie?


RE: Płyta główna zwykle może wytrzymać, jak długo? - elliotthighland - 18 Sep 2020

MB ulegną z czasem degradacji, jak każdy inny składnik. To powiedziawszy, jedyne dwa MB, które kiedykolwiek straciłem, to jeden, który dotarł do DOA, a drugi z powodu błędu użytkownika (upuścił na nim HSF). Wszystkie moje pozostałe MB nadal działają dobrze, w tym trzy MB Z87 / Z97, które obecnie mam. Nawet dwa AM2 MB, które wycofałem z eksploatacji na początku tego roku, nadal działają dobrze.


RE: Płyta główna zwykle może wytrzymać, jak długo? - doctorkurochka - 18 Sep 2020

Mój slot mobo RAM padł tuż przed wygaśnięciem mojej gwarancji (3 lata), szybciej trafił do RMA. Minęły ponad 3 lata od RMA i nadal działa dobrze.


RE: Płyta główna zwykle może wytrzymać, jak długo? - syaidatul.rasli - 18 Sep 2020

to zależy. dla mnie zwykle pod koniec lub tuż po okresie gwarancyjnym (w zeszłym miesiącu). Zwykle objawy, takie jak na wpół działający, na wpół niedziałający, wymagają ponownego ustawienia pamięci / procesora / komponentów, aby uruchomić system. Rzadko kiedy sprzęt całkowicie zawiódł. Dlatego rozwiązywanie problemów jest wyzwaniem. Mili dystrybutorzy, czasem dają szansę i zastępują mi tablicę RMA. Podczas gdy niektórzy uprzejmie odrzucają, a ja jestem za nie bardzo wdzięczny. Ale zauważam, że moje urządzenia elektryczne bardzo łatwo „rdzewieją” lub „utleniają się”, co może być przyczyną problemu.


RE: Płyta główna zwykle może wytrzymać, jak długo? - nqthqwvtj - 18 Sep 2020

Szczęśliwcy mogą trwać 6-7 lat


RE: Płyta główna zwykle może wytrzymać, jak długo? - gastonpineyro - 18 Sep 2020

5-10 lat


RE: Płyta główna zwykle może wytrzymać, jak długo? - roula.aj - 18 Sep 2020

Mój ASRock Z87E-ITX z I3-4130 działa od listopada 2013, nadal działa dobrze ... Edycja: Niskoprofilowa pamięć RAM Kingston 4 GBx2, która wystąpiła kilka miesięcy temu i została zastąpiona inną normalną pamięcią RAM firmy Kingston ... ponownie Wysłane z Xiaomi MI MAX 3 za pomocą GAGT


RE: Płyta główna zwykle może wytrzymać, jak długo? - iangel42 - 18 Sep 2020

zależy od szczęścia. moja amd 760g nie umarłaby po 6 latach, więc sprzedałem. miał gigabajt h67 zmarł po 3 latach. zastąpiony przez asrock h71 zmarł po 2,5 roku


RE: Płyta główna zwykle może wytrzymać, jak długo? - neospeed83 - 18 Sep 2020

Nawet jeśli płyta główna działa dobrze z punktu widzenia podstawowego, komponenty zdecydowanie zawodzą. Komponenty, które wcześniej zawiodły w moich systemach: - kilka moich portów SATA - Port PCI-e - dźwięk - porty USB. (produkuje mniej mocy / sygnału niż inne) - chipset rajdowy. używanie nieznanego zasilacza, który nie jest nawet wystarczająco zasilany, jest prośbą o śmierć.


RE: Płyta główna zwykle może wytrzymać, jak długo? - sreejithanagha - 18 Sep 2020

Asrock H81, który musiał dwukrotnie przywrócić BIOS Ale poza tym i umierającymi slotami RAM / SATA / PCI-E, nic wielkiego.